Czym usunąć zarysowanie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Czym usunąć zarysowanie?

Post autor: jajko » śr lis 23, 2005 19:27

Problem jest prosty. Otarłem się lekko o znak drogowy i mam zarysowane lekko drzwi na niedużej powierzchni. Rysy są bardzo płytkie, ledwo je czuć pod palcem, ale za to są bardzo widoczne. Nie uśmiecha mi się malować całych drzwi, pomyślałem o jakiejś paście albo kredce. W sklepie jest taki wybór, że nie wiedziałem co wziąć. Dlatego proszę was o polecenie mi czegoś sprawdzonego i skutecznego. Kolor to zielony metalik, ten taki popularny wśrd VW.
Wielkie dzięki :)



Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » śr lis 23, 2005 19:50

jeśli rysy nie są głębokie (czyt. do podkładu).. to ja bym to spolerował. polecam pastę farecla G3.. jeśli widać jasny podklad, no to możesz spróbować kredką, ale nie wiem ile to wytrzyma.. nie wiem po prostu czy jest to trwałe. ewentualnie jakiś wosk koloryzujący. chodzi o to,żeby przykryć ten podkład i nie było widać. bo przecież nieopłaca się malować elementu z powodu rysy.. próbuj różnymi wynalazkami, ale wydaje mi się, że idealnie nie będzie..
hmm.. a może wosk koloryzujący lub jakaś pasta tego typu? :hmm:


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » śr lis 23, 2005 22:05

magik pisze:a może wosk koloryzujący lub jakaś pasta tego typu? :hmm:
No właśnie też o tym myślałem, ale który?? Tyle tego jest, a nie wiem który będzie na prawdę skuteczny.



Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » śr lis 23, 2005 22:13

ja kiedyś używałem takiego mleczka do lakieru firym CarPlan i bardzo fajen było..w ogóle używałem już kilku ich produktów i mam pozytywne wrażenia. może spróbuj z tym..


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw lis 24, 2005 00:11

Dokładnie... - T-Cut Color Fast - wosk regenerujący :food: ; kup pod swój kolor i naprawdę będzie ładniutko :okej: . Oczywiście jeśli ryski/odpryski są w miarę płytkie :chytry: :chytry: . Wogóle preparat rewelacyjnie odświeża kolor - dużo lepiej niż "normalne" woski :bigok: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » czw lis 24, 2005 00:37

Właśnie chyba na to się zdecyduję. Tylko powiedz mi, czy np. jak wjadę do myjni to wyjadę już bez tego i będę musiał po każdym myciu to nakładać od nowa, czy wytrzyma trochę?



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lis 24, 2005 00:53

podstawowa informacja to czy przeszło przez podkład, jeśli nie to wytarczy pasta polerska lekko ścierna i czysta szmatka, i jedizesz w/g instrucji, małe ryski możesz spolerować na lustro, dziłasz tarciem i temperaturą i zbierasz tyle lakieru ile chcesz, możesz zebrać tyle że całą ryse zniwelujesz.......jesli przeszlo przez bazę i widać podkąd to już gorzej, trzeba czymś przymaskować , na koniec tez mozesz spolerwoac tą samą metodą

ale podam tez przyklad
kolega przytarł róg platikowego zderzaka aż do plastiku na kawałku 2 cm i zalakierowali mu to punktowo przez szablon żeby mgiełki na cały zderzak nie położyć a potem spolerowali to miejsce maszyną i pastą ( można ręcznie), nie ma śladu bo lakier został dobrany idealnie,
Moze w twoim przypadku da sie zrobić cos podobnego, nie da sie ocenic bez ogledzin...pozdrawiam



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » czw lis 24, 2005 01:09

Powiem szczerze, że nie bardzo wiem jak poznac czy przeszło przez podkład. :panna: Rysy są biało-siwe. Nie wygląda tak jakby porysowało do gołej blachy.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lis 24, 2005 01:22

wydaje mi sie ze opisujesz ryse powierzchniowa :grin:
skoro tak to proponuje zrobić tak, najpierw porządna polerka pastą polerskado lakierów samochodowych lekkościerną, mozę być chociażby TEMPO, albo podobną
POlerujac nie skupiaj sie przesadnie na rysie, polerauj ją "po całości", nie przejmuj sie jeżeli kolor bedzie zostawał na szmatce, o to chodzi :grin: znaczy ze zaczyna dzialac, zaczynasz zbierac lakier..... spolerowane miesjce znacznie odróznia sie od reszty dlatego najlepiej polererowac cale elemty albo nawet caly samochod...efekt połysku ......pamietaj zeby umysc auto przed polerką, nie moze byc zadnych osadów na blasze, drobinki bedą rysowały lakier przy polerce, machając szmatką mozesz kłaśc dosć znaczny nacisk w miesjcu rysy, szmatka musi byc czysta, co jakis czas ja zmieniaj jak sie bedzie juz na niej pasta łuszczyła....
Dopiero na koniec należy położyć np wosk koloryzujący bo spolerowany lakier pozbawiony jest jakiejkolwiek ochrony......Kluczem do sukcesu jest dokładne umycie powierzchni przed polerką i dłuuugie polerowanie żeby był efekt.....szmatka chyba powinna być bawełniana , zawsze zapominam....to chyba wszytko jak cos to wal śmiało

[ Dodano: Czw Lis 24, 2005 00:26 ]
w dzien bedzie widac czy przeszlo przez podklad, musisz tylko bardzo zbliżyc swoje oczy do lakieru ktory bedzie czysty, i zpoaczyc co jest na dnie rysy, kurcze chociaz jak mowisz ze bialo szara jest ta rysa to zmoe sie jednak przebilo, zrobisz foty??



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » czw lis 24, 2005 19:00

Ok. Umyłem ten kawałek na mrozie, i zrobiłem zdjęcia. Kulawo się je robi, bo wszystko sie w tych drzwiach odbija, ale wyszło tak:
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Oceńcie :)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw lis 24, 2005 19:22

POlerka powinna wystarczyć. Tylko po polerce trzeba to miejsce dobrze zabezpieczyć jakimś woskiem najlepiej o długotrwałym działaniu.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw lis 24, 2005 19:37

Kubus20 pisze:POlerka powinna wystarczyć. Tylko po polerce trzeba to miejsce dobrze zabezpieczyć jakimś woskiem najlepiej o długotrwałym działaniu.
...też mi się tak wydaje :hmm: bo nie są te ryski aż tak głębokie :chytry: ... Ja to mam dopiero "ślicznotkę" przez cały boczek :panna: - ktoś sobie kluczem przejechał :grrr: :foch: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » czw lis 24, 2005 20:34

Wielkie dzięki :bigok: W weekend się za to zabieram, zobacze jak wyjdzie. To będzie mój "debiut" :bajer:

Pozdr. :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 194 gości