Dziwne drżenie i piszczenie w okolicach silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

miki5454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 12, 2005 22:19
Lokalizacja: Wałmia i mazuły
Kontakt:

Dziwne drżenie i piszczenie w okolicach silnika

Post autor: miki5454 » sob gru 03, 2005 13:09

Jako że pisze tutaj po raz pierwszy chciałbym się najpierw przywitać.

Więc witam wszystkich serdecznie :)

Mam mały problem z pasakiem(nie jestem pewien czy to wina paska) wieloklinowym alternatora.Problem polega na tym że podczas ruszania pasek zaczyna popiskiwać a silnik dziwnie drży.Czytałem na forum że to popiskiwanie może być winą zużytego paska,napinacza lub rolki napinacza.wszystkie te cząsci mam wymienione a to dalej sobie piszczy i drży.Dodam że jak zdejmę pasek alternatora to objawy znikają I nieukrywam że zaczyna mnie to coraz bardziej denerwować.Więc zwracam się do was z prośbą o pomoc :) Mam nadzieje że ktoś bedzie mi w stanie pomóc.

I jeszcze jedno może ktoś ma jakiś rysunek jak powinien być założony pasek alternatora.

Pozdrawiam



ZIELU

Post autor: ZIELU » sob gru 03, 2005 13:49

może to łożyska alternatora??



miki5454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 12, 2005 22:19
Lokalizacja: Wałmia i mazuły
Kontakt:

Post autor: miki5454 » sob gru 03, 2005 15:08

A jak to sprawdzić ?? Na kole alternatora luzów nie ma(przynajmniej ich nie wyczuwam).Maleńki luz jest na tym kole pod alternatorem.
Czy to może być spowodowane tym luzem??



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » sob gru 03, 2005 15:45

wez sobie lorzyska naoliw ,bo niedlugo niebedziesz mial co oliwic, a odnosnie luzu nie wyczujesz.



Awatar użytkownika
el golfo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 02, 2005 19:15
Lokalizacja: Świdnica

Re: Dziwne drżenie i piszczenie w okolicach silnika

Post autor: el golfo » sob gru 03, 2005 22:03

miki5454 pisze:Jako że pisze tutaj po raz pierwszy chciałbym się najpierw przywitać.

Więc witam wszystkich serdecznie :)

Mam mały problem z pasakiem(nie jestem pewien czy to wina paska) wieloklinowym alternatora.Problem polega na tym że podczas ruszania pasek zaczyna popiskiwać a silnik dziwnie drży.Czytałem na forum że to popiskiwanie może być winą zużytego paska,napinacza lub rolki napinacza.wszystkie te cząsci mam wymienione a to dalej sobie piszczy i drży.Dodam że jak zdejmę pasek alternatora to objawy znikają I nieukrywam że zaczyna mnie to coraz bardziej denerwować.Więc zwracam się do was z prośbą o pomoc :) Mam nadzieje że ktoś bedzie mi w stanie pomóc.

I jeszcze jedno może ktoś ma jakiś rysunek jak powinien być założony pasek alternatora.

Pozdrawiam
Miałem u siebie podobnie(Mk3)nie miałem luzów na alternatorze,a piszczało,wymieniłem łożyska i spokój.Tam są chyba 2 szt.Tylko nie kupuj najtańszych.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości