co to jest i do czego służy (1.6 benzyna)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
squorpion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:16
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

co to jest i do czego służy (1.6 benzyna)

Post autor: squorpion » sob gru 05, 2009 15:48

co to jest i do czego służy, silnik to 1.6 benzyna (zaznaczone na czerwono)
Obrazek


przeczytałęm wszystkie tematy dotyczące czerwonej kontrolki i co?? i nic, kabli przy pojemniku na płyn NIE MAM WCALE termostat wymieniony czujnik wiatraka w chłodnicy wymieniony wszystko podpięte moim zdaniem jak sie należy, luźnych kabli w silniku nie mam
Ostatnio zmieniony sob gru 05, 2009 17:35 przez squorpion, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » sob gru 05, 2009 15:57

squorpion, to sa czujniki temperatury


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
squorpion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:16
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: squorpion » sob gru 05, 2009 15:58

aaaaa i pewnie to jest zepsute, a który jest do czego??



Awatar użytkownika
stopczyk26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz lip 20, 2008 22:54
Lokalizacja: dolnośląskie DSR
Kontakt:

Post autor: stopczyk26 » sob gru 05, 2009 15:59

Sa to czujniki temperatury. Ten czarny odpowiada za wskazania wskazowki temperatury przy liczniku. A ten drugi niebieski nie barzdo pamietam od czego jest



Awatar użytkownika
squorpion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:16
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: squorpion » sob gru 05, 2009 16:00

bo mam wskazówke na ful cały czas tak pół minuty po zapaleniu auta, no i mruga czerwona



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 05, 2009 17:30

squorpion, zgodnie z regulaminem masz napisać typ silnika. W PN niebieski jest do sterownika gaźnika

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 4:33 pm ]
Pewnie masz zamienione wtyczki albo czujnik nie taki jak trzeba, wtyczka od licznika ma być na czarnym czujniku, jak ją wyjmiesz wskaźnik nie wstanie, po tym poznasz że wyjąłeś właściwą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
squorpion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:16
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: squorpion » sob gru 05, 2009 17:33

jak moge sprawdzić czy ten czrny jest dobry??

(silnik to 1.6 benzyna nie znam oznaczenia bo był wymieniany)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 05, 2009 17:35

zamień wtyczki jeśli pasują zamiennie i daj fotke gaźnika po zdjęciu obudowy filtra (śróbka z przodu do poluzowania i klamra na budowie filtra do zdjęcia


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
squorpion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:16
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: squorpion » sob gru 05, 2009 17:39

to nie jest fota mojego silnika tylko z neta, nie mam czym zrobić, ale postaram sie na poniedziałek coś pożyczyć i wstawie foty, no i przeczytam regulamin



Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Post autor: gasiorx » ndz gru 06, 2009 02:21

witam panowie ja mam mk2 1.3 mh i mam takie pytanie bo padlo stwierdzenie ze mruga ta czerwona lampka na srodku wskaznika temperatury. mi sie ona zapala czasem jak jade tzn mruga wie ktos moze od czego ona jest i jak sprawdzic czy dziala dobrze bo plynu jest ok i wskaznik pokazuje dobrze temperature ze trzyma ok



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » ndz gru 06, 2009 10:20

gasiorx pisze:witam panowie ja mam mk2 1.3 mh i mam takie pytanie bo padlo stwierdzenie ze mruga ta czerwona lampka na srodku wskaznika temperatury. mi sie ona zapala czasem jak jade tzn mruga wie ktos moze od czego ona jest i jak sprawdzic czy dziala dobrze bo plynu jest ok i wskaznik pokazuje dobrze temperature ze trzyma ok
sprawdz poziom płynu w zbiorniczku bo jeżeli masz czujnik poziomu to własnie pokazuje za mały poziom


Obrazek

Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Post autor: gasiorx » ndz gru 06, 2009 16:21

WIEC SPRAWA WYGLADA TAK ZE JE MAM SILNIK NA GAZNIKU I PRZY ZBIORNICZKU PLYNU NIE MAM ZADNEGO CZUJNIKA BO WYMIENIALEM GO ROK TEMU BO CIEKL I TO TYLKO PLASTIKOWY ZBIORNICZEK A TEN CZUJNIK POZIOMU PŁYNU TO GDZIE TAK WOGÓŁE MIAŁ BY SIĘ ZNAJDOWAĆ?? BO JA NAPRZYKŁAD JADE SOBIE DROGĄ I NAGLE ZACZNIE MRUGAĆ TA LAMPKA PO CZYM PRZESTANIE I JAK JEJ SIE ZACHCE TO SOBIE MRUGA OD CZASU DO CZASU JAK JADE A PŁYNU MAM DUŻO BO UTRZYMUJE RÓWNY STAN ABY NIE BYLO ZA MALO NIGDY



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 06, 2009 19:56

gasiorx, po pierwsze nie pisz CapsLockiem. Po drugie czujnik jest w zbiorniczku nie da się nie zauważyć. A skoro ci tak mruga to zobacz czy czasem wtyczka która ma być w zbiorniczku nie jest omyłkowo podpięta pod zbiorniczek płynu hamulcowego, coś mi się przypomina że pasują zamiennie (jeśli masz czujnik w zbiorniczku oczywiście)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Post autor: gasiorx » ndz gru 06, 2009 20:46

sorki za caps lock nie wiedzialem ze to ma taki duze znaczenie, a mam takie skromne pytanie jesli w moim zbiorniczku na plyn nie ma nic wiecej oprocz dwoch wyjsc na weze aby zrobic obieg chlodzenia i korek wlewu to niby gdzie mam zauwazyc ten czujnik?? to na jakiej zasadzie jest ten czujnik od plynu hamulcowego na wskazniku temperatury?? to co to za przypadlosc z ty mruganiem moze byc?? skoro auto jedzie normalnie po prostej drodze a tu nagle miganie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 258 gości