nie odpala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

belushi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 06, 2009 13:46
Lokalizacja: siedlce

nie odpala

Post autor: belushi » czw gru 17, 2009 18:31

problem wygląda tak. odpaliłem samochód zacząłem go odśnieżać, wsiadłem, przełączyłem na gaz i zauważyłem że miga kontrolka od oleju (czerwono), zgasiłem samochód żeby sprawdzić czy może to nie za niski stan oleju. Olej ok tylko strasznie zgęstniał i chyba dlatego miga, ale niestety golf już drugi raz nie odpalił. kręciłęm kręziłem aż padł akumulator. akumulator podłączony pod prostownik się ładuje, Kiedyś gazownik mi mówił że tak czasem bywa że przy zimnej inst, namarza reduktor i później jest problem. czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić. Siedzę własnie w pracy po godzinach a chciałbym jakoś do domu dojechać.

[ Dodano: 17 Gru 2009 17:57 ]
nikt nie pomoże?



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » czw gru 17, 2009 22:07

Jak akumulator padł,to jak go chceszzapalić?Z popychu nie radze ani na zaciąg.Chyba że Masz kable rozruchowe to próbuj zapalić na benzynie i daj się mu zagrzać.


Jacek

belushi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 06, 2009 13:46
Lokalizacja: siedlce

Post autor: belushi » pt gru 18, 2009 08:40

to moja pierwsza zima z tym samochodem i na wszelki wypdek prostownik jeździ w bagażniku, wczoraj się nie udało uruchomić, dziś rano przyszedłem do pracy i kicha, na benzynie niby coś zaczyna łapać ale nie wchodzi w obroty i gaśnie na gazie wogóle nie zagada, akumulator znowu się ładuje. Czy ktoś z was miał podobne objawy że ani na benz ani na gazie nie odpala? będę wdzięczny za podpowiedź



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » pt gru 18, 2009 08:53

na gazie nie próbuj przy takim mrozie bo zamarza wszystko i od razu zalewa gazem. Tylko benzyna.


Obrazek

belushi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 06, 2009 13:46
Lokalizacja: siedlce

Post autor: belushi » pt gru 18, 2009 09:05

a czy coś jeszcze można zrobić, po nocy nie chciał zakręcić więc i po 8 godz może być kiepsko



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » pt gru 18, 2009 09:22

Naładuj dobrze i pal tylko na benzynie,musi zapalić.


Jacek

Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » pt gru 18, 2009 09:36

jackyz pisze:Naładuj dobrze i pal tylko na benzynie,musi zapalić.
Jeżeli bena jest sprawna :bajer:


Obrazek

belushi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 06, 2009 13:46
Lokalizacja: siedlce

Post autor: belushi » pt gru 18, 2009 09:44

tak czytam te fora (zamiast pracować) i doczytałem się że są magicy którzy w takich sytuacjach polewają parownik ciepłą/gorącą wodą, ale jakoś mi to się nie podoba, co myślicie?



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » pt gru 18, 2009 09:50

szczerze mówiąc jak nie działała mi benzyna to tak właśnie robiłem ale nie polecam tego nikomu bo woda wleci w zakamarki i jeszcze zamarznie to moze narobic ale dziala :chytry:


Obrazek

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pt gru 18, 2009 10:20

wyciagniety ten aku ładujesz czy podłączony w aucie?
Mozesz polać letnią wodą -nic mu nie będzie -potem najlepiej podgrzac dobrze silnik żeby wysuszyć wode z komory silnika.
A na benzynie wczesniej palił ?Jesteś jej pewny?



belushi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 06, 2009 13:46
Lokalizacja: siedlce

Post autor: belushi » pt gru 18, 2009 10:26

na beznzynie palił napewno, akumulator wyciągnąłem i ładuje się w ciepłym pokoju, już nie raz były takie problemy tylko nie przy takich mrozach, boło tak gdy:
odpalenie, przełączenie na gaz i zgaszenenie zimnego silnika, i wtedy było już źle.
Najdziwniejsze że wtedy lepiej palił z gazu, ale teraz przy takim mrozie to przy odpalaniu na gazie to pewnie reduktor skuje lodem na amen,
jeszcze niech się poładuje z godzinę i spróbuję ponownie. wodą nie chcę polewać, za zimno



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pt gru 18, 2009 10:39

no to jak palil ci na pb to pownien zapalic-chyba ze masz za duzo wody w benie i pozamarzala ci w przewodach albo filtrze.
Możesz mu dac samostartu do powąchania przed odpaleniem



belushi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 06, 2009 13:46
Lokalizacja: siedlce

Post autor: belushi » pt gru 18, 2009 10:52

co to jest ten samostart i jak to się podaje, gdzieś mi się obiło o uszy że to jakiś psikacz i co przez dolot powietrza do silnika?



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pt gru 18, 2009 11:13

samostart ,starter,quickstart-jak go tam zwą czy jest napisane na puszce.
Taki spray/aerozol na bazie eteru głownie.
Psikasz na filtr powietrza (w dolot) -ja miałem kiedyś w fiescie wywiercony taki otworek w pokrywie filtra wiertłem 1mm żeby tam wprowadzić rurkę (jak byś kupował -to szukaj takiego z aplikatorem/no taka rurka jak w WD40 ) -wstawiasz tą rurkę do otworka -pryskasz na filtr i odpalasz-potem otworek zaklejasz taśmą -albo nie -nie przeszkadza to zabardzo.Albo lepiej ty krecisz rozrusznikiem -a 2ga osoba w tym czasie podaje ten starter.Zapali nawet jak nie bedzie paliwa.
A i jak bys chciał używać-to w duze mrozy nie trzymaj w aucie -bo tez sie skrapla od mrozu -najlepiej z domu wynosic .
Do kupienia na cpn albo w jakims markecie
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 11:14 przez flatron316, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 286 gości