Dziwny problem z odpaleniem zimnego silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Dziwny problem z odpaleniem zimnego silnika

Post autor: kristo » czw sty 07, 2010 12:32

Witam wszystkich.
Po spędzeniu kilku dni w szukajce postanowiłem poprosić Was o pomoc, bo niestety nie znalazłem rozwiązania problemu.
Mianowicie sprawa przedstawia się następująco. Auto śmiga znakomicie, ale jak postoi przez noc lub ok. 4 godz. to jest problem z odpaleniem tzn. muszę przytrzymać go na rozruszniku ok. 10 s. i wtedy dopiero odpala, a wcześniej tak nie miałem nawet przy dość dużych mrozach, obecnie nawet przy dodatniej tem. tak się dzieje. Jak odpali to chodzi ok i mogę go zgasić dosłownie za 30 s. i odpali na dotyk.
Zauważyłem, że jak mam dużo benzyny tzn pow 1/2 baku to lepiej odpala.
Wymieniłem:
- świece (są nowiutkie NGK)
- przewody wn
- kopułka (jest Beru)
- palec (jest Beru)
- filtr paliwa
- filtr powietrza.
Auto jak rano odpali po kręceniu przez te kilkanaście sekund idzie jak złoto, chyba spodobały się ww. wymiany. Ale to mnie właśnie zastanawia dlaczego jak jest po dłuższym postoju to trzeba go męczyć, a dosłownie za kilka chwil kiedy jest jeszcze zimny mogę go zgasić i odpalić dosłownie na dotyk.

Silnik ABU 1,6 1993 r. + LPG Bingo Just Junior
Paliwo zawsze z Orlenu, w zimę 98 + jagodzianka.

Będę wdzięczny za pomoc bo już niewiele zostało do wymiany :helm:



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw sty 07, 2010 12:52

Może pompa paliwa odmawia powoli współpracy



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » czw sty 07, 2010 12:58

Marioo pisze:Może pompa paliwa odmawia powoli współpracy
Tylko, że jak przekręcam kluczyk to słyszę jak zwykle standardowy szum pompy i pstryk.
Nasuwa się pytanie jeżeli pompa by nie podawała lub podawała z małym ciśnieniem to odczułby to podczas jazdy no i parę razy gasiłem zimne auto i odpalał na dotyk.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » czw sty 07, 2010 13:00

Marioo pisze:Może pompa paliwa odmawia powoli współpracy
Moze tak być , jak podpompuje i zapali to juz odpala a po dłuższym postoju paliwo schodzi i znowu musi podpompowac



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw sty 07, 2010 13:08

Moze tak być , jak podpompuje i zapali to juz odpala a po dłuższym postoju paliwo schodzi i znowu musi podpompowac
dokładnie o to mi chodziło :bigok:



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » czw sty 07, 2010 13:49

Czyli rozumiem, że pompa paliwa pompuje tylko na początku do momentu odpalenia, a co potem utrzymuje ciśnienie w układzie ?

[ Dodano: Czw Sty 07, 2010 12:52 ]
A czy jak przekręcę kluczyk i tym samym uruchomię pompę to powinna odpompować do momentu zapłonu ? Czy dopiero praca rozrusznika powoduje doprowadzenie paliwa ?
Przepraszam za tyle pytań, ale jeżeli to pompa to muszę mieć 100% pewności ze względu na koszty naprawy.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » czw sty 07, 2010 14:09

Pompka pompuje cały czas , tylko może już mieć mniejszą wydajność i po długim postoju gdy paliwo zejdzie może potrzebować kilku sekund żeby to paliwo dopompować



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

nie pali

Post autor: macbu » czw sty 07, 2010 14:17

a spróbuj odłączyć kostke od czujnika temp. cieczy chłodzącej a potem spróbuj odpalic sprawdzeni trwa 30 sekund... mi przy 1,8 ABS własnie ten czujnik poszedl i mialem wlasnie takie objawy bo czujnik dawał bledy do kompa...

mowa jest nie o czujniku termiczym ktory zalancza wentylator tylko tym drugin u mnie znajduje sie na krućcu wodnym...


daj znac czy pomogło...


Macbu

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » czw sty 07, 2010 14:28

macbu pisze:a spróbuj odłączyć kostke od czujnika temp. cieczy chłodzącej a potem spróbuj odpalic sprawdzeni trwa 30 sekund... mi przy 1,8 ABS własnie ten czujnik poszedl i mialem wlasnie takie objawy bo czujnik dawał bledy do kompa...
Wiem gdzie jest ten czujnik, jak go odłączę to co powinno się stać, tzn jak odpalę to ok., czy nie.



Awatar użytkownika
Belmondo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn gru 11, 2006 16:17
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Belmondo » czw sty 07, 2010 14:47

Mi to wygląda na zaworek zwrotny może on nie trzyma u mojej dziewczyny był podobny problem w polo 6n diagnoza co się poznije okazało cewka do wymiany ;/


Jedno serce, jedno bicie, VW ponad życie

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » czw sty 07, 2010 14:51

Belmondo pisze:Mi to wygląda na zaworek zwrotny może on nie trzyma
Czy to jest naprawialne, czy cała pompa do wymiany, bo rozumiem że ten zaworek jest przy pompie.



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: gracek1906 » czw sty 07, 2010 14:59

Spróbuj przed odpaleniem na dwa trzy razy włączyć na ok3s. i wył zapłon tak żeby ta pompa dłużej pochodziła przed odpaleniem, na 99% pomoże.



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » czw sty 07, 2010 15:01

gracek1906 pisze:Spróbuj przed odpaleniem na dwa trzy razy włączyć na ok3s. i wył zapłon tak żeby ta pompa dłużej pochodziła przed odpaleniem, na 99% pomoże.
Czytałem o tym sposobie na forum, rano tak zrobiłem - nie pomogło.

[ Dodano: Czw Sty 07, 2010 14:09 ]
Zrobiłem eksperyment postawiłem auto z tyłkiem na wzniesieniu, zobaczymy czy będzie duża cofka paliwa. Tak kombinuję, że jak paliwo w baku będzie wysoko to nie będzie dużej różnicy wysokości i tym samym jak łatwo odpali.



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: gracek1906 » czw sty 07, 2010 15:19

A jak włączasz zapłon to słyszysz że pompka chodzi tak luźno czy pod oporem(pompuje paliwo)? Próbowałeś dodać gazu przy rozruchu? Może to być jeszcze wina nastawnika lub czujnika przepustnicy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości