mały problem z wyświetlaczem komputera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zeusmobil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 02, 2009 09:16
Lokalizacja: Mielec / Przecław

mały problem z wyświetlaczem komputera

Post autor: zeusmobil » wt gru 29, 2009 20:04

Witam, jak w temacie od niedawna jestem posiadaczem MK IV 1.4 16V APE 2000 r.Czytałem podobne tematy ale nic mi nie pomogły więc piszę.Jak go kupiłem to na biegu jałowym pokazywał mi spalanie rzędu 1.2 do 1.7 litra na 100 km(nie na godzinę ), a teraz mi pokazuje róznie od 20 do 50 litrów ,jak naciskałem gaz to wczesniej na postoju spalanie reagowało , a teraz nie ,czy da się cos z tym zrobić czy ten typ tak ma,dodam że wypinałem aku i mam jakiś błąd sondy 17526 ,oraz wyciągałem zegary bo brzęczyk nie działa i po tym zabiegu zaczeło wariowac ,obroty są równe nie skaczą więc nie robiłem adaptacji przepustnicy.Sie rozpisałem jak ktoś wpadnie na jakiś pomysł to będe wdzięczny
pozdrawiam :chytry:
Ostatnio zmieniony wt gru 29, 2009 20:37 przez zeusmobil, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: mały problem z wyświetlaczem komputera

Post autor: Haki » wt gru 29, 2009 20:08

zeusmobil pisze:Witam, jak w temacie od niedawna jestem posiadaczem MK IV 1.4 16V APE 2000 r.czytałem podobne tematy ale nic mi nie pomogły więc piszę.jak go kupiłem to na biegu jałowym pokazywał mi spalanie rzędu 1.2 do 1.7 litra na 100 km(nie na godzinę ) a teraz mi pokazuje róznie od 20 do 50 litrów ,jak naciskałem gaz to wczesniej na postoju spalanie reagowało a teraz nie ,czy da się cos z tym zrobić czy ten typ tak ma,dodam że wypinałem aku i mam jakiś błąd sondy 17526 ,oraz wyciągałem zegary bo brzęczyk nie działa i po tym zabiegu zaczeło wariowac obroty są równe nie skaczą więc nie robiłem adaptacji przepustnicy,sie rozpisałem jak ktoś wpadnie na jakiś pomysł to będe wdzięczny
pozdrawiam :chytry:
Używaj znaków interpunkcyjnych - taka moja rada na przyszłość :bajer:

Błąd , który podałeś odpowiada za sondę lambda.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic972550.html poczytaj :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

duchu123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:53
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: duchu123 » wt gru 29, 2009 20:09

to tak jak masz błęndy na kompie to musisz je skasować a jeśli Ci wyskakuje błąd sondy to znaczy że masz ją walniętą
ona steruje dawką paliwa i dlatego tak Ci kosmicznie pokazuje te spalanie



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt gru 29, 2009 20:17

Haki pisze:Używaj znaków interpunkcyjnych
albo chociaż staraj się :)
Co do spalania...mam ten sam silnik, ten sam rocznik...spalanie pokazywane na biegu jałowym raczej nie jest z niczym związane...chyba że z ostatnim spalaniem chwilowym jakie było przy jeździe na biegu. Jak dodaję gazu to raczej też się nie zmienia...ogólnie nie widziałem jeszcze żeby było inaczej w zegarach z immo2. Z tym gazowaniem za chwilę pójdę sprawdzić jeszcze i później ewentualnie napiszę co i jak...



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » wt gru 29, 2009 20:34

U mnie na jałowym równiez pokazuje spalanie chwilowe z jazdy , bez względu na to czy gazuje czy nie



Awatar użytkownika
zeusmobil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 02, 2009 09:16
Lokalizacja: Mielec / Przecław

Post autor: zeusmobil » wt gru 29, 2009 20:42

Pokazywało 1.2 do 1.7 w zależnosci od obciązenia ,chyba że mi sie przewidziało albo taki zbieg okoliczności. :grin: A za interpunkcję przepraszam i obiecuję się poprawić. :chytry:Czyli sąda do wymiany,a w moim silniku jest jedna czy dwie i jakie numery mają.Czym grozi jazda z uszkodzoną sądą poza wzrostem spalania.
Ostatnio zmieniony wt gru 29, 2009 20:59 przez zeusmobil, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 526 gości