Przepalający się bezpiecznik wycieraczek.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GermanGTI

Przepalający się bezpiecznik wycieraczek.

Post autor: GermanGTI » śr gru 02, 2009 22:58

Witam! :bajer:

Szukałem na forum ale nic nie znalazłem na ten temat.

Problem polega na tym, że podczas pracy wycieraczek lub zmiany trybu pracy przepala się bezpiecznik wycieraczek. Po założeniu nowego wszystko wraca na jakiś czas do normy, lecz jednak po jakimś czasie sytuacja ta powtarza się. Problem ten występuje coraz częściej, a pogoda jest jaka jest więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Mianowicie, czy ktoś spotkał się już z takim problemem i co ew. mogło ulec uszkodzeniu? :chytry: Co ew. można sprawdzić i w jaki sposób? :chytry: Zaznaczam również, że nie bardzo mam jak podłączyć pod VAG'a by sprawdzić co może być nie tak :crazy:

Z góry dzięki za pomoc :pub:



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » śr gru 02, 2009 23:06

Prawdopodobnie powoli zacierają się ośki wycieraczek . Musisz ściągnąć ramiona i wszystko ładnie wyczyścić i wysmarować.
Obrazek

Nie zauważyłeś czasem że wycieraczki chodzą ociężale, wolniej?
Ostatnio zmieniony śr gru 02, 2009 23:12 przez Kavior, łącznie zmieniany 3 razy.



GermanGTI

Post autor: GermanGTI » śr gru 02, 2009 23:21

Kavior pisze:Nie zauważyłeś czasem że wycieraczki chodzą ociężale, wolniej?
Właśnie nie. Cały czas chodzą tak, jak powinny. Dzieje się tylko tak jak napisałem. W czasie jazdy potrafią się zatrzymać lub po chwilowym wyłączeniu już nie włączyć z powrotem. :crazy:



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » śr gru 02, 2009 23:25

W takim razie coś z instalacją musi być skopane. Coś musi robić zwarcie skoro wywala bezpiecznik. Ja bym zaczął od manetki przy kierownicy, rozebrał i przeczyścił styki



GermanGTI

Post autor: GermanGTI » śr gru 02, 2009 23:29

Dzięki za rady :pub: Podziałam w weekend i dam znać co z tego wyszło ;)

Pozdrawiam ;)



Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: marekgolf3 » śr gru 02, 2009 23:45

Wymień sobie manetkę od wycieraczek ten sam objaw u siebie kiedyś miałem wymieniłem i problem znikł... :smoke:



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » czw gru 03, 2009 00:14

GermanGTI pisze:nie bardzo mam jak podłączyć pod VAG'a by sprawdzić co może być nie tak
Nie jesteś sam ,nikt nie wie .



Awatar użytkownika
jajcoul
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: sob sty 22, 2005 21:08
Lokalizacja: Łobez / Szczecin
Kontakt:

Post autor: jajcoul » czw gru 03, 2009 15:42

wyjmij i rozbierz caly mechanizm wycieraczki. Silnik tezrozbierz i sprawdz w jakim stanie sa szczotki. jakis czas temu przerabialem ten temat w polo kombi. okazalo sie ze mechanizm sie przytarl, blokowalo silniczek i wypalalo szczotki. rozruszalem mechanizm, nasmarowalem a szczotki dorobilem ze szczotek od starego flexa i hula jak glupie :D


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images32.fotosik.pl/94/c366305921d0945e.jpg[/img][/url]

Moje MK2 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3824007#3824007

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 325 gości