problem z obiegiem wody w 2e

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bleki1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr lut 11, 2009 00:55
Lokalizacja: brodnica
Kontakt:

problem z obiegiem wody w 2e

Post autor: bleki1983 » ndz gru 06, 2009 23:52

Witam Kolegów z forum Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem Problem polega na tym że układ chłodzenia nie chce się odpowietrzyć Dokładnie chodzi o nagrzewnice Po odpaleniu silnika cały układ powinien odpowietrzyć po otwarciu termostatu i włączeniu wiatraka Sprawdzałem pompę wody termostat i czujnik wiatraka Wszystko działa ,nawet uszczelkę wymieniłem Płyn zaczyna się gotować przy otwartym korku w zbiorniczku wyrównawczym a powinien się odpowietrzyć i wciągnąć wodę do środka Może ktoś miał już taki problem?? Głowica może być uszkodzona??



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pn gru 07, 2009 00:19

Jeśli płyn "gotuje się" może oznaczać że powietrze jest właśnie wypychane z układu. Powinno to nastąpić już w czasie napełniania dlatego sprawdź rurkę odpowietrzającą (cienka idzie do zbiorniczka wyrównawczego) przez dmuchnięcie w nią - nie powinno być oporu.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » pn gru 07, 2009 00:21

bleki1983 pisze: Płyn zaczyna się gotować przy otwartym korku w zbiorniczku wyrównawczym a powinien się odpowietrzyć
skąd te porady :goof:



bleki1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr lut 11, 2009 00:55
Lokalizacja: brodnica
Kontakt:

Post autor: bleki1983 » pn gru 07, 2009 00:31

Witam Zawsze tak robiłem i po otwarciu termostatu układ się odpowietrzał Pomagałem mu jeszcze ściskając przewód od chłodnicy Teraz gdy zakręcę korek przewody od chłodnicy robią się twarde Co to może być??
Ostatnio zmieniony pn gru 07, 2009 00:33 przez bleki1983, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pn gru 07, 2009 00:53

edzio pisze:
bleki1983 pisze: Płyn zaczyna się gotować przy otwartym korku w zbiorniczku wyrównawczym a powinien się odpowietrzyć
skąd te porady :goof:
dokladnie... przeciez nie trzeba odpowietrzac ukladu odkrecajac korek...


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

bleki1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr lut 11, 2009 00:55
Lokalizacja: brodnica
Kontakt:

Post autor: bleki1983 » pn gru 07, 2009 01:05

Jeśli nie moim sposobem to jak??Proszę o pomoc a nie o krytykę Dlaczego nagrzewnica jest ciągle zimna??



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pn gru 07, 2009 01:15

powiem Ci ze jest na forum porada jakiego kolegi z odpowietrzeniem nagrzewnicy. musisz poszukac... Mozelie jest tez ze masz ja walnieta.


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pn gru 07, 2009 16:27

Sprawdź ten odpowietrznik jeśli jest choć trochę przytkany układ się nie odpowietrzy całkowicie, a że nagrzewnica jest najwyżej odpowietrza się na końcu. Sprawdź też jak szybko przy zakręconym korku węże robią się twarde. Jeśli twardnieją już przed osiągnięciem ok 60stopni (koniec kreskowanej skali) wskazuje to na padniętą uszczelkę pod głowicą - kompresja idzie do układu nabijając go powietrzem i spalinami dodatkowym objawem będzie późne otwieranie się termostatu (dolny wąż idący z chłodnicy będzie zimny nawet gdy wskazówka przekroczy połowę skali)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości