po wymianie pompy paliwa nie do końca dobrze:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wujko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:00
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

po wymianie pompy paliwa nie do końca dobrze:(

Post autor: wujko » ndz lis 27, 2005 20:13

Witam
W piątek została wymieniona pompa paliwa bo stara się zużyła u matulki w Golfie trójeczce. Po wymianie było wszystko OK, jednak w sobotę jak i dziś zaobserwowałem niepokojące objawy. Po przestanej nocy, samochód od razu po odpaleniu chodzi jakby nie na wszystkich cylindrach (miałem problem z odpaleniem go na benzynie). Po niedługim czasie zaczyna chodzi równomiernie. Zdaje się że paliwa brakuję bo przy przełączeniu na LPG silnik pracuje bez zastrzeżeń. Anomalię tą zaobserowałem w sobotę rano jak i teraz czyli niedziela wieczór. Dziś rano siostra odpalała na benzynce (:hmm:ponoć :hmm:) i twierdzi że wszystko było OK.
Przez ponad tydzień czasu samochodzik jezdził na LPG bez pompy paliwa z odkręconymi przewodami w baku. Czy mogło to spowodować że układ paliwowy się zapowietrzył i objawia się teraz nierównomierną pracą silnika, a może pompa paliwa jest kopnięta (nowa, kupiona na allegro). Montował ją mechanik w warsztacie, robił jazdę próbną i stwierdził że wszystko jest OK.

Proszę o radę

Ł.W.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz lis 27, 2005 20:27

Pobserwuj jeszcze ale chyba bedzie ok.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz lis 27, 2005 20:36

jak cos to obejrzyj przekaźnik od pompy paliwa czy zimny lut się nie zrobił.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
wujko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:00
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: wujko » ndz lis 27, 2005 21:24

możesz napisać gdzie znajduje się ten przekaźnik i na czym miałby polegać ten zimny lut?
chodzi o zasniedzenie wtypu poprzez nieużywanie ??

pozdrawiam

Ł.W.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz lis 27, 2005 21:48

Podaj meila wyśle ci spis całej puszki zimny lut to poprostu zlutowanie sie części stykowych w przekażniku. On pod wpływem przekrecenia kluczyka styka się pompa podaje paliwo i odskoczy jak przekręcisz kluczyk na odpalenie znowu się styknie.


TUTENHAMON

domator18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lis 05, 2005 17:18
Lokalizacja: Będzin

Post autor: domator18 » ndz lis 27, 2005 22:05

TUTENHAMON pisze:...zimny lut to poprostu zlutowanie sie części stykowych w przekażniku.
I tutaj niestety nie masz racji, zimny lut powstaje wtedy gdy podczas zastygania cyna będzie poruszana przez co ona słabo przewodzi (lub wcale)



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz lis 27, 2005 22:08

Zimnym lutem również nazywa się zespolenie spawania elementów przynajmniej moi znajomi elektronicy tak na to mówią.


TUTENHAMON

domator18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob lis 05, 2005 17:18
Lokalizacja: Będzin

Post autor: domator18 » ndz lis 27, 2005 23:10

Mnie w w szkole (Elektronicznej) uczyli tak jak napisałem, możliwe że tak samo nazywa się to inne zjawisko :)



Awatar użytkownika
Tazik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 26, 2005 23:43
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Tazik » pn lis 28, 2005 10:18

u mnie jest tak samo..!!?? jakies dwa lata temu wymieniłem pompe paliwa bo nagle padła i od tamtej pory tak sie dzieje jak opisałes ale tylko wtedy gdy temperatura powietrza spada ponizej zera latem jest oki zreszta opisałem ten problem wczoraj na forum temat: "problem(zagadka) z rozruchem mk3..!!!!???"


Mój Golf

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn lis 28, 2005 14:31

Popatrzcie na ten przekaźnik jakmacie kogoś z mk3 to zróbcie podmianke i obserwujcie.


TUTENHAMON

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości