Ubytek płynu chłodniczego Golf II 1.8 RP 90km

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Madison2667
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 22:45
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Ubytek płynu chłodniczego Golf II 1.8 RP 90km

Post autor: Madison2667 » pt lis 27, 2009 17:09

Witam wszystkich.

Problem taki jak w temacie :(

Czytałem kilka tematów zwiazanych z powyzszym problemem ale w zadnym z nich nie odnalazłem odpowiedzi na nurtujacy mnie temat. Mianowicie nie mam zielonego pojecia gdzie ubywa płyn ze zbiorniczka.

Jakis czas temu ciekły mi weze przy chłodnicy, ciekła tez sama chłodnica. Wymieniłem chłodnice, opaski zaciskowe. Przestało cieknac(brak wycieków widocznych gołym okiem, chwilowo nie było duzych ubytków). Az do zeszłego tygodnia, mianowicie podczas jazdy skoczyła temp i natychmiast rzuciło mi sie to w oczy. Po sprawdzeniu zbiorniczka okazało sie ze płynu zostało tylko na dnie..... Wychodzi na to ze po wymianie chłodnicy i uszczelnieniu wezy przy niej płynu ubywa jeszcze wiecej niz przedtem :(

Jesli chodzi o poziom oleju to nie zauwazyłem zeby go przybywało, wprost przeciwnie czasami go dolewam ale 250 k przebiegu wiec przymykam oko. Auto ogólnie jest słabe ale dzieje sie tak juz od 2 lat. Pod nogami nie wyczuwam mokrej tapicerki, szyby strasznie nie paruja. Ogólnie to nie dopatrzyłem sie nigdzie wycieku. Nagrzewnice wymieniałem 2 lata temu wiec gdyby ciekła to chyba dywaniki by juz przemokły....

Nie wiem co mam robic, czy to uszczelka czy wyciek w miejscu w którym jest ciezki do zauwazenia.

Moze cos przeoczyłem takze prosze o jakies podpowiedzi, opis jak przebiegaju weze do nagrzewnicy( wychodza chyba jakos z tyłu bliku silnika, moze trzeba zwrócic na cos szczególna uwage)...

W kazdym badz razie jesli chodzi o weze od strony chłodnicy to nie wykrywam nieprawidłowosci.

Węze sa w pewnym stopniu spuchniete ale czy zbyt bardzo to nie jestem w stanie ocenic, w koncu układ cisnieniowy takze ciesnienie je troche nabija....

Gdyby była uszczelka pod głowica to chyba wywalałoby mi wode ze zbiorniczka i olej by sie podnosił a ja nie widze nic takiego.

Nie wiem co jest grane i prosze o pomoc....

Dopowiem jeszcze ze kompresje mierzyłem miesiac temu, wynosi ona 13,5 13 13 12,5
Auto odpala od kopa na zimnym silniku dosłownie na dotyk, na ciepłym równiez dobrze.
Posiadam równiez LPG.

Wizyte do mechanika odstawiam na koniec bo w dzisiejszych czasach to ciezko o dobrego fachowca.... Robia metoda prób i błedów a nie w tym rzecz....
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2009 17:13 przez Madison2667, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » pt lis 27, 2009 17:14

sprawdz korek może jest nieszczelny



Madison2667
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 22:45
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: Madison2667 » pt lis 27, 2009 17:23

krxychu pisze:sprawdz korek może jest nieszczelny
Widziałbym ze mi Cieknie po zbiorniczku... A jest on suchy nic nie widac podczas postoju zaroza po jezdzie



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob lis 28, 2009 01:24

Madison2667, jzeli masz gaz, to szukaj na trójnikach od wody ... lubi sie tam sączyc i od razu wyparuje... wiem, bo przerabialem to wszytko.. podokręcałem opaski, powymieniałem conieco i od baardzo długioego czasu nic nie dolewam... bedzie koło roku... :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » sob lis 28, 2009 08:03

Sprawdź okolice pompy wody. W tamtym miejscu jak dawno nie wymieniałeś pompy płyn ucieka nie zauważalnie...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Madison2667
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 22:45
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: Madison2667 » sob lis 28, 2009 08:10

guti pisze:Madison2667, jzeli masz gaz, to szukaj na trójnikach od wody ... lubi sie tam sączyc i od razu wyparuje... wiem, bo przerabialem to wszytko.. podokręcałem opaski, powymieniałem conieco i od baardzo długioego czasu nic nie dolewam... bedzie koło roku... :)
hmm... wiem ze na trójniku jest jakis slad płynu, ale nic nie widac zeby sie lało.... Mówisz ze z tego powodu bedzie uciekac az taka ilosc i odrazu wyparowywac....????..... W takim razie zerkne na opaske i spróbuje dokrecic.



Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » sob lis 28, 2009 09:02

Silnik ciepły płyn szybko wyparuje...
Powiem CI tak, miałem przypadek nie u siebie, ale u znajomego, że ubywalo płynu w zbiorniczku do kreski poniżej min. fakt w MK3 i później tak stało i praktycznie nie ubywało, zbiorniczek suchy. W końcu doszedłem że zbiorniczek z tyłu (ciężko dostępne miejsce) jest delikatnie uszkodzony... Plyn jest podcisnieniem, więc szybko może ubywać nawet jeśli, jest "mała dziureczka" :)

[ Dodano: 28 Lis 2009 08:03 ]
Albo uszczelka już puszcza i przepala, niekoniecznie musisz mieć pomieszany olej z woda i na odwrót...

[ Dodano: 28 Lis 2009 08:04 ]
Widze, że Ty z Głogowa dopiero teraz zauważyłem. Trzebaby posłuchac zobaczyć, można coś stwierdzic, sprawdzić kompresje.

[ Dodano: 28 Lis 2009 08:05 ]
Odezwij się na gg, to można obadać sprawe.


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob lis 28, 2009 14:10

Madison2667 pisze:hmm... wiem ze na trójniku jest jakis slad płynu
jezeli sa slady płynu ,to mozesz podejrzewac ze to tu :)
mozesz jeszcze sprawdzic wezyk podgrzewający kolektor ssacy , tam mnie tez przepuszczało , kapało po kropelce na rozgrzany kolektor wydechowy i juz sladu nie było :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Madison2667
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 22:45
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: Madison2667 » pt gru 04, 2009 00:35

No wiec tak... Na poczatek sorki ze tak długo milczałem ale małe problemy z netem....
Dzieki za wszelkie podpowiedzi:)

Poobserwowałem ostatnio i zauwazyłem cos co mnie niepokoi...
Mianowicie gdy silnik nagrzewa sie do 90 st. To ze zbiorniczka na nakretce ciagle syczy powietrze, dosyc głosno(słychac przy pracy silnika) Zaworek ma napewno upuszczac cisnienie gdy jest ono zbyt wysokie ale czy to mozliwe ze dzieje sie to ciagle.... (wczesniej nigdy nie słyszałem zeby zaworek upuszczał cisnienie) takze gdyby upusczał on czesc cisnienia i potem by sie zamykał to ok ale ciagle syczy i przy obciazeniach silnika temp leciutko potrafi sie podniesc na jakies 95 st przy jezdzie na wzniesieniach. Wczesniej tego nie było i mi sie to nie podoba:( W lecie temp utrzymywała mi sie na poziomie 85 - 87st a teraz mamy nizsze temp i wznosi sie ponad 90....



genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: genLODOWAmk2 » pt gru 04, 2009 00:41

a wiatrak wlacza sie normalnie ??

podmien korek albo kup inny... to nie kosztuje majatku


był golf 2 1.3.....

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt gru 04, 2009 00:47

Madison2667, sprawdz uszczelke na korku , albo podmien korek na inny :) powinno pomóc :) co do temp to nie wiem jak ty okreslasz 87 i 90 stopni.. to sa tylko 3 stopnie roznicy...a t nasze wskazniki nie sa super dokladne, no ale ok...


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Madison2667
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 22:45
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: Madison2667 » pt gru 04, 2009 00:58

guti pisze:Madison2667, sprawdz uszczelke na korku , albo podmien korek na inny :) powinno pomóc :) co do temp to nie wiem jak ty okreslasz 87 i 90 stopni.. to sa tylko 3 stopnie roznicy...a t nasze wskazniki nie sa super dokladne, no ale ok...
okreslam to na oko:) chodzi o to ze w wysoki temp i podczas jazdy w miesice przy 50km/h miałem ponizej 90 st poprostu wzorowa temp, zadnych skoków bez jazdy w korkach



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt gru 04, 2009 01:01

Madison2667 pisze:okreslam to na oko:)
na oko to chłop w szpitalu lezy ... :D

u nas nie da sie tak idealnie okreslic :) mnie kidys podwinęła sie uszczelka pod korkiem, caaały płyn szlag trafił :D ale nie syczało :) wiec sprawdz ta uszczelke, ale ja bym podejrzewał ,ze korek puszcza za wczesnie,... eweeenualnie... za duze cisnienie w układzie ( uszczelka pod głowa ) ale to by płyn wywalało obok zbiorniczka :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Madison2667
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 22:45
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: Madison2667 » pt gru 04, 2009 01:41

guti pisze:
Madison2667 pisze:okreslam to na oko:)
na oko to chłop w szpitalu lezy ... :D

u nas nie da sie tak idealnie okreslic :) mnie kidys podwinęła sie uszczelka pod korkiem, caaały płyn szlag trafił :D ale nie syczało :) wiec sprawdz ta uszczelke, ale ja bym podejrzewał ,ze korek puszcza za wczesnie,... eweeenualnie... za duze cisnienie w układzie ( uszczelka pod głowa ) ale to by płyn wywalało obok zbiorniczka :)
Guti a gdy jest walnieta uszczelka pod głowica to zawsze płyn wywala zbiorniczkiem czy nie...??? I jest to wioidoczne gdyby sie dłuzej przyjrzec???

Odnosnie korka to mam drugi ale lata ten srodek i nie wiem czy on dobry jest czy tez poprzez to ze lata to co w srodku to juz na smietnik(nie wkrecałem go jeszcze) a nowe ze sklepu to ponoc do niczego sie nie nadaja....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 359 gości