Wycieraczki- elektornika mróóóóz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

semizas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 04, 2009 20:12
Lokalizacja: wawa

Wycieraczki- elektornika mróóóóz

Post autor: semizas » pn gru 21, 2009 15:30

Witam. Mam mały/duży problem. Po pozostawieniu samochodu na mrozie przestały działać mi wycieraczki. Właczały sie tylko przy włącznieu spryskiwaczy, w tej chwili wogole nie chcą sie uruchomić. Włacznik wycieraczek mozna kupc juz za 60-100 zł. ale z tego co dowidziałem sie od mechanika przy zabawie przy elektornice mozna spowodowac wystrzelenie poduszek etc. natomiast wymiana w autoryzowanym punkcie godzina zabawy przy tym kosztuje od 200 +. I tu prosze was o pomoc. Ma ktos pomysł co moze byc nie tak, i czy mozna samemu podjąc sie bezpiecznie naprawy ( bez ryzyka uszkodzenia poduszek etc). Jako student mam ograniczony budżet ;p
Prosze was o pomoc i pomysly co można tutaj zarazdzic.
Z góry dziękuje wam za pomoc.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn gru 21, 2009 15:44

proszę napisz markę pojazdu, chyba że o skuter chodzi to raczej nie na tym forum pytaj.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn gru 21, 2009 15:53

semizas pisze:z tego co dowidziałem sie od mechanika przy zabawie przy elektornice mozna spowodowac wystrzelenie poduszek etc.
przed zabawą odłącz aku i problem z głowy
semizas pisze:czy mozna samemu podjąc sie bezpiecznie naprawy
można...jeżeli poradzisz sobie ze zdjęciem kierownicy
może warto przed taką akcją podmienić przekaźnik wycieraczek...nie podałeś o jaki pojazd chodzi



semizas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 04, 2009 20:12
Lokalizacja: wawa

Post autor: semizas » pn gru 21, 2009 16:07

golf 3, jesli ma to jakies znaczenie to tdi ;p 95r. narazie sie wogole za to nie zabierałem. dzisiaj dopiero zaczne zabawe.

[ Dodano: 21 Gru 2009 16:01 ]
byłem u 2och mechanikow, mowili ze oni niepodejmą sie naprawy bo poduszki mają jakis odzielny układ zasialania itp... bez wycieraczek cięzko jezdzic. Ma ktoś jakieś pomysły ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn gru 21, 2009 17:04

semizas pisze:byłem u 2och mechanikow, mowili ze oni niepodejmą sie naprawy bo poduszki mają jakis odzielny układ zasialania itp...
:bajer:



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Re: Wycieraczki- elektornika mróóóóz

Post autor: adpap » pn gru 21, 2009 17:13

semizas pisze:Witam. Mam mały/duży problem. Po pozostawieniu samochodu na mrozie przestały działać mi wycieraczki. Właczały sie tylko przy włącznieu spryskiwaczy, w tej chwili wogole nie chcą sie uruchomić. Włacznik wycieraczek mozna kupc juz za 60-100 zł. ale z tego co dowidziałem sie od mechanika przy zabawie przy elektornice mozna spowodowac wystrzelenie poduszek etc. natomiast wymiana w autoryzowanym punkcie godzina zabawy przy tym kosztuje od 200 +. I tu prosze was o pomoc. Ma ktos pomysł co moze byc nie tak, i czy mozna samemu podjąc sie bezpiecznie naprawy ( bez ryzyka uszkodzenia poduszek etc). Jako student mam ograniczony budżet ;p
Prosze was o pomoc i pomysly co można tutaj zarazdzic.
Z góry dziękuje wam za pomoc.
ja wymienialem

wyjmujesz kluczyk ze stacyjki i chowasz do kieszeni - to zeby nie kusilo Cie sprawdzic nowego wlacznika zanim zalozysz poduszke, bo blad zlapiesz...
lyk browara i odkrecasz dwa imbusy z tylu kierownicy, zeby zdjac poduszke. Zdejmujesz poduche, odpinasz wtyczke, chyba zolta. Odkrecasz wielka nakretke i zdejmujesz kiere. Odkrecasz dlugie sruby zeby zdjac przelacznik wycieraczek, Zakladasz nowy. Skladasz. w. odwrotnej kolejnosci. pamietaj o zakontrowaniu nakretki kierownicy. i o podpieciu wtyczki od poduszki. wyjmujesz kluczyk z kieszeni. wlaczasz zaplon i cieszysz sie poprawna praca wycieraczek. jesli to byla wina przelacznika. Kazda kropka w opisie to lyk browara, dla lepszej roboty



semizas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 04, 2009 20:12
Lokalizacja: wawa

Post autor: semizas » pn gru 21, 2009 17:20

robiąc tak nie ma możliwości wystrzelenia poduszek ? a jeśli okaże sie ze to nie to. Co może być inna przyczyną usterki ? moze cos z bezpiecznikami czy jakieś inne licho. bo niedziałają ani przednie, ani tylne, nawet spryskiwacze.

*****


hahaha teraz zobaczyłem ze bezpiecznik jest przepalony.
Jade na stacje kupic nowy. mam nadzieje ze to tylko bezpicznik.
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2009 17:35 przez semizas, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » pn gru 21, 2009 17:43

semizas pisze:robiąc tak nie ma możliwości wystrzelenia poduszek ? a jeśli okaże sie ze to nie to. Co może być inna przyczyną usterki ? moze cos z bezpiecznikami czy jakieś inne licho. bo niedziałają ani przednie, ani tylne, nawet spryskiwacze.

*****


hahaha teraz zobaczyłem ze bezpiecznik jest przepalony.
Jade na stacje kupic nowy. mam nadzieje ze to tylko bezpicznik.
nie, poduszka nie wystrzeli jak sie do niej nie bedziesz z jakims miernikiem, itp bateria podlaczal... sama z siebie nie walnie...



semizas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 04, 2009 20:12
Lokalizacja: wawa

Post autor: semizas » pn gru 21, 2009 18:23

heh. bezpiecznik poszedl.
dziekuje wszystkim pomoc.



Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » pn gru 21, 2009 18:24

To teraz zapamietaj koloego ze wszystko co nie działa a jest zwiazane z elektryka trzeba zacząć od sprawdzenia bezpieczników. Pozdrawiam :) :bigok:


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt gru 22, 2009 03:08

Krzyssiek pisze:To teraz zapamietaj koloego ze wszystko co nie działa a jest zwiazane z elektryka trzeba zacząć od sprawdzenia bezpieczników
jeszcze dodam...i nie jeździj więcej do tych dwóch mechaników o których pisałeś :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości