demontage deski rodzielczej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sukman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw paź 22, 2009 19:57
Lokalizacja: małpopolska

demontage deski rodzielczej

Post autor: sukman » wt lis 10, 2009 16:49

czy ktoś demontował deskę rozdzielczą w vw golf mk2 bo mam problem coś trzyma w okolicy szyby zaznaczam,że wszystkie śrubki pod deską odkręciłem.
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2009 19:29 przez sukman, łącznie zmieniany 1 raz.


sukman

Awatar użytkownika
BlukeR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw gru 18, 2008 00:05
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: BlukeR » wt lis 10, 2009 17:08

kolego trzyma Ci sruba ktora sie odkreca od komory silnika , jest ona umieszczona pod szyba mniej wiecej w polowie podszybia . Dostep jest trudny ale idzie to odkrecic .Lezy dokladnie blisko chyba ktorejs wycieraczki . Wez latarke poswiec a zobaczysz to cholerstwo

Pozdro



Awatar użytkownika
niko02
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:31
Lokalizacja: Sadówka
Kontakt:

śruba

Post autor: niko02 » śr lis 11, 2009 00:14

Dokładnie, to od strony silnika są 2 śruby, jadna przysilniczku wycieraczek, a druga z 1m lewo, jak się schylisz i przyświecisz, to zobaczysz, chyba ma klucz 13.


Oceńcie to ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=440080&p=5298815#p5298815

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr lis 11, 2009 09:39

sukman, dokladni wczoraj przechodzilem przez wymiane deski z twardj na miekka...tak jak chłopaki mówia na podszybiu masz nakretki... u mne na kluczyk 10..
do jedjen dostep jest ok ta kolo pasazera. ale ta za mechanizmem wycieraczek... troszke trzeba sie pogimnastykowac... najlepiej malutka nasadka i malutka grzechoteczka.... :) mnie desta twarda nie latala , ale jak ja zdjąłem to okazalo sie ze te zaczepy mialem porywane....takze trzeba uwazac..
w miekkiej desce sam stelaz deski jest metalowy :) no i o wiele lepiej jest wykonana.licznik lzej wlozyc, rak sie nie kaleczy przy wypinaniu linki ( swoja droga nie wiem jak te helmuty zapinały ta linke.... )

[ Dodano: Sro Lis 11, 2009 8:43 am ]
Obrazek

w tych miejsach sa zaczpy , jak wsadzisz reke w podszybie to musisz ja przesunac wyzej... na pwno wymacasz :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
niko02
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:31
Lokalizacja: Sadówka
Kontakt:

kluczyk

Post autor: niko02 » śr lis 11, 2009 12:08

Zgadza się, 10 :) aż sam sprawdziłem :)


Oceńcie to ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=440080&p=5298815#p5298815

Awatar użytkownika
lukasz041287
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: wt lut 26, 2008 17:54
Lokalizacja: chorzóVW
Kontakt:

Post autor: lukasz041287 » śr lis 11, 2009 12:26

guti pisze:( swoja droga nie wiem jak te helmuty zapinały ta linke.... )
odkrecali półke obok bezpieczników i mieli łatwiejszy dostep by wpiac linke bez rozkrecania niczego oprócz półki :bigok: sam tak robiłem


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images41.fotosik.pl/250/677f9ad25e411cacmed.jpg[/img][/url]
Nie da Ci tego żadna blachara,co może dać Ci 1,5 bara
sprzedam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=12&t=411472

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr lis 11, 2009 12:34

lukasz041287, no tak sie wlasnie zastanawiałem, nawet tam łape wsadzalem, na przyszłosc zeby wiedziwc, ale mnie zastopował kanał ten do lewego nawiewu, ale mówisz ,ze da rade ??


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mosiek2206 » śr lis 11, 2009 13:18

Da rade ja też zawsze odkręcałem półkę koło bezpieczników i bez żadnych komplikacji wpinasz czy odpinasz linkę.


Mosiek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr lis 11, 2009 13:21

mosiek2206 pisze:Da rade ja też zawsze odkręcałem półkę koło bezpieczników i bez żadnych komplikacji wpinasz czy odpinasz linkę.
jezusie , tyle lat , a ja zawsze wypinałem góra :D


niech ktos spróbuje... jak powie ze sie nie da, to niech pomysli, ze ktos o tym nie wiedział , przyszedł i zrobił :) lapy pociete na przedramionach , aaaleeeeeeeeee teraz juz bede umiał :D dzieeeki chłopaki :D myslalem powaznie ,ze sie nie da :D przeszkadzal mi tn nawiew i kabelki których ja mam tam kilimetry :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » śr lis 11, 2009 15:01

Koledzy a powiedzcie mi, jezeli zmienie deche na miekka to co z plastikami, ew schowkiem? podejdzie z twardej? czy polki te od spodu tez musze z miekkiej wydrzec? :)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1843
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

Post autor: Viriss » śr lis 11, 2009 15:09

fifel Schowek konsola i polki sa twarde. Słyszałem ze były tez dechy z miekkim schowkiem ale jeszcze nie widziałem. :bigok:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr lis 11, 2009 15:40

lukasz041287 pisze:guti napisał/a:
( swoja droga nie wiem jak te helmuty zapinały ta linke.... )
odkrecali półke obok bezpieczników i mieli łatwiejszy dostep by wpiac linke bez rozkrecania niczego oprócz półki :bigok: sam tak robiłem
- no nie dokładnie tak :)
Oczywiście, ta metoda jedt dobra i sam ta zawsze robiłem, bo to chyba najwygodniej, jak się da.

A w fabryce to oni to robili całkiem inaczej - myślicie, że ktoś tam się bawił w jakieś dziwne gimnastyki z zapinaniem linki? To jesteście w dużym błędzie. Deskę rozdzielczą da się ściągnąć z auta bez jej rozbierania - tzn. razem z licznikiem, ramką, przyciskami itp. Oczywiście konsola środkowa i półki nad nogami muszą być ściagnięte. Jedyne co to trzeba zdjąć kratki nawiewów razem z ramkami, radio, panel nawiewów, oraz odkręcić trzy śrubki pod panelem nawiewów. Potem w zależności od rocznika - czy stara instalacja, czy nowa - odpinamy duże złącze pod deską, lub odpinamy kostki od panela bezpieczników. Odkręcamy śrubę z przewodem masowym nad panelem bezpieczników, odłączamy kabel wentylatora, instalacji na tylne głośniki jeżeli jest i instalacji na głośniki aktywne w drzwiach, jeżeli takie są. Odkręcamy śruby trzymające deskę i uwaga - teraz najlepsze - odkręcamy linkę od skrzyni biegów i wyciągamy ją. Potem ściągamy deskę (ciągnąć ją z linką) i wtedy odpinamy linkę od licznika :).

W fabryce montowali deskę jako całość, nikt nie bawił się w układanie kabelków za deską, bo deska do golfa wkładana była już z kablami. Mało tego, jak przyjrzycie się za zdjęcie zamieszczone przez Gutiego, to zobaczycie, że na tym kanale, co daje powietrze na szybę są takie wypustki z plastiku - wiecie po co? Po to, żeby w fabryce, przed zamontowaniem deski zaczepić tam mechanizm suwaków nawiewu :) . Potem zakładana była deska i ten mechanizm pojawiał się dokładnie na swoim miejscu w otworze w desce - trzeba tylko go przyczepić i przykręcić śrubami.Zastanawialiście się też kiedyś, dlaczego wszystkie kable pod deską są ładnie zapięte w zapinki, a tylko przewód antenowy nie jest? Bo przewód antenowy był już na swoim miejscu, zanim w fabryce zamontowali deskę - inaczej by go tam nie wsadzili, a ponieważ nie da się go przeciągnąć tak, jak linki od licznika (bo jest na stałe połączony z anteną) - więc był przed montażem deski ładnie położony na zaczepiony wcześniej mechanizm suwaków nawiewu, potem założyli praktycznie cała zmontowaną deskę i tylko przez otwór na radio wzieli sobie ten przewód i połączyli do radia :).

[ Dodano: Sro Lis 11, 2009 14:47 ]
guti pisze:niech ktos spróbuje... jak powie ze sie nie da, to niech pomysli, ze ktos o tym nie wiedział , przyszedł i zrobił :) lapy pociete na przedramionach , aaaleeeeeeeeee teraz juz bede umiał :D dzieeeki chłopaki :D myslalem powaznie ,ze sie nie da :D przeszkadzal mi tn nawiew i kabelki których ja mam tam kilimetry :)
- normalnie niezły jesteś :D



Awatar użytkownika
sukman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw paź 22, 2009 19:57
Lokalizacja: małpopolska

Post autor: sukman » śr lis 11, 2009 19:18

dzięki za pomoc.Deskę sciągam poniewarz rozbieram dawcę silnika do mojej drugiej kolubryny przekładam całą instalację elektryczna z diesla do dwójki z silnikiem EZ plus LPG wię trochę roboty mnie czeka.


sukman

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr lis 11, 2009 19:29

Lipek81 pisze:teraz najlepsze - odkręcamy linkę od skrzyni biegów i wyciągamy ją.
tz tak robilem :D podpiałem do licznika, pozniej probowalem to włozyc w deskee... cieezko , nie da sie , bo licznik trzeba połozyc, a jak polozyc z podpieta linka :d jedyne to tak jak piszesz, caaałosc wyciagnac...

ale linka mi terkocze....
normalnie k...wicy dostaje. zamiennik to jest na koncu ma ten bolec metalowy z tgo co pamietam, nie ma tego łacznika gumowego jak woryginale jest na koncu tego bolca plastokowego, moze mi ktos podpowiedziec jak sie pozbyc tego terkotania ??? a co wkladania deski całej z kablami to wlasnie o tym myslalm, jak zobaczyłem , ze w desce sa wpięte ladnie kabelki w zatrzaski.... a tego sie nie da zrobic jak deska jest na zew...
kolejna sprawa to gdzie antene wsadzic ? w deske ? wczesniej jezdzila u mnie na desce :) myslicie ze to bedzie jakos dzialac ? zewnetrznej anteny nie mam :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości