Przeciekajace drzwi w mk2 ....????????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tomix08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr cze 08, 2005 00:33
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Przeciekajace drzwi w mk2 ....????????

Post autor: Tomix08 » ndz lis 27, 2005 14:10

Witam. Mam problem z przeciekajacymi dzwiami w golfie mk2 5 dzwiowym, mianowicie po umyciu auta woda przecieka pod tapicerke dzwi, potem pod liswe progowa i leci pod wykladzine. Kiedy kupilem golfa praktycznie cala podloga plywala. Rozebralem dzwi i nakleilem na nie folie silikonem.Wysuszylem caly srodek, nadmieniam ze zrobilem to dosc starannie ale niestety ostatnio sprawdzajac po umyciu szczelnosc tej foli ----zobaczylem mala powodz pod siedzeniami(wygluszenia, tapicerka sam "gnuj") nie przeciekaja tylko prawe przednie drzwi. Jak rozwiazujecie yten problem w waszych golfach?? wogole to macioe taki problem?? czym mozna to pozaklejac?? i jakim klejem. dzieki za podpowiedzi i odpowiedzi



Awatar użytkownika
mat.i.tom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: śr sie 18, 2004 21:40
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mat.i.tom » ndz lis 27, 2005 15:11

yy najpierw zapytam czy uszczelki przylegają w ogóle do szyby ? bo jesli zostawiają małą szczelinke to już bół


http://www.vwmk1-garage.pl

Użytkownik vwgolf.pl nr 19 Dołączył: Sro Sie 18, 2004 9:40 pm


3x Golf 1 GL
1x Rabbit L
1x Golf 2 CL BB
1x Golf 2 GTD Special
1x Golf 3 Otmar Alt 1 z 1000

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 27, 2005 15:43

mat.i.tom pisze:czy uszczelki przylegają w ogóle do szyby
jeśli ta folia jest prawidłowo wklejona, zwł. u dołu szczelnie i starannie to od szyb nie poleje się do środka. Pewnien jesteś że to od drzwi?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz lis 27, 2005 15:46

a udrożniłeś kanaliki odpływowe na dole drzwi?? u mnie w rpzednich są po 3 na sztuke i w tylnich albo 2 albo też 3.

pozdro


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
mat.i.tom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: śr sie 18, 2004 21:40
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mat.i.tom » ndz lis 27, 2005 15:49

czasem jest tak, ze woda przechodzi z jednej strony na drugą przez nie dotykanie uszczelek, sam kiedys sie z tym w mk2 spotkałem


http://www.vwmk1-garage.pl

Użytkownik vwgolf.pl nr 19 Dołączył: Sro Sie 18, 2004 9:40 pm


3x Golf 1 GL
1x Rabbit L
1x Golf 2 CL BB
1x Golf 2 GTD Special
1x Golf 3 Otmar Alt 1 z 1000

Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » ndz lis 27, 2005 16:54

Tomix08 pisze:Jak rozwiazujecie yten problem w waszych golfach??
Za trzecim razem udało mi się w miarę szczelnie wkleić folię na butapren :)



cosmaty1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 23:31
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: cosmaty1986 » ndz lis 27, 2005 18:19

Na dole drzwi sa takie otworki udroznij je pewnie masz zapchane. Powinno pomoc... Pozdrawiam....



Awatar użytkownika
Tomix08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr cze 08, 2005 00:33
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Post autor: Tomix08 » ndz lis 27, 2005 20:40

Kanly odplywowe sa na 100% szczelne, a co do uszczelek szyb to nie jestem pewien jak mocno maja dociskac szybe, po przyklejeniu foli sprawdzalem szczelnosc mojej pracy polewajac woda po szybie; w czasie lania wody w srodku dzwi byla mala powodz :-) ale silikon nic nie przepuszczal do srodka auta, wiec zalozylem tapicerke, minal tydzien i teraz gdzy myje auto zaczelo przeciekac......:-(( a co do pewnosci ze to przez ta folie to 150% ze tak.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz lis 27, 2005 21:22

Tomix08 niestety żle zrobiłeś robotę.Juz Ci piszę dlaczego.Kleić możesz wszędzie tylko nie na dole!!! Dlaczego , bo powinno być tak że dół folii wszysko co idzie na dole w poziomie powinno być lużne i WPUSZCZONE DO WEWNĄTRZ DRZWI. Czyli całość dookoła ,piony folii podklejasz ok, dalej poziom na górze też , natomiast na dole tak jak w domu masz firankę wypuszczasz nadmiar folii poniżej krawędzi otworów drzwiowych tych najniżej (i tu muwię o tym poziomie) i wpuszczasz ją do środka.Te dolne otwory którymi np. wyciągasz podnośnik szyby lub też wogóle coś robisz w środku drzwi , są chyba dwa oddzielone od siebie blachą pionową to właśnie w tym miejscu musisz naciąć w pionie aby folia się dała wpuścić w drzwi.W tym miejscu możesz podkleić aby woda spływała do wewnątrz drzwi.Sam tak robiłem i było git a inaczej niepotrafię wytłumaczyć.Jak masz jakieś wątpliwości to pisz, postaram się pomóc.



slimgm

Post autor: slimgm » ndz lis 27, 2005 22:12

Tomix08 pisze:Kanly odplywowe sa na 100% szczelne
czegoś tu nie rozumiem, jak otwór może być szczelny, na dole drzwi są otwory przez które woda poprostu spływa z drzwi, nie mogą być zatkane bo zawsze coś wody wpływa do drzwi, a jak zapchane będę to woda poprostu będzie stała.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn lis 28, 2005 00:33

Slimgm masz rację woda jest wszędzie i zawsze musi mieć ujście, czyli otwory odprowadzające wodę muszą być drożne inaczej będzie w drzwiach.PS.Jednego tylko nierozumiem bo w MKIV w tylnej klapie NIEMA OTWORÓW ODPŁYWOWYCH!!! :shock:



slimgm

Post autor: slimgm » pn lis 28, 2005 02:03

może dlatego że jest dość szczelna, jedyne miejse którym mogło by cos przecieknąć to spryskiwacz i wycieraczka.



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » pn lis 28, 2005 08:43

Tomasz Żaguń pisze:Kleić możesz wszędzie tylko nie na dole!!! Dlaczego , bo powinno być tak że dół folii wszysko co idzie na dole w poziomie powinno być lużne i WPUSZCZONE DO WEWNĄTRZ DRZWI.
Nie zaprzeczam, że to może działać, ale orginalnie na pewno folia jest na wierzch. Połączenie musi być super szczelne, kanalik o szerokości ułamka milimetra skutecznie zrobi powódź w aucie. I odradzam silikon, zawiera substancje wspomagające korozję, jeżeli już to ten do uszczelniania silników, ale drogi, butapren wyjdzie taniej.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn lis 28, 2005 13:30

Ja miałem w oryginale wpuszczoną folię na bank :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości