Problem z ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

friqo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 15, 2009 13:51
Lokalizacja: Toruń

Problem z ABS

Post autor: friqo » sob lis 21, 2009 14:07

Witam,
Po wymianie tarcz klocków i szczęk w trójce i dalszym odpowietrzeniu hamulców zapaliła mi się kontrolka od abs, generalnie abs nie działa wiec podpiołem go do vag i wykazał mi błąd czujnika w prawym tylnym kole, czy to możliwe? sam wymieniałem szczęki i kurcze ani nawet go nie tknołem:(, omijając fakt, czujnik moge kupić nowy na allegro ale czy poradze sobie z wymianą? z tego co wiem to tylko wykrecenie go z koła i odpiecie go z kostki właśnie która nie wiem gdzie sie znajduje:( pod fotelem pasażerów z tyłu? ktoś to robił z was w ogóle?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » sob lis 21, 2009 15:48

kostka jest przy amortyzatorze zaraz przy kole, nie ma co jej szukac w srodku auta
najlepszym rpzwiazaniem byloby odpiecie kostki i podpiecie jej jeszcze raz, jak nie pomoze to zamiana stronami czujnikow z tylu i znowu Vag, jezeli blad pozostaje na tym samym kole to czujnik sprawny
Z wymiana poradzisz sobie samemu, czasami bywaja problemy z wyciagnieciem czujnika jak sie zapiecze
jezeli chodzi o czujnik to byc moze przyszedl jego czas i tyle, mze ruszyles przewodem i poluzowala sie kostka badz czyjnik sie zabrudzil i nie czyta impulsow z kola, moze tez sie wysunac ale to malo prawdopodobne



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » sob lis 21, 2009 16:30

wtyczka z tylnego koła znajduje się pod kanapa a nie przy kole, jak vag wskazuje na padnięty czujnik to tylko wymiana, można pod kanapą zmienić wtyczki z prawym i z lewym ale wtdy inaczej pokaże vag, bo wyświetli że padnięty jest lewy



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » sob lis 21, 2009 17:22

Kolego sama wymiana czujnika to nie wszystko bo kontrolka nie zgaśnie . Musisz podpiąc jeszcze raz vaga po wymianie czujnika i skasowac błąd . dopiero wtedy bedzie git



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 21, 2009 17:47

Steryd126 pisze:Kolego sama wymiana czujnika to nie wszystko bo kontrolka nie zgaśnie . Musisz podpiąc jeszcze raz vaga po wymianie czujnika i skasowac błąd . dopiero wtedy bedzie git
bajeczka, nic nie trzeba po wymianie czujnika jeśli on był winien od razu wszystko będzie ok.
Tylko dokładnie jaki to błąd, może problem nie jest z samym czujnikiem a na przykład z wieńcem (tą zębatką). Czujnik sprawdź jeszcze omomierzem, 1-1.3 koma ma dawać opór, który zmierzysz w jego wypiętej wtyczce pod kanapą. A jak będziesz zmieniał czujnik zwróć uwagę kup właściwy, mają różne wtyczki płaskie lub okrągłe


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » sob lis 21, 2009 20:14

napisałem tak tylko dlatego,że wymieniałem u wujasa w octavii miesiąc temu i samo podłączenie nowego nie rozwiązało problemu , musiałem jeszcze raz podpiąc i wykasowac błąd więc z palca tego nie wyssałem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 243 gości