skaczace obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn sty 22, 2007 20:07
Lokalizacja: nowy sącz

skaczace obroty

Post autor: mk2 » ndz gru 20, 2009 18:02

Witam mam nateępujący problem. poodpaleniu mojego golfa II 1.8n GTI 16V obroty skacza na 3 , 4 a czasem więcej tysięcy, nieraz po przygazowaniu do około 7 wskazówka obrotomierza powracała na ustalony tysiąc. Ostatnio muj golfik postał 2 miesiące bez odpalania i teraz po uruchomieniu skacza obroty na KILKA TYSIĘCY. cO MORZE BYC PRZYCZYNA?? Czy zawiesza sie przepustnica? Czy to jakiś modół elektryczny? dodam ze obroty same skaczą i się podnoszą bez interwencji z zewnątrz. Bardzo prosze o pomoc, idą święta i sprzydał by mi sie samochód. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Rafał 82
...
...
Posty: 218
Rejestracja: śr cze 17, 2009 20:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: Rafał 82 » ndz gru 20, 2009 19:38

Z opisu wygląda to na silniczek krokowy



Awatar użytkownika
przemol91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 16:11
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: przemol91 » ndz gru 20, 2009 20:48

A jak wrzucisz bieg i trzymasz na sprzegle tak samo sie dzieje?


Pozdrawiam
Przemol
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3840322#3840322

mk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn sty 22, 2007 20:07
Lokalizacja: nowy sącz

Post autor: mk2 » ndz gru 20, 2009 21:53

Chodzi o to że sytuacja ma miejsce i na benzynie i na gazie. KIedy wrzuce bieg i puszczam sprzęgło obroty spadają bo silnik zaczyna byc obciąrzany i auto zaczyna ruszac ale ale jak rozprzęgle to spowrotem wchodza na kilka tysięcy. Ogólnie jest tak jakbym całyczas trzymal wcisnięty pedał gazu na ustalonym połorzeniu. Czy jest morzliwe aby winny był jakiś modól sterujący dawką paliwa?? musze jeszcze zauwarzyc ze odkąd to sie dzieje to samochód gorzej o0dpala i muszę go długo mkrecić



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości