mokro :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

skalpelll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 21:04
Lokalizacja: Nowa Sól

mokro :/

Post autor: skalpelll » ndz lis 15, 2009 13:34

witam mam chyba nietypowy problem :/ eh, mianowicie w moim golfie 3
ostatnio zobaczyłem że pod dywanikami mam mokra podłoge (ten material na podłodze mocno mokry) jaka może byc przyczyna :/, mam szyber dach moze to z niego cieknie, a moze w podlodze jakas dziurka sam nie wiem, czym najlepiej wysuszyc to ? czekam na odpowiedzi i dziekuje za pomoc.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » ndz lis 15, 2009 14:37

skalpelll, jak masz fabryczny szyber to zacznij od sprawdzenia drożności odpływów, oraz od poprawność (szczelności) tych przewodów odpływowych. Bardzo często rurki plastikowe idące po przednich słupkach wyskakują z gumowych końcówek przechodzących przez przednie słupki na zewnątrz auta . Jak po zdjęciu obudowy plastikowej przy bezpiecznikach wsadzisz rękę głęboko w górę to powinieneś wyczuć plastikową rurkę, której koniec łączy się z gumą. Po drugiej stronie jest podobnie. Te dwie rurki to odpływy przednie i z moich doświadczeń najczęściej są przyczyną wody wewnątrz, ale oczywiście są jeszcze dwa tylne i problemu z ich strony wykluczyć nie można.
Dywanik przy ogrzewaniu szczególnie na nogi wyschnie sam prędzej czy później (jak musisz codziennie używać auta). Gdy auto może postać to odwiń dywaniki i jakiś ciepły nadmuch do środka powinien pomóc, jak masz taką możliwość, ale to co jest pod nim, czyli wykładzina głusząca już nie, więc wyciągnij to z pod fabrycznych dywaników, wykręć i rzuć na lub koło kaloryfera. Jak wyschnie to założysz z powrotem. Bez niej możesz jeździć nawet do wiosny.


JaroW

luki508
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 13, 2009 18:32
Lokalizacja: małopolska

Post autor: luki508 » ndz lis 15, 2009 15:07

Szyberdach to jedna z przyczyn. Sprawdz jeszcze czy nie jest przytkany kanalik pod przednią szybą. (szczegulnie jesieną wpadają tam liście)



Awatar użytkownika
mirek272
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: wt sty 22, 2008 17:04
Lokalizacja: siedlce

Post autor: mirek272 » ndz lis 15, 2009 15:21

u mnie tez miałem niedawno taki problem.Okazało sie ze leciało mi lewa tylna lampa. Miałem pekniecia pod lampa..Wybejcowałem silikonem i na razie jest ok.Mozesz sprawdzic czy tam gdzie jest kolo zapasowe nie ma wody troche..Mi tamtedy zaciekało az do dywanika za kierowca i to sporo.Pozdro. :pub:



skalpelll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 21:04
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: skalpelll » ndz lis 15, 2009 19:43

dzikuje za wyczerpujace odpowiedzi jutro chcem sie zabrac do tego :-) jeszcze raz dzieki !! :-)



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14145
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz lis 15, 2009 19:48

A ja stawiam na gumowe zaślepki w podłodze,które z czasem parcieją i wpuszczają wodę do środka.Typowy przypadek i to nie tylko w MK3.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 326 gości