[mk4] wydech - naprawiac czy wymieniac?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
korbusiatko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:03
Lokalizacja: W-wa

[mk4] wydech - naprawiac czy wymieniac?

Post autor: korbusiatko » czw gru 01, 2005 19:12

jak w temacie, chyba gdzies dziura jest bo pierdzi troche. jaki koszt wymiany w przyblizeniu - nie interesuje mnie ASO :D



greg

Post autor: greg » czw gru 01, 2005 19:30

zalezy czy oryginał czy zamiennik kwestia etż cały czy pojedyńczy tłumik, ja ostatnio zapłaciłem za końcowy 150zł



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » czw gru 01, 2005 19:36

Zdecydowanie wymiana. Jak pierdzi, to wydech jest już pokorodowany, i tyle. A spawać rdzę - życzę powodzenia. Jescze sie jakoś trzyma, ale jak wpadniesz ze spawaniem, to na skutek miejscowego silnego nagrzania rozleci się w trymiga (spaw zostanie, jako najmocniejszy, ale w około będzie dziuura). Poza tym nie naprawisz uszkodzeń wewnętrznych przegród i rur. Tydzień temu zakładałem w passacie końcowy (bosal, 195 zyla). Poprzedni nie miał nawet dziureczki, nawet rdzewki nie było widać, ale stracił przegrody w środku i była kaszana.

No, chyba że masz przedmuchy tylko na złączach - trzeba wtedy rozebrać, i od nowa złożyć, używając n.p. pasty bosalowskiej do tłumików. A, i zakładam po 2 obejmy na złącze (z prętem), tylko bosala, inne się rozginają, do tego wyrzucam z nich oryginalne chude nakrętki 13 mm, w których zanim porządnie ścisną obejmę to mielą się gwinty, i zakładam 2 razy dłuższe nakrętki 13 mm od mocowania tłumików od "malucha", 0,70 zł/szt. Da się to porządnie dociągnąć, a potem odkręcają sie bez problemu. Plus oczywiście pasta bosalowska. Złącze na lata, bez żadnych przedmuchów itp.).


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 416 gości