Za wysoka temperatura na wskazniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wiatru

Za wysoka temperatura na wskazniku

Post autor: wiatru » ndz gru 05, 2004 12:28

Witam. ostatnio mialem pewne problemy z chlodzeniem w mkII 1.6. Mam takie pytanko: gdzie na wskazniku temperatury jest optimum( 90stopni). U mnie po naprawie non stop jest w polowie skali. Nie wiem jak bylo wczesniej( przed naprawa). czy to nie jest za wysoka temperatura. dzieki
Ostatnio zmieniony pn cze 25, 2007 12:29 przez wiatru, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » ndz gru 05, 2004 13:08

No co ty!
Jeśli w połowie skali to masz wszystko OK!
Bujaj sie wozem ile wlezie!


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » ndz gru 05, 2004 13:26

U mnie w tym samym silniku 1.6 jest delikatnie za diodka. Wiec jest delikatnie nachylona w prawo.



wiatru

Post autor: wiatru » ndz gru 05, 2004 13:36

thx micheal



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » ndz gru 05, 2004 13:37

Teraz zimą też mam kawałek za diodą po prawej, ale latem to miałem na 3/4 w prawo. Nie za mocno?? Kumpel też tak miał w 1.3 gaź



wiatru

Post autor: wiatru » ndz gru 05, 2004 16:25

no 3/4 to troche za mocno na bank. mi sie grzal tak wlasnie. dioda zaczela mrugac. trzeba bylo satwac. otwierac mache, studzic 15 min i dalej jechac, a za parenascie kilosów to samo. ja ci powiem tak. dokad mialem to awarie to teraz jezdze i co chwile obserwuje wskazanie. kurde tam sie tyle rzeczy moze zjebać, ze nie zawsze wiadomo co jest. ja w sumie to na naprawe wydalem 1000 bez robocizny. tyle ze wstawilem nowy wiatrak, króćce, uszczelke pod głowicą, uszczelniacze, pierscienie, pompe wody. bylo troche roboty i nie zycze tego nikomu. poniewaz robilem sam z kumplem mechanikiem w czasie wolnym to trwalo prawie 3 tygodnie!!! pozdro



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn gru 06, 2004 02:08

a ja mam zawsze za pierwsza kreska. czyli mniej wiecej 1/3



Awatar użytkownika
Czechu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 23:26
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: Czechu » pn gru 06, 2004 03:31

u mnie trzyma na połowie


sprzedam (mkII)
lampy tył seria i kierunki w szeroki zderzak

móje Mk II http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=62148

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pn gru 06, 2004 04:35

daaroo cos mi sie zdaje ze termostatu nie masz skoro trzyma ci na 1/3 wskaznika on jest nie dogrzany moze ci duzo palic.
u mnie wskazowka zaslania kontrolke stoi pionowo czasami sie wychyli za a czasami przed kontrolke.



79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 79Adam79 » pn gru 06, 2004 07:43

U mnie tez wskażnik trzyma się w okolicy połowy czasami troche za połową. Raz zdarzyło sie, że wskaźnik temp. pokazał prawie max. , ale to była moja wina odpaliłem gofera na gazie przy minus 2 stopniach i zamarzł reduktor niestety gdy się zorientowałem brakkowało mi juz około 2 litruw płynu w układzie a koło zbiorniczka wyrównawczego mokra plama :crazy:



Ciukier

Post autor: Ciukier » pn gru 06, 2004 12:37

U mnie od kiedy mam auto wskaźnik pokazuje 3/4 cały czasi i jeszcze nigdy się nie zapaliła kontrolka, no i się nie grzeje.
Jeden gość mi mówił że w starszych autach wskaźnik pokazuje wyższą temperatuę ponieważ trochę inaczej były skalowany wskaźniki niż teraz w nowych autach.
Na początku sam się martwiłem że coś nie tak, ale ani razu mi się nie zagrzał i mam nadzieję że tak pozostanie, no i zawsze wskaźnik może być zjeb..y.
Pozdr :helm:



Awatar użytkownika
GREG89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 22:57
Lokalizacja: Krakow-Rząska
Kontakt:

Post autor: GREG89 » pn gru 06, 2004 16:17

na srodku jest optymalna


No power No fun

Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mathi » pn gru 06, 2004 21:43

Wszsytko pienie, ale podobno sa dwa rodzaje termostatow. jedne do 92 stopni, i drugie do (prawdopodbnie jesli mnie pamiec nie myli do 76 stopni). Co o tym sadzicie. Mam teraz ten do 92 i wskozowka jest pomiedzy polowa a 3/4 wzkaznika. Czy powiniem zmienic na te mniejszy??

I druga sprawa, przy jakiej temperaturze powinien sie zalczyc wiatrak?? Wczoraj probowalem do tego dopowadzic, ale sie nie udalo. Sam wiatrak dziala bo sprawdzalem, ale sie nie zalacza

Pozdr
Mathi


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » wt gru 07, 2004 02:15

Ciukier pisze:U mnie od kiedy mam auto wskaźnik pokazuje 3/4 cały czasi i jeszcze nigdy się nie zapaliła kontrolka, no i się nie grzeje.
Jeden gość mi mówił że w starszych autach wskaźnik pokazuje wyższą temperatuę ponieważ trochę inaczej były skalowany wskaźniki niż teraz w nowych autach.
Na początku sam się martwiłem że coś nie tak, ale ani razu mi się nie zagrzał i mam nadzieję że tak pozostanie, no i zawsze wskaźnik może być zjeb..y.
Pozdr :helm:
[Jak już wspominałem latem dochodziło mi do 3/4]
Mnie równiez nigdy nie zapaliła się kontrolka (tylko jak odpalam :)), a termostat otwiera mi się przy 90C



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości