Nie moge odpalic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tadek2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: Debica
Kontakt:

Nie moge odpalic

Post autor: tadek2 » śr lis 30, 2005 00:17

[/b]Witam mam problem dzis po 2 tygodniach bo lezalem plackiem chcialem wsiac i odpalic mojego golfika 3 ale jak wlozylem kluczyk i przekrecilem zaswiecily sie wszystkie kontrolki jak zawsze ale pojawil sie dziwny sygral takie bzyczenie i nie moglem odpalic auta moze ktos wie co to moze byc dzieki
Ostatnio zmieniony sob gru 08, 2007 02:01 przez tadek2, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » śr lis 30, 2005 00:41

Pewnie ze Mk3 mają elektryczną pompe paliwa :grin: Juz zmienialem to wiem :jezor:Zawsze jak przekrecisz kluczyk slychac przez 2sek takie "bzzzz" wtedy pompka pompuje, a jak tego nie ma to siadla pompa :helm:

Co do tego odpalania to napisz czy diesel czy benzyna :grin: NA poczatek sprawdz akumulator ;)



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » śr lis 30, 2005 00:45

lolo_golf pisze:Pewnie ze Mk3 mają elektryczną pompe paliwa :grin: Juz zmienialem to wiem :jezor:Zawsze jak przekrecisz kluczyk slychac przez 2sek takie "bzzzz" wtedy pompka pompuje, a jak tego nie ma to siadla pompa :helm:
to znaczy, ze u mnie pompa nie dziala juz od hohoho i jeszcze dluzej bo nigdy bzyczenia pompy nie slyszalem u siebie :chytry: za to bzyczy cos zaraz po odpaleniu... heh



allman1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:35
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: allman1 » wt gru 04, 2007 15:57

Mam ten sam problem.
Golf 1.4i , MkIII, Silnik ABD , Instalacja gazowa. Przekrencam kluczyk. Kontrolki ledwo świecą (mimo że wczopraj ładowałem aku.), bzyczy cos (chyba z deski rozdzielczej ale nie daje głowy), przekręcam dalej, lampki gasną, rozrusznik nie kręci. Po chwili bywa że lampki świecą już raźniej, ale jak przekręcam, wszystko gaśnie i nadal nie świeci. Co to może być?
Pozdrawiam
Piotr


Z miłosci do samochodu...

leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » wt gru 04, 2007 16:03

allman1, sprawdz klemy w aku i zmierz miernikiem jaki jest pobor pradu przy przekrecaniu stacyjki jerzeli prad spadnie poniej 8-10v to napewno nie odpalisz i albo akumulator padniety albo rozrusznik



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt gru 04, 2007 16:06

kolego allman 1 posprawdzaj maseeeeeeee jasli aku sprawny
Ostatnio zmieniony wt gru 04, 2007 16:06 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » wt gru 04, 2007 16:07

allman1 pisze:Mam ten sam problem.
Golf 1.4i , MkIII, Silnik ABD , Instalacja gazowa. Przekrencam kluczyk. Kontrolki ledwo świecą (mimo że wczopraj ładowałem aku.), bzyczy cos (chyba z deski rozdzielczej ale nie daje głowy), przekręcam dalej, lampki gasną, rozrusznik nie kręci. Po chwili bywa że lampki świecą już raźniej, ale jak przekręcam, wszystko gaśnie i nadal nie świeci. Co to może być?
Jeżeli jesteś pewny akumulatora ,to przejrzyj połączenia przy rozruszniku ,masę silnika ,jeżeli to jest ok to przejrzyj rozrusznik ,mogą być zużyte tulejki ,szczotki mogły się skończyć

[ Dodano: 04 Gru 2007 15:09 ]
tadek2 pisze:[/b]Witam mam problem dzis po 2 tygodniach bo lezalem plackiem chcialem wsiac i odpalic mojego golfika 3 ale jak wlozylem kluczyk i przekrecilem zaswiecily sie wszystkie kontrolki jak zawsze ale pojawil sie dziwny sygral takie bzyczenie i nie moglem odpalic auta moze ktos wie co to moze byc dzieki
sprawdź stan akumulatora i klemy



allman1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:35
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: allman1 » wt gru 04, 2007 16:25

Panowie, dziękuję za pomoc. jak tylko wrócę do domu, natychmiast sprawdzę "baterię" i klemy. O wynikach śledztwa będe meldował, i jakby coś jeszcze nie grało, to nadal będę prosił o pomoc. Pozdrawiam.
Piotrek

... Ale ze mnie cioł. No oczywiście że klema była luźna. Wogóle mi to przez myśl nie przeszło, bo rano autko odpaliło jak złoto. Wymieniłem klemę (bo nie można już było "ścisnąć") i wszystko gra. Dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony śr gru 05, 2007 01:47 przez allman1, łącznie zmieniany 1 raz.


Z miłosci do samochodu...

Awatar użytkownika
Robs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn paź 03, 2005 21:02
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Robs » ndz mar 30, 2008 13:12

A jak można sprawdzić sprawność akumulatora? Mam MK3 1.8 LPG dopuki codziennie go odpalam (bez najmniejszych problemów) to jest OK ale wystarczą 2-3 dni stania to rozładowuje się akumulator (ładowałem go już 2 razy wcześniej) i jest problem z odpaleniem - objawy jak przedstawione powyżej tzn. kontrolki się świecą ale rozrusznik już nie kręci, na popych go odpalam bez problemu i mozna jeździć dopóki znowu nie będzie 2 dni przerwy.
Chciałbym stwierdzić czy to faktycznie wina akumulatora czy też może coś pobiera prąd i go rozładowuje. Akumulator był włożony jeszcze przez poprzedniego właściciela - może już mieć ok. 2 lata, parametry obecnego aku to: poj. 35Ah, 12V 320A. - wiem że to za słaby akumulator, jakie parametry powinien mieć do mojego silnika czy 55Ah 12V 460A będą odpowiednie?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz mar 30, 2008 13:22

Chciałbym stwierdzić czy to faktycznie wina akumulatora
ja bym przyjrzał się bliżej (całemu) rozrusznikowi tzn automat wieniec (zębatka ) tulejka



Awatar użytkownika
Robs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn paź 03, 2005 21:02
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Robs » ndz mar 30, 2008 13:40

Wydaje mi się że rozrusznik jest ok bo kręci normalnie w każdych warunkach za wyjątkiem 2 dniowego postoju gdy rozładowuje się aku, jak wezmę akumulator i go naładuję to znowu kręci normalnie, (wtedy nie odpalam na popych) mam tu ewidentnie przypadek rozładowania akumulatora tylko czy jest on już padnięty czy go coś rozładowuje, jeżdżę do pracy ok. 23 km w jedną stronę 4 razy w tygodniu więc akumulator chyba ma szansę się doładować. Nie chcę kupować na lato nowego aku jeżeli to jest wina czegoś innego.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 336 gości