Problem z odpaleniem w zimie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Condor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 26, 2008 09:27
Lokalizacja: Warszawa

Problem z odpaleniem w zimie

Post autor: Condor » sob gru 19, 2009 02:41

WItajcie

mam pytanie do "ekspertów",Mianowicie:
samochodzik stał kilka dni na dworze, bez akumulatora (był w ciepłym domku). Nastały mrozy, spadł śnieg. poszedłem do auta, podłączyłem aku celem odpalenia samochodu i tu dziwna rzecz się stała. Po przekręceniu kluczyka autko odpaliło ale było słychać dziwny stukot chyba w silniku (takie walenie) szybko wyłączyłem, po chwili odpaliłem znowu i było to samo. Więc zgasiłem. Gdy próbowałem po raz trzeci już nie chciał odpalić wogóle, rozrusznik ręciłi kręcił ale nie uruchomił auta, Akumulator nie rozładowany. Może wiecie jak poradzić sobie z tym problemem?
mk2 1,6 benzyna + lgp chyba 1 generacji, gaźnik nówka sztuka (od marca br roku)

Condor



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » sob gru 19, 2009 07:36

jezeli postawiłeś go a było wszystko w porządku to nie masz sie czego obawiać bo pewnie samoregulatory nie napełniły sie jeszcze gestym zimnym olejem


Obrazek

Awatar użytkownika
Beszczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: wt gru 23, 2008 12:30
Lokalizacja: NNM
Kontakt:

Post autor: Beszczyk » sob gru 19, 2009 09:55

jeson pisze:jezeli postawiłeś go a było wszystko w porządku to nie masz sie czego obawiać bo pewnie samoregulatory nie napełniły sie jeszcze gestym zimnym olejem
Należy tu dodać że napełnią się dopiero po jakimś czasie jak auto osiągnie 90 stopni i pochodzi w tej temperaturze powiedzmy 15 min , bez problemu możesz jeździć.
Ostatnio zmieniony sob gru 19, 2009 09:56 przez Beszczyk, łącznie zmieniany 1 raz.



Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » sob gru 19, 2009 10:32

Na jakim oleju jeździsz??? Ja jak jeździłem na mineralnym to w takie zimy też miałem problemy takie jak ty. Przeszedłem na półsyntetyk (pomimo iż 50 tyś km zrobiłem na mineralnym) - nic się nie rozszczelniło a co najważniejsze mam ułatwiony rozruch zimą :bigok:



Condor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 26, 2008 09:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Condor » sob gru 19, 2009 10:59

Wszystko fajnie ale kręciłem, kręciłem i odpalić nie mogłem. Przecież mogę tak kręcić do rozładowania akumulatora. A olej mam mineralny ze względu na gaz.

Aktualizacja:
Odpalił. Głupia sprawa - okazało się, że klema nie kontaktowała. Nie macie jakiegoś dobrego i taniego elektryka w Warszawie?
Ostatnio zmieniony sob gru 19, 2009 12:29 przez Condor, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 306 gości