Skrzynia brzęczy na biegu jałowym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marco96
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn gru 01, 2008 20:24
Lokalizacja: 60KM(PS) od LUBlin"a
Kontakt:

Skrzynia brzęczy na biegu jałowym

Post autor: marco96 » ndz lis 22, 2009 17:18

witam..mam taki problem ze skrzynia mi strasznie hałasuje(glosno brzeczy) na luzie, halas ustaje gdy wcisne sprzeglo, ale jak puszcze to znowu halasuje...podczas jazdy tego niema, tylko na postoju...moje auto to golf mk3 1.9 tdi 1Z...jaka moze być tego przyczyna, sprzeglo, czy moze skrzynia do roboty???
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 18:00 przez marco96, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój GoffriQ TURBO'KLACZ MK3 1,9TDI 1Z BON JOVI

www.metamorfoza-zana.pl ...zapraszam...

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » ndz lis 22, 2009 18:37

Dokładnie ta sama sytuacja u mnie tylko u mnie bardzo cicho brzeczy jak narazie, fakt faktem jest roznica miedzy trzymaniem go na sprzegle a bez sprzegla i za ciula jasnego nie moge dojść co jest przyczyna .. dołaczam sie do tematu więc :pub:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 22, 2009 18:46

poszło łożysko w skrzyni najpewniej igiełkowe, szukajka pokaże tematy o tym. Łożysko jakieś 6 dych, ale robocizna masakrycznie droga, chyba że sam wyjmiesz skrzynkę, a pasowałoby olej zmienić, jakieś uszczelniacze. Koszt naprawy w warsztacie jest zbliżony do ceny skrzynki używanej, czyli 6-7 stów, ale potem wiesz czym jeździsz. A jak to zostawisz to zależy jak sie uda, moze zrobisz 5 km a może 50 tysięcy - aż się łożysko zblokuje i do widzenia.

[ Dodano: Nie Lis 22, 2009 5:47 pm ]
Vii, w twojej skrzynce czasem winne jest łożysko wyciskowe, ale to byłoby duże szczęście dla ciebie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lis 22, 2009 18:55

ja to przechodzilem,i niechce wiecej :grrr:
robilem synchronizator ale to nic.tez mi skrzynia chalasowala.poszly 2 łóżyska razem 180zl za nie.niby koło piatego biegu one sie znajdują.
koszt umnie byl taki.wyciagniecie wlozenie skrzynii 150zl,robocizna skrzyni 200zl,lozyska 180.synchronizator ok100zl,olej 100zl,plus uszczelki miski,oring wału...1050zl razem.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » ndz lis 22, 2009 19:59

Paweł Marek pisze:Vii, w twojej skrzynce czasem winne jest łożysko wyciskowe, ale to byłoby duże szczęście dla ciebie
Dziekuje Ci serdecznie za odpowiedz, w najblizszym czasie zaprowadze do mechanika i dam znać jak sprawa sie potoczyła.. Btw. na ile moglbys wycenić robote tego, tak na oko ? wnioskuje ze nie wiele po tym jak napisałes "szczescie dla Ciebie" i oczywiscie tutaj rozchodzi sie o lozysko wyciskowe w sprzegle? ;)
duber pisze:koszt umnie byl taki.wyciagniecie wlozenie skrzynii 150zl,robocizna skrzyni 200zl,lozyska 180.synchronizator ok100zl,olej 100zl,plus uszczelki miski,oring wału...1050zl razem.
Bozeeeeeeee... Makabra, wspolczuje.
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 20:05 przez Vii, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 22, 2009 20:17

Vii, bo w skrzynce takiej jak ma 1.4 ABD lub 1,6 ABu łozysko wyciskowe jest koło sprzęgła, wystarczy odjąć skrzynkę od silnika. Co prawda łożysko wyciskowe nie pracuje na puszczonym sprzęgle, ale bywa że właśnie wtedy hałasuje, nie tyczy sie skrzynek od 1.8 diesla czy 2.0, one maja inna konstrukcję


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » ndz lis 22, 2009 20:25

Paweł Marek pisze:Vii, bo w skrzynce takiej jak ma 1.4 ABD lub 1,6 ABu łozysko wyciskowe jest koło sprzęgła, wystarczy odjąć skrzynkę od silnika. Co prawda łożysko wyciskowe nie pracuje na puszczonym sprzęgle, ale bywa że właśnie wtedy hałasuje, nie tyczy sie skrzynek od 1.8 diesla czy 2.0, one maja inna konstrukcję
no dokładnie posiadam golfa 1.6 ABU takze tym bardziej potwierdzam sie w tym iz Twoja teoria moze być jak najbardziej trafna. Jak puszcze sprzegło to od razu zaczyna chodzić, odgłos jakby pracował drugi silnik a dlatego tak bo moj golf jest w srodku mega cichy. W nastepnym tygodniu dam znać w temacie jak sprawa sie potoczyła - dzieki Ci raz jeszcze za diagnoze ;)
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 20:27 przez Vii, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn lis 23, 2009 11:13

Świetnie w końcu trafiłem na identyczny problem do mojego, chociaż nie ma się co cieszyć jestem bardzo ciekaw jak i czy uporasz się z tą usterką, życzę powodzenia i daj znać czy się udało :bigok:


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
marco96
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn gru 01, 2008 20:24
Lokalizacja: 60KM(PS) od LUBlin"a
Kontakt:

Post autor: marco96 » sob lis 28, 2009 22:14

dzieki wam wszystkim, wreszcie sie dowiedzialem co jest mojemu golfikowi...mogloby halasowac lozysko na sprzegle ale to jest zbyt glosne,,doslownie jak drugi silnik jak tu kolega wspomnial...dzieki bardzo...macie punkciki :bigok: :bigok: no to czeka mnie remont skrzyni albo nowa tzn uzywana druga.... :crazy:


Mój GoffriQ TURBO'KLACZ MK3 1,9TDI 1Z BON JOVI

www.metamorfoza-zana.pl ...zapraszam...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 404 gości