słabo hamuja tylne hamulce...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

słabo hamuja tylne hamulce...

Post autor: dani3lo » śr lis 25, 2009 21:13

Siemka. Dzisiaj wziałem sie za wymiane szczenek. Od pewnego czasu zauwazyłem ze niepewne hamulce. Wiec stwierdziłem ze napewno szczeki sie koncza bo klocki z przodu sa dobre bo sprawdzalem gdy robiłem wahacze. Wiec dzisiaj rozbieram a tam okładziny jak nowe... Wiec mowie pewnie na drugim kole zdarte a tam tez dobre, sprawdzałem tłoczki ładnie chodza, odpowietrzyłem hamulce i dalej lipton, wiec podciagłem linke recznego bo było słabo naciagniete i niby na chama idzie na 4 zabek ale to juz na chama, w miejscu na 2 nie idzie przekrecic na spuszczonym nic nie trze, ale podczas jazdy gdy wrzuce na chama na 4 zabek to słaby jest... Dlaczego??



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » śr lis 25, 2009 21:24

Na tylne koła ciśnienie przechodzi przez korektor siły hamowania.A uzależnione jest od nacisku na tylną oś.Z przodu zmienisz 4 razy klocki a tyłu szczęki nie.



Awatar użytkownika
tattoo_men
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 19, 2009 16:57
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: tattoo_men » śr lis 25, 2009 21:27

Kiedys walczylem z tylnymi hamulcami. Hamulec byl slaby, sprawdzilem wszystko pompe, serwo, odpowietrzalem, cylinderki, samoregulatory itd. Juz mi sie pomysly konczyly, z ciekawosci zamienilem bebny i o dziwo hamulec sie znalazl



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » śr lis 25, 2009 21:33

ale srednica jest dobra 180mm progow nie ma...

[ Dodano: 25 Lis 2009 20:41 ]
po rozebraniu tego czysciłem to wszystko i nie pamietam własnie czy przypadkiem szczenek nie przejechałem szmata brudna w smarze. Mogłby sie zatłuscić? Ale własnie nie jestem pewny jaka szmata to robiłem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 519 gości