Jak otworzyć Jette z popsutym zamkiem??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skibszczok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 09:19
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Jak otworzyć Jette z popsutym zamkiem??

Post autor: skibszczok » wt gru 22, 2009 19:52

Witam

W niedziele niestety urwalem klamke od strony kierowcy gdyz przestal dzialac zamek. Nie wiem o co chodzi bo gdy zamknalem drzwi na stacji paliw to nie udalo mi sie juz ich otworzyc. Nieda sie wcisnac wogole tej pierwszej dzwigienki ktora otwiera zamek. No a teraz mam taki problem ze mam zamkniete drzwi i nie wiem jak to rozmontowac bez psucia czegos. Myslalem zeby dorwac sie do sruby od trpienia na ktorym zamek sie zakleszcza ale to musial bym pokombinowac jak wykrecic srube od srodka gdzie nie ma lba :P Da mi to cos wogole jak go wykrece?? Prosze o pilna pomoc bo jeszcze rozwalil mi sie podnosnik szyby i nie moge go wymienic dopoki nie otworze drzwi :P
Ostatnio zmieniony wt gru 22, 2009 23:22 przez skibszczok, łącznie zmieniany 1 raz.


Mam problemy z powiadomieniami o odpowiedzi jak coś.

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » wt gru 22, 2009 20:55

zrób jakieś foto tego bo z opisu nie bardzo wiadomo o co chodzi.tzn ja nie wiem.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
skibszczok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 09:19
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: skibszczok » wt gru 22, 2009 22:05

O ta... troche mi sie spieszy a jest ciemno wiec nie mam jak zrobic Ci dobrej foty.

Znalazlem taka fote Obrazek

To co musze wymienic jest po numerem 1, nie moge jednak wykrecic srok ktore go mocuja numery 6 oraz 10 bo nie moge otworzyc drzwi. W tym celu myslalem zeby wykrecic czesc oznaczona numerem 7 czyli trzpien o ktory zachacza klamka. Nie wiem tylko czy da mi to cos wogole?? Nie znacie moze innego sposobu zeby otworzyc drzwi w ktorym zamek jest popsuty?? Inaczej tego nie potrafie wytlumaczyc juz.

[ Dodano: 22 Gru 2009 21:11 ]
Fotka ktora dalem to oczywiscie drzwi w mk3 ale jako przykladowa fota jest akurat.


Mam problemy z powiadomieniami o odpowiedzi jak coś.

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt gru 22, 2009 22:19

skibszczok pisze:Znalazlem taka fote
To co pokazałeś to jest raczej zamek w MK3.

W MK2 wygląda to tak:
Obrazek Obrazek

Jak masz urwaną klamkę to jak wsadzisz palec w ten szerszy otwór po klamce powinieneś wyczuć na zamku 2 dźwigienki.
Jedna odpowiada za ryglowanie/odryglowywanie zamka, a druga za jego otwieranie z tego rygla na słupku.

Może jak żeś tam grzebał to żeś zablokował zamek i teraz nie możesz tego otworzyć.
Pokombinuj z tymi dźwigienkami, bo innej możliwości nie ma. No chyba, że żeś rozwalił cały mechanizm zamka.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
skibszczok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 09:19
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: skibszczok » wt gru 22, 2009 22:30

Kamel, wiedzialem ze to z mk3 ale innej foty nie znalazlem niestety. Dzieki za fote zamka z mk2.

Wlasnie tymi dzwigienkami nie idzie. Rygielek w gorze a i tak moge sobie ta pierwsza dzwigienke wciskac bo nic sie nie dzieje. Nawet dzwieku nie ma zadnego. No i to jest wlasnie moj problem bo zeby wyjac zamek trzeba otworzyc drzwi xD :P

[ Dodano: 22 Gru 2009 21:32 ]
myslalem zeby wykrecic trzpien zamka ale nie wiem czy to mi cos da (trzpien oznaczony numerem 3). Czekam na propozycje :P


Mam problemy z powiadomieniami o odpowiedzi jak coś.

Awatar użytkownika
bogus01
MK2 600KM
MK2 600KM
Posty: 115
Rejestracja: pt lis 28, 2008 22:21
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: bogus01 » śr gru 23, 2009 00:31

już kiedyś pisałem jak otworzyc takie drzwi- trzeba wejśc do środka i odgiąc uszczelke drzwi na wysokości zamka i tam widac ten mechanizm, cienkim śrubokrętem lub czymś podobnym trzeba nacisnac zapadke i drzwi sie otwierają (gdybyś nie wiedział o jaką zapadke chodzi to spójrz na zamek od strony pasażera a na pewno się domyslisz) życze powodzenia :grin:



Awatar użytkownika
skibszczok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 09:19
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: skibszczok » czw gru 24, 2009 00:18

drzwi otworzone sposobem bogus01, dzieki za pomoc wszystkim.


Mam problemy z powiadomieniami o odpowiedzi jak coś.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości