Szarpanie silnika na rownomiernych obrotach Pomocy !!!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MIRO200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 05, 2005 15:23
Lokalizacja: Podkarpacie

Szarpanie silnika na rownomiernych obrotach Pomocy !!!!!!!!

Post autor: MIRO200 » wt gru 29, 2009 21:28

Witam ,drogich forumowiczow , prosze poradzcie mi co moze byc przyczyna szarpania silnika na rownomiernych obrotach, tzn jade na 2lub 3 biegu , podczas przyspieszania jest ok , natomiast podczas trzymania stalej predkosci silnika nastepuje jego silne szarpanie. tak jakby np dodawal i ujmowal gazu itp.(obroty silnika sa rownomierne) nie jest to usterka mechaniczna czyli poduszka silnika itp. problem tkwi w pracy silnika . wymienilem swiece , wyczyscilem przepustnice , zrobilem adaptacje , sprawdzilem zawor erg , membrana dobra , zmienilem filtr paliwa ,samochod jest z 98r. silnik 1.4 16V, z oryginalnym przebiegiem 114k km. zakupiony w kraju. w programie VAG nie pokazuje zadnych kodow bledow. zamierzam jeszcze podmienic cewke, mial ktos podobny przypadek ??


z gory dzieki za sugestje
Ostatnio zmieniony wt gru 29, 2009 21:31 przez MIRO200, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt gru 29, 2009 21:35

Filtry sprawdź ... i poszukaj bo tematów o tym jest masa ,
Stary użytkownik a o podstawy pyta :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » wt gru 29, 2009 21:53

Ja miałem identyczny przypadek w AEE. Najpierw wymieniłem przewody, kopułkę i palec. Nie pomogło... Zaczełem dalej szukać... Wymieniłem cewkę, aparat zapłonowy i tylko się pogarszało... Więc znowu wymiana aparatu, kupa kasy po elektromechanikach, ustawianie zapłonu i nic... Więc zaczełem od początku. Na pierwszy ogień padły nowe przewody BERU... Wymieniłem je na SENTECHa i wszystko jak ręką odjął... Auto cyka do dziś bez czkawki... Czyli tobie proponuje zacząć od wymiany przewodów, palca i kopułki.

Jak nie pomoże wtedy szukaj dalej...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

MIRO200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 05, 2005 15:23
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: MIRO200 » wt gru 29, 2009 21:57

Haki pisze:Filtry sprawdź ... i poszukaj bo tematów o tym jest masa ,
Stary użytkownik a o podstawy pyta :bajer:

filt paliwa zmieniony powietrza czysty niedawno załozony pisałem o tym o jakich Ty filtrach piszesz oswiec mnie



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » wt gru 29, 2009 21:59

PAPAYOS pisze:Czyli tobie proponuje zacząć od wymiany , palca i kopułki.
pewnie nie znajdzie :crazy:

[ Dodano: 29 Gru 2009 21:00 ]
bo nie ma oczywiście



ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Szarpanie

Post autor: ZbyszekGolf » wt gru 29, 2009 22:12

Zobacz stan układu zapłonowego tzn kable świece sprawdz stan filtra paliwa i powietrza ewentualnie wymień i jeszcze jedno wyczyśc przepustnice i silniczek krokowy tyle co mogę powiedzieć



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » wt gru 29, 2009 22:21

ZbyszekGolf pisze:silniczek krokowy
nie pisac o rzeczach których nie ma.!!



MIRO200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 05, 2005 15:23
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Szarpanie

Post autor: MIRO200 » wt gru 29, 2009 22:29

ZbyszekGolf pisze:Zobacz stan układu zapłonowego tzn kable świece sprawdz stan filtra paliwa i powietrza ewentualnie wymień i jeszcze jedno wyczyśc przepustnice i silniczek krokowy tyle co mogę powiedzieć
chyba nie dokladnie czytales moj post bo przeciez to juz zrobilem !;]

[ Dodano: Sro Gru 30, 2009 17:57 ]
Odłaczyłem dzis sonde ,ale nadal to samo jutro pozycze kable i cewke zaplonowa ,
Co moge jeszcze sprawdzic

[ Dodano: Czw Gru 31, 2009 12:40 ]
WYMIENINE KABLE I CEWKA ,dalej to samo zauwazam ze szarpanie jest znikome przy wyzszych obrotach moze to przepustnica szwankuje ?

[ Dodano: Czw Gru 31, 2009 18:08 ]
Sory za posta pod postem
zrobilem logi nie wiem czy na dobrych kanalach ale prosze ocenic moze tu cos wyjdzie
szarpanie wystepuje przewaznie od 1600- do ok2000 obr. - jedzie tak jakby na kwardratowych kolach ;] ,
miezylem cisnienie w cylindrach po 15bar
rozebralem przepustnice , sprawdzilem czy potencjometr nie jest wytarty w tym zakresie , ale nie widac zadnych sladow zuzycia sprawdzalem opor plynie bez przerwy sie zmienia, os nie ma luzu ,
jeszcze sprawdzilem sitko w pompie paliwa czysciutkie
prosze o pomoc bo juz nie wiem co zrobic , a w okolicy nie mam zadnego fachowca co by mi mogl pomoc a nie wywalic kase
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr gru 30, 2009 18:57 przez MIRO200, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
GregorzG60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: pt lis 21, 2008 14:09
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: GregorzG60 » czw gru 31, 2009 22:03

na podkarpaciu masz delta scan moze tam cos doradza



Awatar użytkownika
Wojtek0423
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob gru 16, 2006 23:28
Lokalizacja: Kraków/Skarżysko
Kontakt:

Post autor: Wojtek0423 » pt sty 01, 2010 14:07

Miałem dokładnie ten sam problem jakiś miesiąc temu. Kupiłem nowe przewody zapłonowe BERU i problem znikł. Koszt przewodów to około 190 zł



MIRO200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 05, 2005 15:23
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: MIRO200 » pt sty 01, 2010 17:07

Dzieki za zainteresowanie ale podmieniłem od kolegi kable i cewke zapłonowa i ten sam objaw .ok 1mc mialem tez taki objaw ze nie chciał mi rano zapalic i jak zapalił to nie wszedł na obroty .po kilku probach zapalił i problem znikł sam sprawdzałem vag i nic nie pokazał .
Zastanawiam sie jeszcze nad czujnikiem halla ?
Ostatnio zmieniony pt sty 01, 2010 22:23 przez MIRO200, łącznie zmieniany 4 razy.



stmartin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw cze 05, 2008 15:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: stmartin » śr sty 13, 2010 21:42

Witam, mam bardzo podobny problem, wręcz identyczny.

Golf IV 1.4 16V LPG instalacja KME Diego 3 + Flashlube Automatic Lubrication Kit (zainstalowany niedawno).

Problem objawił się kilka dni temu w trasie na 3 biegu przy 2000rpm samochód zaczął szarpac, ale jak dodałem gazu tak do 3000rpm szarpanie ustało. Na 4 i 5 biegu szarpania nie ma, 1 i 2 też bez zarzutów jedynie na 3 biegu da się to odczuc.

Czytam na forum o przyczynach, co należy sprawdzic, wymienic, wyczyścic.
Filtr powietrza, filtra paliwa, czyszczenie wlotu przepustnicy z oleju.

Co do zapłonu, cewka, świece, kable, jeżeli w tym tkwi problem czy to bardzo szkodzi silnikowi ? czy wymiana świec, cewki czy kabli jest konieczna natychmiast ?


Jeżeli problem nie tkwi w zapłonie, tak jak kolega napisał:
MIRO200 pisze: podmieniłem od kolegi kable i cewke zapłonowa i ten sam objaw
to co jeszcze może byc przyczyną takiego zachowania silnika ?

Bez sensu wydawac kasę na nową cewkę, świece bądź kable jeśli w tym nie jest problem.

Kilka tygodni temu przed Świętami miałem problem z odmą, czyszczenie i wymiana uszczelki usunęła problem. Czy to może miec związek z szarpaniem. Może gdzieś się przedostał olej, który wybijał przez bagnet.

Wyczytałem na innym forum że przyczyną może byc skrzynia biegów.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic378099.html
Ostatnio zmieniony śr sty 13, 2010 22:00 przez stmartin, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » śr sty 13, 2010 22:56

Jak obrotomierz nie zauważa szarpnięć to może być skrzynka. Jak nie chce odpalić to g28 nie hall. Na postoju jak gazujesz (przytrzymaj na stalej predkosci obrotowej tam gdzie to wychodzi - sprobuj utrzymac stala predkosc) i przerywa to elektryka, jak nie to mechanika. W tej wersji chyba nie ma wypadania zapłonów na 14-16 kanale VAG?

[ Dodano: 13 Sty 2010 22:01 ]
O niezauwazyłem logów: kanał 1 pozycja 4 10110 oznacza drogi kolego na pierwszy rzut oka zajmij się zaworem F60 obrotów biegu jałowego, albo daj mi wczesniej logi na jałowym biegu kilka sekund. Bo nie jestem pewien z pamięci...


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

MIRO200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 05, 2005 15:23
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: MIRO200 » śr sty 13, 2010 23:17

WITAM PONOWNIE
dzieki za zainteresowanie tematem odpowiadam co było przyczyna szarpniec .
Nie poradziłem sobie sam znalazłem auto elektronika w miescie 4 dni sie bawił vag nic nie pokazał , ale gostek znalazł- wgrał nowe oprogramowanie do komputera i zaprogramował klucze i smiga jak lala , zero szarpania .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości