łożyska (chyba)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
squorpion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:16
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

łożyska (chyba)

Post autor: squorpion » wt lis 24, 2009 02:24

widziałem pare podobych tematów lecz nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi, to tak strasznie szumi w kołach z tyłu, raczej to nie opony bo są dobre nie tnie nic, opony jak nowe, łożyska wymieniałem w czerwcu, jest listopad to 5 miesięcy temu, co prawda nie kupiłem najdroższych ale też nie najtańsze, szumi nawet jak kręce kołem na podnośniku luzu nie ma wcale w żadną stronę hamulce nie szumią bo ich nie ma i koło luźno ładnie sie kręci, mogły sie przegrzać albo coś w tym stylu?? jak je nasmaruje to pomoże?? bo hałas jest taki że jak muzyke dam na ful to nadal słychać a cicho nie gra, a i dużo nie jeżdzę, ciężko określić ile ale tak max do 500km na miesiąc nawet tyle nie jeszcze odjąć miesiąc bo za granicą byłem to jakieś 2000km zrobiłem, dokręcałem to już pare razy po założeniu i zrobieniu 200km dokręciłem, po 2 miesiącach jakichś znowu, i nie dokręcałem silnie tylko tak troche żeby sie kręciło w miare swobodnie pisze z tego powodu bo chory jestem i nie bardzo po próbuje a na piątek auto mi potrzebne na wyścigi, z takimi łożyskami to kitowo troche, nie mam pojęcia co wam jeszcze opisać, jak z tym smarem??



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt lis 24, 2009 03:46

raczej zainwestuj w markowe łożyska SKF, bo te jakieś trafione kupiłeś, że po krótkim dystansie już zaczęły szumieć. ja na swoich tylnych już zrobiłem 60 tys. (2 lata) i jeszcze ich nie słychać.
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 03:48 przez prezesik25, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Obrazek

Kriscc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw gru 25, 2008 10:08
Lokalizacja: Łuków

Re: łożyska (chyba)

Post autor: Kriscc » wt lis 24, 2009 09:35

squorpion pisze:.... na podnośniku luzu nie ma wcale w żadną stronę ......
Może za mocno dokręciłeś, tym bardziej ze piszesz ze jeszcze pare razy dokręcałeś. Powinien być minimalny wyczuwalny luz. Zresztą poszukaj na forum było o tym.
Według mnie łożyska do wymiany.



Awatar użytkownika
bogas88
Bog@s
Bog@s
Posty: 495
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:16
Lokalizacja: OstróVW

Post autor: bogas88 » wt lis 24, 2009 10:16

jeśli za mocno dokręciłeś to mogły się poprosty przegrzać. spróbój przesmarować choć nie wiem czy to wogóle coś da bo jeśli coś je tam boli to może nawet nie być różnicy. jak cos to do wymiany łożyska. czasem łożysko wytrzyma rok a czasem dwa miesiące wiem to ze swojego doświadczenia. polecam optimal lub SKF



Awatar użytkownika
squorpion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:16
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: squorpion » wt lis 24, 2009 11:16

te właśnie były z skf, a za mocno na bank nie przygręciłem ba zawsze sie luźno obracały



Awatar użytkownika
bogas88
Bog@s
Bog@s
Posty: 495
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:16
Lokalizacja: OstróVW

Post autor: bogas88 » wt lis 24, 2009 12:19

to może sprubój optimala, może one będą ok. kumplel miał problrm też często mu leciały łozyska i okazało sie ze cos tam z piastą było nie ten tego, ale on mial bite auto właśnie w ta strone co tam mu sypało sie szybko



weryfany
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:31
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: weryfany » wt lis 24, 2009 12:41

To że się obracały to i tak będą się obracać żeby nie wiem jak dokręcić,
powinien być minimalny luz, jak w każdym dotychczasowym aucie.
Ja jak zmieniałem to tylko 1 raz ustalono luz zaraz po wymianie i do tej pory jest OK
Łożyska kupiłem najtańsze i już ponad 30 tyś km mam zrobione.


98% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce.
Nie zdejmuj reki, już jest za późno...

Awatar użytkownika
squorpion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:16
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: squorpion » wt lis 24, 2009 13:21

a może sie coś jeszcze popsuć , nie wiem koło zablokuje albo coś jak bede tak jeździł??



Kriscc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw gru 25, 2008 10:08
Lokalizacja: Łuków

Post autor: Kriscc » wt lis 24, 2009 13:27

squorpion pisze:a może sie coś jeszcze popsuć , nie wiem koło zablokuje albo coś jak bede tak jeździł??
Znam przypadek ze łożysko obracało sie na czopie i go wydzierało.



Awatar użytkownika
squorpion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:16
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: squorpion » wt lis 24, 2009 13:34

wydzierało?? to może jednak pomyśle o wymianie, co by było gdyba przy 140 przez miasto urwało sie koło?? karambol chyba jakiś



Kriscc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw gru 25, 2008 10:08
Lokalizacja: Łuków

Post autor: Kriscc » wt lis 24, 2009 13:48

Może źle sie wyraziłem, był trochę "wytarty" w miejscu w którym łożysko sie obracało.
i nowe lożysko miało luz. Po napunktowaniu jeździ do dziś.



Awatar użytkownika
squorpion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:16
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: squorpion » wt lis 24, 2009 13:51

aaaa to zmienia postać rzeczy, jak wymieniałem swoje na wakacjach to tak sie trzymało ze ledwie sciągnąłem oczywiście ten czop sie troszke uszkodził ale tylko w miejscu końca łożyska i trzeba było zapunktować bo potem jak obczyściłem ładnie to też troszke luzy były, ale szumi na 2 kołach jednakowo



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 448 gości