Wysokie obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukaszbroz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 15, 2009 19:01
Lokalizacja: Elbląg

Wysokie obroty

Post autor: lukaszbroz » wt gru 15, 2009 19:10

Witam
Posiadam golfa 1.8RP samochód pracuje ładnie dobrze zapala nie faluje ale tylko na niższych obrotach...Auto posiada LPG. Samochód ma problem z przekroczeniem 4tys obrotów do 4 jakoś ciągnie a dalej w ogóle...miałem kiedyś polo 1.3 75 koni to ciągnęło nawet przez cała czerwona strefę do 7tys a w golfie nie chce powyżej 4 ...proszę o pomoc ....tak samo na gazie jak i benzynie



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » wt gru 15, 2009 22:17

Sprawdź UFO - czyli podciśnieniowy regulator wyprzedzenia zapłonu w aparacie zapłonowym. Całkiem możliwe, że membrana jest przerwana. Sprawdza się ją poprzez zaciągnięcie powietrza ustami - jeżeli trzyma- jest sprawna, jak puszcza należy wymienić.
Poza tym można skontrolować przy okazji zawór puszczający podciśnienie na aparat zapłonowy oraz profilaktycznie kąt wyprzedzenia zapłonu.

[ Dodano: 15 Gru 2009 21:19 ]
A tak na marginesie - nie falujący RPek często oznacza usterkę sondy. Brzmi to śmiesznie ale tak niestety jest.



lukaszbroz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 15, 2009 19:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: lukaszbroz » śr gru 16, 2009 10:51

dzieki za zainteresowanie
UFO dziala przestawia aparat, zaworek puszcza, na lampie sprawdzałem wyprzedzenie tez jest... Auto na luzie sie wkreca ale juz na biegu nie chce moze silnik jest juz słaby ale cis na garach na poziomie 11.5 chciaz to nie rewelacja jak dla mnie...na kodach wyskakuje tylko lambda ale po jezdzie dłuzszej na benzynie brak błedów znak na skrzyni ustawiony prawidłowo.... czy to moze byc przyczyna niedrożnego tłumnika ...mam kata orginał ale pusty....czy mozliwe jest ze sie rozleciał i zatyka przepływ?? jak to sprawdzic??

[ Dodano: 16 Gru 2009 09:51 ]
moja siostra ma prawie identyczny motor w audi ale jej to pow 2500 dopiero zyje i ciagnie do odciecia jak szalony



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 490 gości