Dobór akumulatora-Bora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marco_Dynów
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 16, 2009 17:07
Lokalizacja: Dynów/Kraków
Kontakt:

Dobór akumulatora-Bora

Post autor: Marco_Dynów » ndz lis 29, 2009 15:12

Witam,

Mam pytanie do ekspertów odnośnie akumulatora. Zaczął mi szwankować akumulator w Borze 1.4 AHW i mam pytanie jaki nowy akumulator wybrać. Oryginalnie był włożony44Ah , 360 A EN/SAE. Zastanawiam się nad akumulatorem Boscha. Na stronce Boscha wyświetlił mi,że pasuje do niego 3 modele:

S3 -> 45Ah, 400A
S4 -> 52Ah, 470A
S5 -> 63Ah, 610A
Prosiłbym o radę kolegów ekspertów. Podkreślę, że nie mam dużo odbiorników prądu bo to podstawowa wersja. Nie ma elektrycznych szyb, lusterek itd. Ponad standard to tylko radio i 8 normalnych głośników. Jeżdżę mało, głównie na podjazdach. Silnik często niedogrzany a już zgaszony. Pytam, bo nie ma wielkiej różnicy cenowej a słyszałem o pojęciu niedoładowania akumulatora jeżeli jest duża pojemność. Ten trzeci na liście odrzucam od razu bo to nawet diesel na tym dawałby radę. Zastanawiam się nad tym 45Ah i 52Ah. Pozdrawiam serdecznie i proszę o poradę:)
Może to,że jeździmy teraz cały czas na światłach powinno mnie skłonić do zakupu mocniejszego?



Awatar użytkownika
kedzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 12:10
Lokalizacja: wlpk
Kontakt:

Post autor: kedzior » ndz lis 29, 2009 16:01

ja bym kupil do Twojego silnika ten mniejszy 44Ah, jesli fabryka kladla taki to podejdzie na pewno, kupienie wiekszego nie ma moim zdaniem sensu - przy Twoich krotkich odnicnkach nie bedzie sie doladowywal

ja do swojego 1.8 benzyna mam 55Ah

polecam CENTRE - model futura, choc jak niektorzy twierdza akumulator to akumulator
Ostatnio zmieniony ndz lis 29, 2009 16:02 przez kedzior, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz lis 29, 2009 17:17

kedzior pisze:44Ah, jesli fabryka kladla taki to podejdzie na pewno
fabryka kladla ze wzgledu na oszczednosci
Marco_Dynów, jesli juz zmieniasz aku to kupuj o "oczko" wiekszy. kazdy dobry elektryk Ci to powie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 303 gości