Rozrusznik? akumulator? nie mam pojęcia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djrebel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 16, 2008 20:06
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Rozrusznik? akumulator? nie mam pojęcia

Post autor: djrebel » pn gru 21, 2009 19:26

Moi Drodzy forumowicze jakies 2 miesiace temu mialem problemy z odpalaniem silnika gdy byl zimny. okazalo sie ze byly uszkodzone tulejki, wymienilem je na nowe, przy okazji wymienilem sobie akumulator na nowy:)

przez jakis czas bylo ok. w miedzy czasie wymienilem olej na nowy (gdyby kogos to interesowalo:))

i problemy zaczely sie 2 tyg temu, objawy takie same jak przy zuzytych tulejka w rozruszniku. mianowicie podczas krecenia silnikiem czasami zaskoczy odrazu a czasami tak jakby cos trzymalo silnik i nie chce kreci tzn kreci ale tak baaaaaardzo powoli jakby z jakis ogromnym oporem jakby go cos trzymalo.

myslaem ze aku kiepski ale gdy kupilem nowy to jest to samo;/

szczotki w rozruszniku sa nowe altek takze sprawny.
a no i dodam przy okazj ze jak stoje przodem do silnika to po mojej lewej a prawej auta jest taki jakby elektrozawor i idzie do niego jakis przewod opdcisnienia i jak przekrecam kluczyk to on tak cyka coraz szybciej i szybciej az przestanie cykac??? co to moze byc?

kilku znajomych powiedzialo mi ze moze byc problem z masa na silniku ale wole Was zapytac o opinie:)
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2009 19:29 przez djrebel, łącznie zmieniany 1 raz.


W niedalekiej przyszłości nowa gleba oraz lakier:D

kupie silnik+skrzynia+caly osprzet. conajmniej 1,8 a najlepiej 2,0:)

VW Golf II
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:38
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: VW Golf II » pn gru 21, 2009 19:37

a łożyska były wymieniane?? Zobacz napięcie jakie pobiera rozrusznik przy odpalaniu i przeczysc styki laczace aku z rozr.



Awatar użytkownika
djrebel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 16, 2008 20:06
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: djrebel » pn gru 21, 2009 19:38

a gdzie te lozyska sie znajduja bo wiesz wczesniej nic mi o lozyska chyba nie wspominal:)
bynajmniej tak jak powiedzialem szczotki w rozruszniku i altku sa jak najbardziej ok.
styki sa czyste jak najbardziej:) co do pobierania pradu jak wczesniej dzialalo to pobieral max 1,5 v tak pokazywal przyrzada aku to ma 640 prad rozruchu wiec raczej nie ma z nim problemu a dzis podlaczylem drugi aklu i to samo kreci jakby chcial a nie mogl;/

nie mam pojecia co to moze byc;/
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2009 19:41 przez djrebel, łącznie zmieniany 1 raz.


W niedalekiej przyszłości nowa gleba oraz lakier:D

kupie silnik+skrzynia+caly osprzet. conajmniej 1,8 a najlepiej 2,0:)

Awatar użytkownika
master13
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 286
Rejestracja: pt gru 05, 2008 13:02
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: master13 » pn gru 21, 2009 20:01

djrebel, podmien moze rozrusznik inny?


viewtopic.php?t=202847" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
djrebel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 16, 2008 20:06
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: djrebel » pn gru 21, 2009 20:09

wymontowalem z kumpla gofera z tym samym silnikiem i dziala bez problemu a z moim nie chce:(


W niedalekiej przyszłości nowa gleba oraz lakier:D

kupie silnik+skrzynia+caly osprzet. conajmniej 1,8 a najlepiej 2,0:)

VW Golf II
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:38
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: VW Golf II » pn gru 21, 2009 20:46

łożyska znajduja się w rozruszniku na wałku ( tak to sie chyba nazywa) na poczatku i końcu.



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » pn gru 21, 2009 21:06

VW Golf II pisze:łożyska znajduja się w rozruszniku na wałku ( tak to sie chyba nazywa) na poczatku i końcu.
nie wiem skad takie rzeczy wiesz, ale chyba nie wiesz, nie ma tam zadnych lozysk, tylko tulejki, ale kolegu juz zmienil jak pisze, i nie na wałku tylko na koncach wirnika :) sprawdz szczotki i magnesy w obudowie, moze popekaly oraz wirnik, na pewno w nich lezy przyczyna :)
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2009 21:08 przez DariuszK, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
djrebel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 16, 2008 20:06
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: djrebel » pn gru 21, 2009 21:53

byłem u znajomego elektryka i sprawdzal mi caly rozrusznik i sam w sobie jest ok. tulejki sa nowe jak pisalem wyzej. jeszcze zostaje mi masa co Wy o tym myslicie? moze to byc przyczyna?


W niedalekiej przyszłości nowa gleba oraz lakier:D

kupie silnik+skrzynia+caly osprzet. conajmniej 1,8 a najlepiej 2,0:)

DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » pn gru 21, 2009 22:18

moze na stole dobry ale pod obciazeniem juz nie, a pisales ze zdemontowales od kolegi i na jego bylo normalnie, wiec to musi byc rozrusznik, a zamontuj twoj do kumpla, albo odwiedz innego mechanika
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2009 22:20 przez DariuszK, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
djrebel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 16, 2008 20:06
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: djrebel » pn gru 21, 2009 22:23

tak przepienialem rozruszniki ale to bylo ze pierwszym razem gdy mialem problem z nim, a teraz to ciezko bo kumpel zrobil swapa na RP-ka, a watpie zeby z niego rozrusznik pasowal nio chyba ze jestem w wielkim bledzie?

[ Dodano: 22 Gru 2009 22:39 ]
moi drodzy i znowu jestem glupi;/ dzis podmienilem rozrusznik wsadzielm w pelni naladowany aku i jest to smo tak samo kreci;/ co to moze byc? co do silnika to w 100% sprawny olej jest caly czas taki sam stan jaki zalalem podczas wymiany na nowy:) bezpieczniki cale:) tylko kreci jakby go cos trzymalo;/ i zauwazelm ze linka od sprzegla sie nagrzewa nie wiem czemu;/ prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony wt gru 22, 2009 23:39 przez djrebel, łącznie zmieniany 1 raz.


W niedalekiej przyszłości nowa gleba oraz lakier:D

kupie silnik+skrzynia+caly osprzet. conajmniej 1,8 a najlepiej 2,0:)

Awatar użytkownika
adikus7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 21:43
Lokalizacja: Chorzów (Schwarzenborn)
Kontakt:

Post autor: adikus7 » śr gru 23, 2009 01:11

djrebel pisze:zauwazelm ze linka od sprzegla sie nagrzewa
Cenna uwaga. Diagnoza,na 100% słaba masa :bigok:



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » śr gru 23, 2009 12:24

DariuszK pisze: nie ma tam zadnych lozysk, tylko tulejki,
to się nazywa łożysko ślizgowe tak jak i panewki itd. Co do rozrusznika tak jak Kolega wyżej , mi jeszcze wskaźnik temperatury oszukiwał .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 352 gości