Ukręciłem świece przy odkręcaniu, co zrobić ;/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Ukręciłem świece przy odkręcaniu, co zrobić ;/

Post autor: Y@RO » wt gru 08, 2009 15:33

Jak w temacie, ukręciłem swiece przy odkręcaniu. Co teraz zrobic ? Zabieram sie za odkrecanie głowicy. Czy ta swiece da sie normalnie przewiercic i zrobic gwint od nowa ? Tylko ze nie mam takiego gwintownika ;/


eSsssssssssss :))))

Awatar użytkownika
Beszczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: wt gru 23, 2008 12:30
Lokalizacja: NNM
Kontakt:

Post autor: Beszczyk » wt gru 08, 2009 15:52

Nie wiem czy ten sposób podziała ale może rozwierć ceramikę i załatw sobie gwintownik z lewym gwintem lub specjalny przyrząd do takich rzeczy jak do odkręcania ukręconych szpilek w kołach...



Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Post autor: Y@RO » wt gru 08, 2009 15:55

Beszczyk, dlaczego z lewym gwintem ?


eSsssssssssss :))))

Awatar użytkownika
Beszczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: wt gru 23, 2008 12:30
Lokalizacja: NNM
Kontakt:

Post autor: Beszczyk » wt gru 08, 2009 15:56

Ponieważ normalnie świecę odkręcasz w lewo , czyli jak wkręcasz gwintownik z lewym gwintem to kręcisz w lewo później on się blokuje jak będzie opór i wtedy zacznie odkręcać się świeca. Tak myślę najlepszy będzie ten specjalny przyrząd bo ma większy stożek...

http://www.emotos.pl/index.php?p734,zes ... anych-srub
Ostatnio zmieniony wt gru 08, 2009 16:01 przez Beszczyk, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt gru 08, 2009 16:02

Gwintownik z prawym gwintem, czyli "normalny" - przy wkręcaniu w resztkę świecy jeszcze ją dokręci zamiast wykręcać.
Potrzebny jest gwintownik z lewym gwintem i o średnicy co najmniej o jeden rozmiar mniejszym niż rozmiar gwintu świecy. Konkretnie, bezpieczny będzie 10mm. Robi się w świecy otwór pod 10-tkę czyli ok. 8mm i wkręca w lewo, po dojściu gwintownika do końca gwintu - wykręci on resztkę świecy.
Przed operacją dobrze jest zwilżyć te resztki preparatem do odrdzewiania lub do zapieczonych gwintów - są w sklepach moto lub chemicznych.



greg

Post autor: greg » wt gru 08, 2009 20:27

Zico63b pisze:Potrzebny jest gwintownik z lewym gwintem i o średnicy co najmniej o jeden rozmiar mniejszym niż rozmiar gwintu świecy.
najczęsciej nazywany przyrząd to wykrętak
http://allegro.pl/item830331538_wykreta ... a_vat.html



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt gru 08, 2009 22:18

Tak jest, to jest fachowy wykrętak, już bardzo dobre narzędzie!. Ja jednak miałem na myśli po prostu gwintownik ślusarski z lewym gwintem, do dostania w sklepach narzędziowych lub u ślusarza.
Można też tą głowicę zanieść do gościa i zrobi to za moment (powinien!). Zdejmować głowicę i tak trzeba: do środka dostanie się tyle wiórów metalu, że z nimi w środku długo tłok nie pochodzi!



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt gru 08, 2009 22:58

Zico63b pisze:Można też tą głowicę zanieść do gościa i zrobi to za moment (powinien!)
Taaa...żeby użycie wykrętaka mogło być skuteczne potrzebne jest bardzo dobre wiertło i najlepiej wiertarka stołowa. Poza tym jeżeli ktoś ma z tym styczność codziennie to nie będzie miał większego problemu żeby taką świece wykręcić...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt gru 08, 2009 23:15

czy ja wiem? Urwałem raz świecę w ładzie, to wrąbałem dłutkiem twardym ceramikę do cylindra i poszło wykrętakiem bez problemu. Potem odkurzacz z rurką do cylindra, potem kompresor, jeszcze raz odkurzacz. Pewnie napiszecie że cylinder się zniszczył od ceramiki świecy, możliwe, ale ta łada jezcze chyba jeździ bez remontu. Chyba na 4-ech cylindrach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » wt gru 08, 2009 23:20

tak to sie naprawia
Obrazek
Obrazek
galeria usera BORYS z naszego forum
http://www.vw.biaman.pl


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Post autor: Y@RO » śr gru 09, 2009 07:31

Fahoo, jakos nie moge sobie tego wyobrazic jak tym cudem mozna naprawic ukrecona swiece, znaczy to co zostalo po niej w glowicy. Glowice mam odkrecona i przewiercona jest juz swiecva ale narazie srednim wiertłem bo albo mam srednie albo takie samo jak otwor na swiecy, nie mam posredniego a tym duzym niechce robic bo boje sie ze pojade po gwincie :/


eSsssssssssss :))))

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » śr gru 09, 2009 10:08

przyspawaj śrube tak jak na foto i wykręć resztkę świecy


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: waflocki » śr gru 09, 2009 11:37

Też używałem wykrętaka do świecy i niestety złamał mi się. Później były 3 godziny jazdy z kamieniem szlifierskim, bo żadne wiertło nie chciało tak twardej stali ruszyć, później zbicie reszty świecy z gwintu i wyciągnięcie jej pozostałości i jeszcze raz nagwintowaniu otworu. W moim przypadku było to o tyle łatwe, bo robiłem na wyciągniętej głowicy i na stole



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » śr gru 09, 2009 13:01

Ludzie co wy robicie z tymi świecami ze wam sie to ukręca? JAK byscie dokręcali je takim momentem jak zaleca producent a nie dowalali na siłe grzechotką to nic by sie nie urywało.
Dla świecy z gwintem 14 mm jest to 25-30 Nm.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 221 gości