Problem z paskiem alternatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Longer_SDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 21:12
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Problem z paskiem alternatora

Post autor: Longer_SDI » ndz lis 15, 2009 21:42

Mam problem z moim SDI'kiem z 98r
Po zakupie auta od razu wymieniłem m.in. mocno obkrojony pasek alternatora. Niby wszystko bylo ok ale po mniej wiecej miesiacu znowu go potargało i przy mocnej przygazówce odciete strzepy gdzieś sobie poleciały ;) zostala polowa paska i jakoś dawał rade. Po jakimś czasie silnik zacząl dziwnie wyś/gwizdać juz od ok 1500 rpm i w ogole nie brzmial jak wczesniej. Podjechalem kiedys do znajomego mechanika ale nia mial czasu i tylko potwierdzil moje przypuszczenia ze halas powoduje ów pasek. Jezdze juz tak ze 3 miechy i nawet mozna przywyknąć ;p jednak dzisiaj odpalilem silnik zeby troche nagrzac w samochodzie i po chwili zaczelo mocno dymic spod klapy. Nie bylo ognia (moze jeszcze albo juz nie) ale w ciul dymu i przecudowny smrodek palonej gumy ;]. Okazalo sie ze to ww pasek. Nie wiem dlaczego tak sie stalo. Dlaczego mogl sie zapalic pasek?? co moze byc przyczyna tego ze kroi pasek?? Jak to naprawic ??



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz lis 15, 2009 23:16

Najpierw trzeba sprawdzić, co ten pasek blokuje - łożyska alternatora, pompy wspomagania itd.



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » ndz lis 15, 2009 23:32

sprawdz napinacz paska, czesto on siada, lubi sie wykrzywiac, wtedy pasek nie prowadzi sie rowno i sie zrywa



Awatar użytkownika
Longer_SDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 21:12
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Post autor: Longer_SDI » pn lis 16, 2009 13:43

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3376683#3376683 to jest ten sam artykuł tylko przypadkowo 2 razy dodalem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 353 gości