GOLF 4 brak kontrolki otwartych drzwi ale...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt paź 13, 2009 13:21
Lokalizacja: Lubin

GOLF 4 brak kontrolki otwartych drzwi ale...

Post autor: rafg » wt lis 10, 2009 17:03

Opisywałem kiedys ten problem z grubsza przy okazji innego tematu.
Dopiero dziś sie temu przyjrzałem dokładniej.
Mianowicie kiedy otworze drzwi powinna sie pokazac kontrolka na desce rozdzielczej oraz powinno sie zapalic światelko na tapicerce drzwi. Działa to tylko wtedy kiedy dość mocno przycisne łokieć w tym miejsciu (na żółto zaznaczone):

Obrazek

Po przeszukaniu forum dowiedziałem się, że w tym mniej więcej miejscu (na czerwono po ściągnieciu boczka) jest zamontowany microswitch, mikrostyk czy jak tam to zwał który odpowiada za zamek, alarm, kontrolki, brzęczek w aucie. Zamek, alarm działaja bez zarzutów, kontrolka, światełko oraz brzęczek przypomne, że tylko po dociśnięciu tapicerki.
Obrazek

Pomyslalem sobie dobra coś nie styka po prostu rozbiore, podociskam coś podłoże zeby docisnelo na stałe i bedzie problem z głowy. Wzialem sciagnalem boczek i wtedy dopiero cos waznego zobaczylem.
Otoż to wszystko działa jedynie wtedy kiedy docisne łokciem boczek tapicerki oraz kiedy drzwi sa NIEDOMKNIETE czyli tak naprawde ani otwarte ani nie zamkniete do konca. Z reszta wiecie co to pojecie znaczy.
Kiedy natomiast otworze je i próbuje dociskac boczek w tym samym miejscu to nie działa. Tylko i wylacznie przy niedokmnietych drzwiach to śmiga jak należy.
Troche sie wkurzylem bo myslalem ze usune problem, ale juz zwatpilem.
Po sciagnieciu boczka jest kupa roboty bo wiadomo szyba, jej prowadnice itp aby dostac sie do tego micoswitcha.

Moim pytaniem jest dlaczego to tylko dziala przy niedomknietych drzwiach a nie działa przy otwartch? Niechce tego rozbierac jezeli wymaga to juz szerszej wiedzy typu mierzenie na miernikach itp bo sie na tym nie znam.
Ma ktos jakis pomysl jak to rozwiazac?



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » wt lis 10, 2009 17:29

Pewnie mikrostyk coś się źle przestawił (u mnie tak był, znaczy tak trochę się przekręcił i nie łapał tak jak powinien) Radzę to rozebrać nie ma dużo roboty ... Przejrzyj foto-poradę wymiany mikrostyku i zastosuj się do niej, a rozbiórka pójdzie gładko i bez komplikacji. Wyjęcie szyby jest banalne. Możesz też zdjąć boczek i poruszać kabelkami może one gdzieś trochę nie łączą.
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2009 17:29 przez poolak2006, łącznie zmieniany 1 raz.



rafg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt paź 13, 2009 13:21
Lokalizacja: Lubin

Post autor: rafg » wt lis 10, 2009 21:33

Bardzo możliwe ale niepokoi mnie to tak jak napisałem wczesniej, ze tylko to dociskanie tapicery przy niedomknietych drzwiach powoduje ze wszystko hula. Przy otwartch drzwiach moge sobie dociskac, kopac a to nie dziala - tu jest ból.



emillo_IV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 12:41
Lokalizacja: radom
Kontakt:

Post autor: emillo_IV » śr lis 11, 2009 00:59

siemka, nie pomaga ci dociskanie tapicery tylko pewnie pomaga dociskaie drzwi gdy są nie domknięte, wtedy może troszkę łapie mikrostyk w zamku. Prpopnuję zabrać się za zamek-naprawić bądz wymienić na nowy- ja nie naprawiałem swojego tylko kupiłem zamiennik vika (tak na oko jest nie do odróznienia z oryginalnym pzy porównaniu jak wyjąłem stary) i zapomniałem o problemie. Życze powodzenia w przeprawie, pozdrawiam :bajer:



rafg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt paź 13, 2009 13:21
Lokalizacja: Lubin

Post autor: rafg » śr lis 11, 2009 15:44

emillo_IV pisze:siemka, nie pomaga ci dociskanie tapicery tylko pewnie pomaga dociskaie drzwi gdy są nie domknięte
No to jest pewne :)
emillo_IV pisze: Prpopnuję zabrać się za zamek-naprawić bądz wymienić na nowy- ja nie naprawiałem swojego tylko kupiłem zamiennik vika (tak na oko jest nie do odróznienia z oryginalnym pzy porównaniu jak wyjąłem stary) i zapomniałem o problemie. Życze powodzenia w przeprawie, pozdrawiam :bajer:
Ile kosztuje taka przyjemność? Wolałbym naprawić ale jak sie nie uda to kupie o ile cena nie będzie zabójcza.

****edit****

Na innym forum poradzili mi żebym wymienił mikrostyk, kształtuje on sie w granicach 10zł z przesyłką więc można powalczyć i spróbować;
Znalazłem takie mikrostyki na allegro, lecz sa 2 rodzaje;

1#: http://www.allegro.pl/item809126366_mik ... ignia.html

2#: http://www.allegro.pl/item809117932_mik ... _audi.html

Który będzie odpowiedni?

[ Dodano: 14 Lis 2009 11:48 ]
podbijam temat bo nie chce zamowic nieodpowiedniego, a chcialbym zrobic to w przyszlym tyg...wie ktos ktory i czym one sie roznia? Auto przypomne Golf 4 2003, 3-drz
Ostatnio zmieniony śr lis 11, 2009 16:09 przez rafg, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości