Sposob na zarysowania kokpitu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bartekkk1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: sob lis 14, 2009 21:58
Lokalizacja: Chorzów

Sposob na zarysowania kokpitu

Post autor: bartekkk1 » ndz lis 15, 2009 17:33

Witam mam pytanie czy znacie jakiś sposób na da zarysowania na kokpicie na tym gumowanym jakby poniżej zamieszczam link od zdiecia jest możliwość zrobienia czegoś z tym zeby lepiej to wyglądało wyczyszczenie całkiem lub cos innego
Obrazek na zdjęciu to nie moj samochod zdjecie pogladowe
Ostatnio zmieniony ndz lis 15, 2009 17:36 przez bartekkk1, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
accez
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt maja 19, 2009 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: accez » ndz lis 15, 2009 18:51

ja wyczyscilem ta cala gume i jest pieknie :) wystarczy kupic srodek do czyszczenia, ale nie pamietam jaki


[b]A4 jechała 150km/h, MK4 Turbodymomana zawstydził ją - pojechał 225km/h[/b] :bigok:

Awatar użytkownika
bartekkk1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: sob lis 14, 2009 21:58
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: bartekkk1 » ndz lis 15, 2009 22:02

accez, mozesz sobie przypomnieć jak to sie nazywa lub wie ktos



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » ndz lis 15, 2009 22:12

Ja próbowałem rozpuszczalnikiem nitro i nic nie dało.Pasta Tempo zdziera to dziadostwo ale trzeba się napracować



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » ndz lis 15, 2009 22:12

Zapytaj lakierników, bo wiem, że niektórzy to malują. Plastiki wymagają innej chemii, wiec najlepiej pytać zawodowców, którzy są w temacie. Widziałem takie malowane i wyglądają wręcz idealnie. Przy okazji na gumowane włączniki świateł najlepszy patent to założyć ordynarne plastikowe. Sprawdzone w A4.


JaroW

adams111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 29, 2007 21:41
Lokalizacja: Poznań / Konin
Kontakt:

Post autor: adams111 » ndz lis 15, 2009 22:25

Wiem że są sposoby, kolega kupił w komisie MK4 który wyglądał pięknie, jak deska wyschła z tego tłustego nabłyszczacza, wyszla cała prawda, czyli rysy o których mówisz.

Moim zdaniem jest to jakiś natłuszczający spray do kokpitów.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
bartekkk1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: sob lis 14, 2009 21:58
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: bartekkk1 » ndz lis 15, 2009 23:37

no zobaczymy moze accez, przypomni sobei jak to sie nazywalo



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » ndz lis 15, 2009 23:52

golf 4 na tych elemantach ma taka powloke ona sie bardzo latwo rysuje, ja np kolo stacyjki mialem dosc porywane to wyczyscilem ten element calkiem z tej powloki ma lekko inny odcie ( bardziej siecące jest) ale wyglada o niebo lepiej niz porysowane i czyscilem benzyna czy np rozpuszczalnik szmatka najlepiej cos twardego pod ni i machasz az zejdzie



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sposob na zarysowania kokpitu

Post autor: Haki » pn lis 16, 2009 00:03

bartekkk1 pisze:Witam mam pytanie czy znacie jakiś sposób na da zarysowania na kokpicie na tym gumowanym jakby poniżej zamieszczam link od zdiecia jest możliwość zrobienia czegoś z tym zeby lepiej to wyglądało wyczyszczenie całkiem lub cos innego
[url=http://images41.fotosik.pl/223/fd3668302078ccc0m.jpg]Obrazek[/URL] na zdjęciu to nie moj samochod zdjecie pogladowe
Poszukaj tematów w , których uczestniczyłem bo z kolegami rozwiązywaliśmy ten problem.

Powiem Ci jak u mnie sobie z tym radzę bo jestem w trakcie roboty.
na początku - demontaż plastików , tych które mi najbardziej podpadły. Jak je zdemontować - znajdziesz na forum w szukajce.
Następnie - papierek ścierny i akcja z pozbywaniem się tej powłoki gumowej :grrr: , która jest do :ass: bo byle rysę widać z metra i razi oczy.
Następnie po zdarciu tej warstwy - biorę papierek wodny (1200-1500) i jadę tak by wygładzić tą powierzchnię z rysek jakie zostawił poprzedni papierek.
Kolejną czynnością jaką robię to albo zastosuję się do tej metody ... http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/vi ... hp?t=17645 - która wydaje mi się świetnie napisana i pokazana... albo możesz kupić farbkę firmy SONAX ... :bajer: do elementów plastikowych wewnątrz pojazdów... wygląda to tak .. http://www.sonax.pl/zewn.htm i ma numer 409.100 (czarny) kolega w Passacie tym sobie zrobił i powiem szczerze ,że efekt super , tylko najpierw musisz oczyścić całą powierzchnię i umyć jakimś preparatem do pozbywania się powłoki silikonowej.
Dzięki temu - pozbędziesz się wszelkich plaków itp badziewi z plastikowych elementów...
Ps... środek do pozbycia się silikonów - do kupienia w Castoramach itp ...
Pozdrawiam... :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
bartekkk1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: sob lis 14, 2009 21:58
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: bartekkk1 » pn lis 16, 2009 09:04

Haki, Wiesz co malowanie raczej niewchodzi w gre interesowalo by mnie cos zeby popsikac szmatka troche poruszac i zeby sie to tak walkowalo i schodzilo najlepiej jakis preperat moze wie ktos czy cos takiego jest



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn lis 16, 2009 09:32

bartekkk1 pisze:Haki, Wiesz co malowanie raczej niewchodzi w gre interesowalo by mnie cos zeby popsikac szmatka troche poruszac i zeby sie to tak walkowalo i schodzilo najlepiej jakis preperat moze wie ktos czy cos takiego jest
Szukaj preparatów w motoryzacyjnym do usuwania nieczystości , starych powłok itp.. Wiem ,że czysty aceton też sobie z tym radzi..ale jest trochę roboty.
Ostatnio zmieniony pn lis 16, 2009 09:32 przez Haki, łącznie zmieniany 1 raz.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

mariusz.6666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 02, 2009 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Matowe powierzchnie

Post autor: mariusz.6666 » ndz gru 06, 2009 00:09

Panowie ... to czym najlepiej sczyścić tą gumę w okolicy stacyjki i na podłokietnikach dzwi...? bo ja już zgłupiałem.....i ten SONAX to można użyć tylko w gąbce :kac: ????



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Matowe powierzchnie

Post autor: Haki » ndz gru 06, 2009 00:16

mariusz.6666 pisze:Panowie ... to czym najlepiej sczyścić tą gumę w okolicy stacyjki i na podłokietnikach dzwi...? bo ja już zgłupiałem.....i ten SONAX to można użyć tylko w gąbce :kac: ????
Już pisałem ,że najlepszą metodą na to jest demontaż wszystkich plastików w tym podłokietników itp rączek z tą gumą . Następnie akcja czyszczenia papierkiem wodnym i nowe lakierowanie ... lub kupno nowych na Alledrogo --- są całe zestawy w śmiesznych cenach...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

grizzly83

Post autor: grizzly83 » pn gru 07, 2009 16:11

Powiem ci że lepiej i łatwiej jest to wymienić niż babrać się w zdrapywanie ... .
Klapka szuflady od napoi ori 19zł
Uchwyt (rączka) prawych drzwi ori : 29zł
Uchwyt lewych drzwi ori: około 46zł
Dolna klapka vel szufladka od zapalniczki ori : około 20zł
Podsumowując powinieneś zamknąć się w 100zł :helm:
Ostatnio zmieniony pn gru 07, 2009 16:16 przez grizzly83, łącznie zmieniany 4 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości