System dmuchawy, nawiewu wnętrza pojazdu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

domagalag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lut 07, 2007 12:29
Lokalizacja: wolbrom

System dmuchawy, nawiewu wnętrza pojazdu

Post autor: domagalag » pn lis 30, 2009 07:45

Golf MK2, diesel 1,6. 1987rok.

Nawiew w moim samochodzie praktycznie nie działa, gdy właczę wentylator na "3" najsilniejszy stopień, to mimo iż słychac że wentylator sprawnie działa, to poprzez kratki wentylacyjne cięzko wyczuć czy cokolwiek dmucha.... tylko lekki znikomy powiew niczym chuchnięcie niemowlaka... :crazy: ,

Nawet szyba przednia w te chłodne dni nie jest w stanie mi odparowac podczas jazdy, hehehe.... Ogólnie nie czuć nawiewu przy każdym ustawieniu (na szybę, wewnatrz, kratki itp)

albo system nawiewu/wentylacji jest nieszczelny albo zatkany, lecz moj problem lezy w tym jak się do tego zabrać???? Czyli jakiś instruktaż mały? Nigdy nie odkręcałem deski rozdzielczej i nawet nie wiem gdzie są jakiekolwiek śrubki tam poukrywane? a chciałbym w miarę sprawnie to zrobić.. instrukcji nie posiadam, może ktoś mi pomoże jak do tego się zabrać i co zrobić w miarę pokolei aby dostać się do systemu nawiewu/wentylacji? :panna:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn lis 30, 2009 09:30

http://www.vwgolf.pl/porady/piszczaca-dmuchawa-w-mk2/ - co prawda fotek już nie ma, ale z opisu można dojść co i jak.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lis 30, 2009 09:30

domagalag a zobacz tu, jest tam rysunek gdzie są wszystkie śruby mocujące
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=61160


:-k ...

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pn lis 30, 2009 10:16

Deski rozdzielczej nie musisz odkręcac ani nawet luzować. Jedyne śruby których mogłbyś nie zauważyć to 3 nakrętki od strony komory silnika. Reszte będziesz widział w trakcie rozbierania. Zacznij od konsoli jak ja odkręcisz to masz wszystko widoczne.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn lis 30, 2009 14:54

misiek pisze:Nawiew w moim samochodzie praktycznie nie działa, gdy właczę wentylator na "3" najsilniejszy stopień, to mimo iż słychac że wentylator sprawnie działa, to poprzez kratki wentylacyjne cięzko wyczuć czy cokolwiek dmucha.... tylko lekki znikomy powiew niczym chuchnięcie niemowlaka... :crazy: ,
A czy przypadkiem nie masz filtra przeciwpyłkowego?Jego totalne zasyfienie powoduje taki objaw..
Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości