[Mk2] Spaliny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

[Mk2] Spaliny

Post autor: jusci » sob lis 26, 2005 09:50

Co powiecie o takich spalinach?
Miałem problemy z dużym spalaniem. Fachman pogrzebał przy kablach, wyregulował i wyszło coś takiego.
NIe znam sięm na tym stąd moje pytanie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


pozdro!

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » sob lis 26, 2005 10:24

jak dla mnie to zadużo ci toksyn w spalinach gazu wyszło, powinno bać w zasadzie wszystkiego mniej niż na benzynie, prewaznie tak jest, niejestem fachmanem ale zawsze jak takie wykjresy widziałem to na gazie były czystsze dużo spaliny.
a sama lambda chyba ok.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » sob lis 26, 2005 12:51

No własnie mi sie coś nie podoba sonda Lambda. Zauwaz, że przy dużej różnicy obrotów i pracy czy na benzynie cz na LPG różnica napięcia na sondzie jest bardzo mała. Powiedziałbym znikoma. A przecież to bardzo ważny czynnik (napiecie z sondy), który własnie gwarantuje odpowiedni dobór mieszanki przez komputer. A jeżeli ta różnica bedzie bardzo mała to skład mieszanki niewiele sie będzie różnił na wolnych jak i wysokich obrotach. Wiec radze sie przyjrzeć sondzie.
Pozdrawiam


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

endriu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 14:57
Lokalizacja: bogatynia
Kontakt:

Post autor: endriu » sob lis 26, 2005 19:41

podana powyżej wartość lambda oznacza współczynnik nadmiaru powietrza a nie napięcie sondy i jest prawidłowa.nie wiem jakiej generacji jest ta inst.gazowa ale jeśli nie pali dużo to nie ma się czego czepiać że jest nieco więcej Có i HC na gazie.bezpieczniej jeśli ma lekko wzbogaconą mieszankę niż za ubogą,silnik musi przecież coś palić-jak nie paliwo to zawory.



jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » pn lis 28, 2005 18:54

Instalacja chyba drugiej generacji. Reduktor Lovato, komputer gazowy i taki mały przycisk Autronic.
Ile będzie palił to się dopiero zobaczy


pozdro!

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pn lis 28, 2005 19:38

igor002 pisze:jak dla mnie to zadużo ci toksyn w spalinach gazu wyszło, powinno bać w zasadzie wszystkiego mniej niż na benzynie, prewaznie tak jest, niejestem fachmanem ale zawsze jak takie wykjresy widziałem to na gazie były czystsze dużo spaliny.
a sama lambda chyba ok.
jak ktos takie bzdury klepie to szlag mnie trafia! Ludzie jak nie macie pojęcia , albo nie jesteście pewni to lepiej nic nie piszcie , bo tylko innych w błąd wprowadzacie!
JUSCI analize spalin masz bardzo dobrą i to zarówno na benzynie jak i na LPG! Nie ma co tu kombinować, jest OK i tyle!
A tak do waszych wiadomości ile czego powinno byc:
CO - poniżej 0,3
HC - poniżej 100
Lambda - 0,98-1,02

Co zauważyłem tylko to masz na LPG na wolnych obrotach troche wieksze CO niz na benzynie, ale to jest normalne, mozna to zmniejszyć w twojej instalacji przykręcając troche śrube przy parowniku , na wyższych obrotach skład mieszanki jest regulowany przez attuator sterowany z komputera LPG (silnik krokowy) na przewodzie gumowym parownik-mikser, ale nie ma co przykręcac tej śruby na parowniku bo wolne obroty na LPG moga sie zrobic niestabilne - czyli jeszcze raz - jest wszystko w jak najlepszym porządku.
Przy takich wynikach powinien ci palić LPG na trasie 7-8 a w miescie 9-11

[ Dodano: Pon Lis 28, 2005 18:43 ]
acha jesli jeździsz głównie po Wrocku, to licz sie z wiekszym zużyciem LPG, sam od czasu do czasu jestem u ciebie w mieście i szlag mnie trafia w korkach.

Pozdrowionka.



endriu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 14:57
Lokalizacja: bogatynia
Kontakt:

Post autor: endriu » pn lis 28, 2005 21:09

brawo homsky-walisz prosto z mostu.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pn lis 28, 2005 21:22

sorry IGOR że wyżej cie tak zjechałem, masz sporą wiedzę jeżeli chodzi o golfa bo czytałem sporo Twoich wypowiedzi w innych tematach i w wielu wypowiedziach sie zgadzam z toba, ale w tym przypadku nie jestes pewien tego co piszesz i gościa wprowadzasz w błąd i potem chłop bedzie jeździł zawracał gitare gazownikom żeby cos mu ustawiali na siłe jak ma wszystko OK!

pozdrawiam - bez urazy!



jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » pn lis 28, 2005 21:38

Wielkie dziedki HOMSKY, bo juz myslalem ze dalej lipa!


pozdro!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 324 gości