Chyba Sprzęgło Problem Pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pacha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 19:17
Lokalizacja: Mysłowice

Chyba Sprzęgło Problem Pomocy

Post autor: pacha » pn lis 23, 2009 23:08

Witam wszystkich własnie podłamałem się moim samochodem jechałem dość porywczo po czym nagle przy zmianie biegu i dodANIU Gazu samochód nie porusza sie do przodu tzn porusza ale tak jakby chciał a nie umiał z początku postawiłem na skrzynie biegów ale teraz juz wiem ze to wina sprzegła..pytanie moje nastepujace co obstawiacie ze nawaliło tarcza sprzegła czy moze coś mniej kosztownego to stało sie nagle a nie tak ze sprzeglo stopniowo sie slizgało..dlatego niewiem co toi moze być jakieś sugestie?? Pozdrawiam Bractwo golfiarzy i licze na odpowiedzi co to moze być mniej wiecej z jaka ceną sie liczyć za naprawe.. itd



makx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 20:20
Lokalizacja: ostróda
Kontakt:

Post autor: makx » pn lis 23, 2009 23:52

tarcza i doscisk kosztuje niewiele ale jest troche roboty dobrze bedzie jak masz kanał przypuszczam ze poszedl docisk albo tarcza sie rozleciala nie rozbierzesz nie dowiesz sie


BYŁ GOLF 2 JEST PASSAT B5 1,9 TDI 115KM

Awatar użytkownika
bogas88
Bog@s
Bog@s
Posty: 495
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:16
Lokalizacja: OstróVW

Post autor: bogas88 » wt lis 24, 2009 10:24

u mnie z tym co opisałeś to ślizgało się sprzęgło, i po sprawdzeniu itp wyszło że padł docisk. no niestety takie sprawy czasochłonne są i dużo trzeba sie namęczyć



weryfany
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:31
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: weryfany » wt lis 24, 2009 12:53

Wymiana zajmie Ci jeden dzień lub dwa wieczory.
Jest troszkę kręcenia. Jak masz znajomego czającego temat to zejdzie tylko jeden dzień.
W warsztacie krzyknęli 350 zł za wymianę.

Ja mam silnik 1.6 RF koszt sprzęgła w hurtowni 180 zł (komplet: tarcza i docisk)
W sklepie sam docisk 200 zł i więcej, natomiast tarcza od 50zł (jakaś made in china chyba) do 145 zł.

U Ciebie chyba docisk padł najprawdopodobniej ale nie na codzień się rozbiera sprzęgło
więc warto komplet wymienić żeby potem znowu nie mieć problemów.


98% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce.
Nie zdejmuj reki, już jest za późno...

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt lis 24, 2009 14:09

weryfany pisze:koszt sprzęgła w hurtowni 180 zł (komplet: tarcza i docisk)
jeszcze powiedz jakiej marki .....

bo sachs to raczej nei jest :)


a co do tmatu, to nie dowiesz sie kolego wczesniej jak nie zdejmiesz skrzyni.. mnie padły sprezynki w tarczy i obiaw podobny :) tylko jeszcze rzegotanie i smród sie wydobywał :D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

pacha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 19:17
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: pacha » wt lis 24, 2009 15:36

dzieki za info dzisiaj zajmie sie tym znajomy mechanik zobaczymy co z tym wykmini



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości