kilka pytań

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

kilka pytań

Post autor: zyggy » wt lis 29, 2005 10:57

Witam. Posiadam od niedawna Golfa III Variant GT 1.9 (66kW) TDI Special. Mam do doświadczonych userów Golfów kilka pytań (auto posiada: AC, ABS, podg. fotele, elektryczne szyby przednie, fabryczny alarm itd...):
1. co ile km należy wymieniać pasek rozrządu i rolki / napinacze
2. co ile km wymieniać olej i jaki jest prawidłowy typ filtra oleju, katalog Filtrona podaje 525 (jest on troszkę duży, ale dał się swobodnie zakręcić), inny katalog podaje Filtrona 525/4
3. czy tylna wycieraczka działa tylko ze spryskiwaczem (u mnie zawsze, nawet jak lekko nacisnę dźwignię, to leje spryskiwacz - może uszkodzony jest przełącznik zespolony przy kierownicy)
4. gdzie można dorobić kluczyk (mam tylko jeden, ten z transpoderem - elektroniką zbliżeniową) i ile to może kosztować
5. czy można jakoś naprawić sterowanie reflektorem (regulacja wysokość) - lewe mi nie działa
6. mam wyciek oleju gdzieś dokoła miski olejowej - ale to zostawiam na wiosnę, muszę umyć silnik i dokładnie zlokalizować

to chyba tyle, jeśli czegoś zapomniałem, to jeszcze napiszę

pzdr
Zyggy (TDI power)



Awatar użytkownika
Wally80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 16:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Wally80 » wt lis 29, 2005 11:46

zyggy pisze:3. czy tylna wycieraczka działa tylko ze spryskiwaczem (u mnie zawsze, nawet jak lekko nacisnę dźwignię, to leje spryskiwacz - może uszkodzony jest przełącznik zespolony przy kierownicy)
u mnie było tak samo, także przypuszczam że poprostu tak jest fabrycznie
zyggy pisze:5. czy można jakoś naprawić sterowanie reflektorem (regulacja wysokość) - lewe mi nie działa
sprawdź przedewszystkim silniczek i kable oraz czy niemasz połamanych zatrzasków w lampie bo skoro prawe Ci działa to raczej nie samo sterowanie tylko gdzieś dalej

Pozdro


=>>>MTK #15<<<=

Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » wt lis 29, 2005 23:43

1. Co ok. 60 tys. km, zależy od producenta. Zazwyczaj podają gwarantowany przebieg.
2. Co ok. 15 tys km lub co rok, jeżeli nie wyjeździsz.
3. Nie tylko ze spryskiwaczem. A raczej - spryskiwacz ma opóźnienie. Przy krótkim naciśnięciu działa bez spryskiwacza. Żeby zadziałał spryskiwacz trzeba dłużej przytrzymać
4. W dowolnym punkcie dorabiania kluczy. Z immo - ok.150,- bez ok 20 zł
5. Sprawdź silniczek, jak radzi Wally
6. Sprawdz uszczelkę miski olejowej. Im szybciej, tym lepiej.

Pozdro :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości