Hak mk2 do mk3 ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
julia71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 27, 2009 10:45
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Hak mk2 do mk3 ???

Post autor: julia71 » pt sty 01, 2010 15:38

Witam mam pytanie .Mam hak z mojego byłego mk2 91r i chciała bym zamontować w mk3 . Moje pytanie- czy będzie pasował??? Czy muszę szukać do mk3 haka?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pt sty 01, 2010 15:48

Nie spasuje, trzeba szukać do Golfa 3.
Haki do samochodów osobowych wykorzystują konstrukcję i otwory oraz wzmocnienia nadwozia konkretnego pojazdu. Nie ma możliwości zastosowania do nadwozia o innej konstrukcji. Jest to tak dokładnie dopasowane, że w wielu wypadkach przy zakupie ważna jest wersja i rocznik wyprodukowania pojazdu.



Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » pt sty 01, 2010 21:06

http://allegro.pl/item861202856_nowy_ha ... rzaka.html
http://allegro.pl/item871605438_nowy_ha ... _cena.html
moim zdaniem powinien pasować ponieważ golfy mk2 i mk3 mają wiele wspólnego to samo zawieszenie i chyba tą samą płyte podłogową powinien pasować jesli ten twój ma sruby kręcone od dołu :bajer:

[ Dodano: 01 Sty 2010 20:13 ]
jedyna różnica jaka będzie to taka że w mk3 trzeba będzie wyciąć kawałek zderzaka no chyba że sobie kupisz taki hak jak w linku .piszą tam że nie trzeba ciąć ale tylko tak piszą ostatnio zakładałem takie coś do mojego mk3 i musiałem nacinać zderzak :bigok:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob sty 02, 2010 00:45

tympy mechanik pisze:mk3 trzeba będzie wyciąć kawałek zderzaka no chyba że sobie kupisz taki hak jak w linku .piszą tam że nie trzeba ciąć ale tylko tak piszą ostatnio zakładałem takie coś do mojego mk3 i musiałem nacinać zderzak
Czyli zdarza się że nawet dedykowany hak nie pasuje a co dopiero do innego jednak nadwozia. Prawda, że podobna płyta podłogowa, lecz nie wdając się w szczegóły - można wspomnieć o innym zwisie tylnym, innej szerokości, innym mocowaniu zderzaka. Pozostaje jeszcze przegląd na stacji i sprawdzenie czy homologacja jest do "trójki".

Jak rozumiem, koleżanka posiada już hak, który jej pozostał z Golfa 2. W takim przypadku teoretycznie żaden problem, przykładamy hak do Golfa 3 i patrzymy czy pasuje. Ale pozostają kwestie powyżej
:(



Awatar użytkownika
julia71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 27, 2009 10:45
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Post autor: julia71 » czw lut 04, 2010 23:33

Zico63b pisze:Nie spasuje, trzeba szukać do Golfa 3.
Haki do samochodów osobowych wykorzystują konstrukcję i otwory oraz wzmocnienia nadwozia konkretnego pojazdu. Nie ma możliwości zastosowania do nadwozia o innej konstrukcji. Jest to tak dokładnie dopasowane, że w wielu wypadkach przy zakupie ważna jest wersja i rocznik wyprodukowania pojazdu.
No i niestety kolego nie masz racji!!!
Hak pasuje elegancko do mk3 :okej: . Na przeglądzie wszystko ok :okej: nie interesuje ich czy to jest mk2 ,mk3 byle była tabliczka dwa lusterka zewnętrzne i kierunki w błotnikach no najważniejsze 40złotych (kasa!) :jezor:

[ Dodano: 04 Lut 2010 22:35 ]
tympy mechanik, Punkt dla ciebie :lizanko:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw lut 04, 2010 23:55

:kac: :-k No, cóż - człowiek uczy się całe życie a i tak ... itd. :grin:



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » pt lut 05, 2010 01:10

julia71 pisze:i kierunki w błotnikach
na pewno ?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pt lut 05, 2010 02:02

Z kierunkowskazami jest sprawa niejednoznaczna.
Do jednej z nowelizacji Kodeksu było wszystko jasne: wymagane były gdy pojazd miał długość ponad 6m lub był przystosowany do ciągnięcia przyczep.
Obecnie ustawodawca w domyśle sądzi,że każdy z pojazdów posiada kierunkowskazy boczne. Co jednak zrobić gdy pojazd zarejestrowany został w latach gdy boczne nie obowiązywały a haka nie miał i dziś chcemy hak dołożyć.
Jedni diagności bezwzględnie wymagają bocznego a inni zalecają, jeszcze inni nie mówią nic i podbijają.
Jeśli w dowodzie rejestracyjnym są wbite DMC przyczepy a pojazd jest homologowany w Unii Europejskiej - upierałbym się że spełnia warunki techniczne dla holowania przyczep nawet bez tego migacza.
W nowoczesnych pojazdach kierunkowskazy są doskonale widoczne z boków, ich lampy zespolone zachodzą na boki nadwozia więc powinno być wszystko proste, lecz u nas zawsze musi być coś niejasne, bo kierowcom nie może być za lekko :grrr:
Ostatnio zmieniony pt lut 05, 2010 02:20 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
vwer2
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 228
Rejestracja: pt lis 21, 2008 12:12
Lokalizacja: *Dolny Śląsk - Wrocław*
Kontakt:

Post autor: vwer2 » ndz lut 07, 2010 14:27

Witam! Ja także montowałem hak do golfa II. Nie miałem kierunków w błotnikach tylko zaślepki :crazy: no i diagnosta mi podziękował :green_fuck: . Twierdził ,że pojazd musi mieć lewe i prawe lusterko zewnętrzne ,kierunki boczne :grrr: Musiałem skotłować dwa kierunki no i wiązkę ory. Dopiero wtedy wydał zaświadczenie diagnosta :grrr: A tu czytam ,że wcale nie musi być tych kierunków :goof: Więc na jaką cholerę straciłem kasę i czas na montaż kierunków :grrr:


TECH-AUTO MECHANIKA POJAZDOWA ELEKTRONIKA . WULKANIZACJA Komputerowe wyważanie kół. VAG WROCŁAW
tel. 694 379 076
Części z demontażu Golf 4 Octavia Polo 9 N

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 383 gości