problem z Paskiem Klinowym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

HYZIO555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 29, 2009 19:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

problem z Paskiem Klinowym

Post autor: HYZIO555 » pn lis 09, 2009 14:10

Witam..:)Mam Golfa II 1.6 Benzynka+LPG koniec 89r. Wczoraj w Krakowie wieczorem padał desz, niestety podczas każdego wjechania nawet w najmniejszą kałuże zaczoł pasek klinowy piszczeć, później ustawało i znowu następna kałuża i to samo, poprostu juz mam tego dośc wiec takie pytanie co trzeba było by wymienić oprócz paska klinowego dodam że śruba od regulacji naciągu paska w alternatorze mi sie zapiekła i za cholere nie Chce sie odkręcić. Acha i jeśli chodzi o pasek to on chodzi po takich dwóch kołach i te koło niżej albo Mi sie wydaje albo jakby miało luz czy cos takiego i chodzi troche na boki czy może być to przyczyną luzowania się paska i ile ewentualnie by Mnie kosztowało zrobienie tego nawet jesli Chciałbym wymienić pasek razem z tym kołem..??(dodam że takie objawy ma na ciepłym silniku, jeśli chodzi o silnik zimny to piszczy dopóki sie nie rozgrzeje przy normalnej pogodzie)


Akumulator jest wporzadku.
Męczy mnie to już strasznie i Chce to zrobic tylko sie zastanawiam czy mam jechac do mechanika i to robic czy samemu tym sie zając i jeśli bym pojechał do mechanika to jakie koszty ewentualnie..??



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn lis 09, 2009 17:43

Te koło co ci chodzi luźno to od czego, pompa wody? jak tak to popma do wymiany. Oprócz paska musisz wymienić rolki na których sie opiera. Jeżeli chodzi ci luźno na alternatorze, pompie wody albo co tam masz jeszcze tym paskiem napędzane, to najprawdopodobniej będzie ten element do wymiany, albo regeneracji (np. alternator).



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pn lis 09, 2009 18:06

Marioo, żeś walnął jak ślepy w płot, w mk2 nie ma rolek napinających a koła kwalifikują sie do wymiany tylko jeśli są mocno pokrzywione. :crazy:

HYZIO555, na początek musisz zacząć od sprawdzenia naciągu paska, w 75% przypadków to jest przyczyna piszczenia. Musisz zluzować te zapieczoną śrubę.

w mk2 kola nie będą miały nigdzie luzu ponieważ nei masz tak żadnych sprzęgieł czy napinaczy. Sprecyzuj na którym konkretnie kole masz bicie i jak wielkie.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » pn lis 09, 2009 18:17

Jak masz luz na pompie wody to pompa do wymiany, jak masz luz na kole wału to samo koło do wymiany. Koszt pompy uzywanej vw org to ok 50 zł, koszt nowego koła wału to 180 zł z ASO (uzywane ok 30 zł). Bicie koła faktycznie powoduje szybsze zużywanie się pasków. Najpierw sprawdź jednak naciąg paska. :kac: .
pozdrawiam



HYZIO555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 29, 2009 19:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: HYZIO555 » pn lis 09, 2009 20:52

Więc tak..Pasek własnie Mi sie poluzował i piszczy..Mysle że może to własnie byc przyczyna tego że te koło z tyłu które jest co pasek po Nim chodzi troszke chodzi na boki 9mniej wiecej 2lub3mm) i możliwe że to przez to pasek sie luzuje..Został naciagniety jakieś dwa tygodnie temu i sie troche poluzował a może poprostu pasek juz jest zuzyty i dlatego..?? Dzisiaj byłem u znajomego mechanika co ma warsztat i sie z Nim umówiłem na jutro, mówi że Mi cały wymieni a zobaczymy co i jak..Acha i taka sprawa jeszcze jedna..Ma ktos z Was może rurke która idzie od zbiorniczka wyrównawczego do chłodnicy..?? Bo Mi ja troche rdza zjadła i sie zastanawiam czy dostane taką samą czy poprostu musze zastąpić Ją jakąś inna np. gumową..?? Jak cos jutro wrzuce fotke jak ona mniej wiecej wygląda..Dodam że na niej w jednym miejscu zrobiła Mi sie mała dziurka i uciekała woda ze zbiornika wyrównawczego ale poradziłem Sobie z tym(uszczelniłem ja jakimś środkiem uszczelniającym rury od chłodnicy i po problemie nic nie ucieka wogóle płynu chłodzącego teraz) ale Chciałbym ja wymienic dlatego pytam Was czy ktoś może niema..??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 243 gości