rozładowujący sie akumulator :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Cichy2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:49
Lokalizacja: Gdańsk

rozładowujący sie akumulator :(

Post autor: Cichy2 » sob gru 03, 2005 14:21

witam.jakis czas temu wymienilem akumulator w moim mk3. podlaczylem wzmaka i skrzynke i zaczely sie dziac problemy.pojechalem do elektryka z alternatorem,ladowanie bylo slabe,wyczyscil i juz bylo ok.ale akumulator dalej sie rozladowywal,ladowalem go i postal 2 dni i znowu nie chcial odpalic :( wydaje mi sie ze to przez wzmacniacz...bo jak wyciagnalem bezpiecznik to jest ok. co moglem zle podlaczyc ze gdzies prad ucieka? pomocy.... pozdrawiam



woojas25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 23:46
Lokalizacja: z libiąża

Post autor: woojas25 » sob gru 03, 2005 15:04

spróbuj ta ten czas sciągnąc klemy to sie dowiesz czy ci nic prądu nie kradnie



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: rozładowujący sie akumulator :(

Post autor: flatron316 » sob gru 03, 2005 15:12

Cichy2 pisze:witam.jakis czas temu wymienilem akumulator w moim mk3. podlaczylem wzmaka i skrzynke i zaczely sie dziac problemy.pojechalem do elektryka z alternatorem,ladowanie bylo slabe,wyczyscil i juz bylo ok.ale akumulator dalej sie rozladowywal,ladowalem go i postal 2 dni i znowu nie chcial odpalic :( wydaje mi sie ze to przez wzmacniacz...bo jak wyciagnalem bezpiecznik to jest ok. co moglem zle podlaczyc ze gdzies prad ucieka? pomocy.... pozdrawiam
Jak wyczaiłeś że to przez wzmacniacz to sprawdż amperomierzem ile ci żre prądu i zawieś go na wyłączniku
Jak wzmacniacz żre ci dużo sztrumu to mimo tego że w czasie jazdy kontrolka ładowania gaśnie to AQ może być i tak niedoładowany i co jakiś czas musisz mu dolać z prostownika trochę-szczególnie w zimie :)
flat



Awatar użytkownika
Cichy2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Cichy2 » sob gru 03, 2005 15:14

a jest sposob na rozwiazanie tego problemu? moze zle mase od wzmaka podlaczylem czy cos.... bo nie widzisz mi sie idac do domu wyciagac bezpiecznik :(



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » sob gru 03, 2005 15:26

Zła masa napewno nie
Przez przełącznik mu + podaj i po sprawie albo + po stacyjce ale rozumiem że chcesz słuchać muzy jak czasem stacyjka nie jest włączona tak że to nie najlepsze wyjście.
Albo go zanieś do przeglądu do serwisu i powiedz o co biega -może ma jakieś zwarcie

flat



Awatar użytkownika
Cichy2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Cichy2 » sob gru 03, 2005 15:46

sluchac muzy to ja moge przy wylaczonej stacyjce :) ale chodzi o to czemu mi sie rozladowuje akumulator jak jest wlozony bezpiecznik na + do wzmaka, jak go wyciagne to problem znika i normalnie odpala, nie slucham tez muzy przy wylaczonym silniku. z wlozonym bezpiecznikiem auto postoi dwa dni i nie moge odpalic, wyjme bezpiecznik i jest ok. to gdzie moge miec zwarcie? :(



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » sob gru 03, 2005 17:06

Cichy2 pisze:sluchac muzy to ja moge przy wylaczonej stacyjce :) ale chodzi o to czemu mi sie rozladowuje akumulator jak jest wlozony bezpiecznik na + do wzmaka, jak go wyciagne to problem znika i normalnie odpala, nie slucham tez muzy przy wylaczonym silniku. z wlozonym bezpiecznikiem auto postoi dwa dni i nie moge odpalic, wyjme bezpiecznik i jest ok. to gdzie moge miec zwarcie? :(
No właśnie podłącz wzmaka do kabla na którym + jest jak włączysz stacyjkę w położenie zapłon a jak wyłączysz to nie będzie napięcia i wzmak będzie wyłączony ale jak będziesz na postoju chciał słuchać muzy to będziesz musiał włączyć stacyjkę :hmm: już jasniej nie mogę tego opisać :grin:
Sam wzmacniacz ci zwiera prawdopodobnie albo jest tak skonstruowany że chodzi cały czas i ciągnie prąd i to jest prawidłowe działanie .

flat



Awatar użytkownika
Cichy2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Cichy2 » sob gru 03, 2005 17:58

no teraz to rozumiem :D:D bedzie trzeba sie wybrac do jakiegos elektyrka... big thx :):):)



wozu73

Post autor: wozu73 » sob gru 03, 2005 20:19

załóż kondensator. na bank ci muza prąd pochłania

wozu



Awatar użytkownika
FosGate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 04:53
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: FosGate » sob gru 03, 2005 20:24

a ja mowie ze sterowanie od wzmachola masz podlaczone pod staly + i zmacholcaly czas pracuje....no fakt ale moge sie mylic moz to byc cos innego...ale w co watpie


_______________________________
www.stylepoznan.com

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob gru 03, 2005 21:36

Może poprostu wzmachol jest walnięty bo raczej nie jest nowy ?



Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » sob gru 03, 2005 21:43

Nie ma różnicy czy silnik jest uruchomiony czy nie (na postoju) bo i tak akumulator jest tak samo obciążany a więc włączanie stacyjki podczas postoju nie rozwiązuje problemu. A jaka jest moc tego wzmacniacza?


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob gru 03, 2005 22:22

Jaki sprzet zasila ten wzmacniacz i jakie kabelki idą do nieg jaki to bezpiecznik i jaki masz akumulator. Odpowiedz na te pytania a dowiesz się co jest grane i jak temu zaradzić.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Cichy2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Cichy2 » ndz gru 04, 2005 08:20

w sumie to nic specjalnego...cienizna... akumulator 50 Ah, wzmak RMS 4X25 WATT, kabelki sredniej klasy i bezpiecznik 30 A, radyjko z nizszej polki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 259 gości