zalewane wnetrze pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
harrikson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt gru 02, 2008 16:30
Lokalizacja: podkarpacie ,dębica

zalewane wnetrze pomocy

Post autor: harrikson » pn lis 09, 2009 10:10

Witam po raz drugi draze ten temat,a mianowicie mam strasznie zalewane wnetrze samochodu w moim mk 2,temat byl juz przezemnie poruszany ale nic nie daly porady kolegow,dzis znowu leje a za siedzeniem kierowcy pod dywanikiem normalnie stoi woda tak jest tez pod nogami kierowcy,sprawdzalem wszystko szyby uszczelki wszystko suche dzrzwi w srodku suche,u gory pod dzwigniami gazu i hamkulca sucho wiec raczej od gory nie splywa z tylu sucho wszedzie,i tak jest tylko od strony kierowcy wszedzie oprucz tych miejsc sucho,pomozcie moze ktos mial taki przypadek,moze ktos jest z moich okolic i moze podjechac to zobaczyc,bo niemam swojego gazrazu a jesli tak auto przestoji zime to podgloga nie wytrzyma,czekam na pomoc i odpowiedz



Awatar użytkownika
karmel1906
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:33
Lokalizacja: DUBLIN
Kontakt:

Post autor: karmel1906 » pn lis 09, 2009 17:59

szukajka nie gryzie.
do zamkniecia



Daniel1104
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:46
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: Daniel1104 » pn lis 09, 2009 18:06

Kolego a w jakim stanie masz podłogę ? czy nie ma tam jakiejś dziury



Awatar użytkownika
harrikson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt gru 02, 2008 16:30
Lokalizacja: podkarpacie ,dębica

zalewane wnetrze

Post autor: harrikson » wt lis 10, 2009 12:29

podloga jest ok takze tamtety sie nic nie wlewa,a wody przybywa ostatnio jak samochod stoi bo jezdze drugim wody przybywa,pozdro



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » wt lis 10, 2009 15:42

mi płynęło przez uszczelkę przedniej szyby w rogu za słupkiem, kapało do skrzynki bezpieczników a potem jak się uzbierało wody to przelało się i na tył. A sprawdź czy nie masz jakiejś dziury w nadkolach tylnych pod boczkami bagażnika pod kanapą, czy masz folie w drzwiach dobrze przykjlejoną



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt lis 10, 2009 15:44

A u mnie leciało przez przegrodę. Ktoś, kto montował immo wywalił jedną z zaślepek i przeciągnął przez otwór przewody w peszli. oczywiście przejście peszli przez przegrodę nie było szczelne i tamtędy się lało. Popraiwłem i jest ok - od tego momentu nie leci.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » wt lis 10, 2009 17:08

Jest jeszcze taki wariant:
Woda spływa po szybach drzwi i wpada do środka autka przy progu. Przyczyna - brak "zaślepienia "otworów szkieletu drzwi w dolnej ich części.Powoduje to również namakanie płyty pilśniowej na jakiej zrobiono tapicerkę (w dolnej części), do zniszczenia włącznie.
Zdejmiesz tapicerkę - zobaczysz - wszystkie duże wycięte otwory powinny być zaklejone folią.Zalecam wklejać tak aby w dolnej części znalazła się po wewnętrznej stronie szkieletu - woda wówczas po niej spływa. Jak napisałeś "pod kierowcą i z tyłu pasażera" - to się zgadza.
Miałem takie cóś - więc znam "ból"... :pub:
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2009 17:10 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

pittereck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:11
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pittereck » śr lis 11, 2009 23:53

Mam podobny problem , mk 2 3 drzwiowy. Zalewa mi pod wycieraczka pasażera i za pasażerem. progi suche więc po drzwiach nie leci, nagrzewnica sprawdzana-jest ok. Gdzie szukac?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Post autor: marcinek84 » czw lis 12, 2009 00:11

u mnie tez leciało przy uszczelce przedniej szyby. nic nie było widać. woda leciała 1cm od odpływu pod uszczelka bo okazało sie że ruda jest tam. woda leciała przy rogu szyby potem jakoś tak przy słupku drzwi i pod deską. jak wyjmie sie dywaniki i wszystko z podłogi to dopiero widać jak to leci :crazy:


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » czw lis 12, 2009 00:19

@ pittereck
Nie sugeruj się suchym progiem.Zdjęcie boczka drzwi to dosłownie 5 minut i wszystko widać.Jeżeli woda jest z przodu i z tyłu to innej opcji nie ma.Przeciek z podszybia czy nagrzewnicy objawi się tylko dla przodu - tył będzie suchy. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Post autor: marcinek84 » czw lis 12, 2009 08:28

oldstaszek, mi jak leciało z przodu to aż przelatywało do tyłu jednak przez wzmocnienie na podłodze i było sporo wody.Dobrze mówi oldstaszek, bo to leci bardzo małym strumykiem albo tylko kapie często i można nie zauważyć.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » czw lis 12, 2009 20:21

Zgadzam się jak masz poszarpaną folię w drzwiach to może nie być nawet śladu na tapicerce, a będzie się lało do środka. Oblukaj jeszcze szybę boczną-tylną bo u mnie podwinęła się uszczelka i tamtędy się lało.
pittereck pisze:Mam podobny problem , mk 2 3 drzwiowy. Zalewa mi pod wycieraczka pasażera i za pasażerem. progi suche więc po drzwiach nie leci, nagrzewnica sprawdzana-jest ok. Gdzie szukac?
Sprawdz czy nie masz zatkanego odpływu na podszybiu ma tam być dość porządny otwór tak na 2 palce. Podczas oberwania chmury odpływ mi nie nadążał odprowadzić wody i przelała się do wentylatora przez niesprawną uszczelkę pod jego osłoną (wybierałem wodę wiaderkiem), przez to musiałem zrobić remont całego środka :(


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
zioleks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 01:08
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: zioleks » pt lis 13, 2009 01:09

Polecam skontrolować dolne narozniki uszczelki przedniej szyby tzn w deszczowy dzień załadować łapę wewnetrzną strona zwróconą do szyby tak aby dotknąc końcami palców rzeczony narożnik, wyciągnąć i sprawdzić czy palce są mokre. Ciezko jest wepchnąc rekę ale to chyba jedyny sposób aby bez rozkładania auta poznać kondycję uszczelki w tym miejscu. U mnie mokro z przodu bardzo ale już wiem co i gdzie więć woda w aucie to tylko kwestia czasu :grin:
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2009 01:10 przez zioleks, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » pt lis 13, 2009 12:00

a mnie znowu wkurza. na wiosnę malowałem całe podszybie, nowa szyba i uszczelka a dziś patrze a znowu mi kapie w rogu :| chyba będę musiał wziąć wiertarkę i porobić więcej dziur na odprowadzenie wody bo ta jedna mała dziurka może nie daje rady



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 423 gości