Jak ręcznie sprawdzić stan amortyzatora??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szakarov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 16:45
Lokalizacja: Końskie

Jak ręcznie sprawdzić stan amortyzatora??

Post autor: Szakarov » śr lis 25, 2009 16:22

Witam.
Mam zamiar wymienić przednie amortyzatory. Dostałem od kuzyna 2 amortyzatory firmy Lipogas. Były używane przez jakiś czas. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakaś metoda żeby ręcznie określić stan tych amortyzatorów. Nie chciałbym dwa razy rozbierać zawieszenia, gdy się okaże że nie było sensu ich zakładać tylko lepszym wyjściem byłby zakup nowych amortyzatorów.



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » śr lis 25, 2009 16:45

prawde mowiac zalozenie ich do auta i sprawdzenie wtedy bedzie najlatwiejsza metoda... jesli beda juz zuzyte to zalozysz nowe i dopiero wtedy pojedziesz na geometrie...


bez zalozenia ich do auta mozesz tylko sprawdzic czy olej sie nie wylewa i czy nie skonczyly sie juz totalnie ze sie tak wyraze... tego jak dobre sa nie sprawdzisz...

[ Dodano: 25-11-2009, 15:46 ]
a co do semej wymiany to jest prosta i poradzisz sobie z nia sam...


Obrazek

pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » śr lis 25, 2009 16:48

a masz cale kolumny czy tylko amortyzatory???
jak same amortyzatory to wcisnij ten tlok co wystaje do wewnatrz i wtedy wyciagaj go z calej sily na zewnatrz do oporu(tylko nie wydrzyj go calkiem:) i pozniej do zwenatrz z powrotem,jesli w ta i z powrotem pracuje plynnie na calej dlugosci i nie slychac jakiegos chlipania to raczej jest ok ale nigdy nie sprawdzisz amortyzatora na 100% recznie...
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Szakarov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 16:45
Lokalizacja: Końskie

Post autor: Szakarov » śr lis 25, 2009 16:55

Jak sprawdzałem ręcznie to tłok wchodzi lekko ale ciężej wychodzi. Jak mam to rozumieć??

A co do chlipania. To coś tam słychać.
Ostatnio zmieniony śr lis 25, 2009 16:58 przez Szakarov, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 25, 2009 17:22

gazowo olejowe czy olejowe (jak wciśniesz tłok wyjdzie sam do góry?)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Szakarov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 16:45
Lokalizacja: Końskie

Post autor: Szakarov » śr lis 25, 2009 17:32

Paweł Marek pisze:gazowo olejowe czy olejowe (jak wciśniesz tłok wyjdzie sam do góry?)
Jak wcisnę to tłok sam nie wychodzi. Chociaż jak kiedyś zostawiłem go wciśniętego to po jakimś czasie sam wyskoczył do góry. Nie po jakim czasie to nastąpiło.



Awatar użytkownika
niko02
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:31
Lokalizacja: Sadówka
Kontakt:

odp

Post autor: niko02 » czw lis 26, 2009 08:55

To sobie lepiej kup nowe.


Oceńcie to ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=440080&p=5298815#p5298815

weryfany
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:31
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: weryfany » czw lis 26, 2009 09:38

Jak działa amortyzator od tego trzeba by zacząć.
Paweł Marek pisze:gazowo olejowe czy olejowe (jak wciśniesz tłok wyjdzie sam do góry?)
Nie chcę podważać tego tekstu ale ja kupiłem nowe amortyzatory nie wiem czy gazowe czy olejowe ale przed montażem wcisnąłem tłoczysko lecz wcale nie wróciło do pierwotnego stanu. Natomiast trza było się wysilić aby go wcisnąć i wyciągnąć. Jak do tej pory są sprawne i mają po 87% i 86% sprawności.

Jeśli da się łatwo wcisnąć i wyciągnąć to są zużyte już.

Jeśli błędnie piszę proszę mnie poprawić lub wytłumaczyć najlepiej z chęcią przeczytam.


98% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce.
Nie zdejmuj reki, już jest za późno...

Awatar użytkownika
Szakarov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 16:45
Lokalizacja: Końskie

Post autor: Szakarov » czw lis 26, 2009 10:12

weryfany pisze:Jak działa amortyzator od tego trzeba by zacząć.
Paweł Marek pisze:gazowo olejowe czy olejowe (jak wciśniesz tłok wyjdzie sam do góry?)
Nie chcę podważać tego tekstu ale ja kupiłem nowe amortyzatory nie wiem czy gazowe czy olejowe ale przed montażem wcisnąłem tłoczysko lecz wcale nie wróciło do pierwotnego stanu. Natomiast trza było się wysilić aby go wcisnąć i wyciągnąć. Jak do tej pory są sprawne i mają po 87% i 86% sprawności.

Jeśli da się łatwo wcisnąć i wyciągnąć to są zużyte już.

Jeśli błędnie piszę proszę mnie poprawić lub wytłumaczyć najlepiej z chęcią przeczytam.
Jak wciskam to lekki opór jest, ale jeżeli chcę wyciągnąć tłok to trzeba użyć trochę siły.
Ostatnio zmieniony czw lis 26, 2009 20:41 przez Szakarov, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości