zamarzanie zamkow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adam11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: wt mar 17, 2009 17:04
Lokalizacja: rzeszów

zamarzanie zamkow

Post autor: adam11 » sob gru 12, 2009 18:34

jaki jest dobry sposób na zamarzanie zamków?? wyczytałem w gazecie ze wsypać trochę grafitu z ołówka i pomoże i posmarować uszczelki drzwi gliceryna albo olejem a na szronienie szyb to 3łyżki octu i 1 łyżka wody i przetrzeć i pomoże. A wy jakie znacie sposoby??


fąfik

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » sob gru 12, 2009 19:09

Nie stosuję już tricków swojej młodości gdy nie było odpowiednich preparatów.
Na uszczelki drzwi stosuję to:XB 4005
Na zamki i podobne stosuję to:XB 40001
Szyby - kolejne i mam spokój z parowaniem szyb wewnątrz.Ostatnio zrobiłem to bodaj miesiąc wstecz. :pub:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob gru 12, 2009 19:14 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 3 razy.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
lukkasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt wrz 25, 2009 20:06
Lokalizacja: Przeworsk

Post autor: lukkasz » sob gru 12, 2009 19:09

do zamków są specjalne preparaty np na stacjach benzynowych czy tez w sklepach motoryzacyjnych itp.
a jak mi uszczelki zamarzały to kupiłem w motoryzacyjnym smar silikonowy :bigok:
a do szyb są spraye tez w motoryzacyjnych :bigok: :grin:


GOLF III The Beast

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » sob gru 12, 2009 21:20

Ja przed zimą smaruję zameczki WD40 i nie zamarzają (kiedyś tego nie zrobiłem i musiałem wchodzić przez bagażnik :)) ). Proponuję też przed każdą wizytą w myjni zimą zakleić sobie zamki kawałkiem taśmy izolacyjnej. Jeśli o tym zapomnicie - znów WD40 - wypiera wodę. Nie powinno się natomiast stosować rozmrażaczy do zamków, bo te się później psują. Smaruję też zaczepy w drzwiach.
Co do uszczelek - silikon w sprayu, no i należy też pamiętać, że uszczelki to nie tylko drzwi, ale i bagażnik i pokrywa silnika, gdzie w pobliżu zawiasów są takie nieduże sześcianowate 'gąbeczki'. One lubią się wyrwać, zwłaszcza jak przymarzną. Aha! górna krawędź drzwi przylega też do czegoś w rodzaju gumy przymocowanej do krawędzi dachu - tam też lubi przymarznąć zwłaszcza jak na dachu śnieg stopnieje, a wieczorkiem złapie mróz.
Parowanie szyb - pomoże wymiana filtra kabinowego
Roszenie szyb od wewnątrz - są środki antyroszeniowe np. Shell, a ponadto proponuję wytrzepywać dywaniki ze śniegu jak się naniesie do środka, a jak ktoś ma owiewki to dodatkowo zostawiać 1-2mm szczelinkę. Uff :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 480 gości