Trzeszczenie z prawej strony

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mic.waw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:20
Lokalizacja: Wrocław

Trzeszczenie z prawej strony

Post autor: mic.waw » ndz lis 08, 2009 13:34

Witam! Mam mały problem - z prawej strony z przodu zaczęło się odzywać zawieszenie mojego Varianta. Zauważam to szczególnie w zakrętach, głównie słyszalne jest w sytuacjach:
1) gdy mocniej hamuje się na nierównościach, tak, że całe auto dość mocno się buja,
2) przy zjeżdżaniu np. z parkingu wielopoziomowego, gdy zjazd jest w lewą stronę - wystarczy bujnąć auto mocniej skręcając gwałtowniej kierownicą w lewo i słychać takie jakby obcieranie się elementów o siebie (nie jest to skrzypienie takie jak w przypadku gum stabilizatora),
3) przy zakrętach mniej więcej 70-90 stopni kiedy auto się przechyla,
4) gdy np. zatrzymuje auto przed otwarciem bramki wjazdowej na parking, muszę skręcić w lewo, tak, że auto prawą stroną jedzie po nierównym chodniku i prawe zawieszenie mocno pracuje. Słychać też w momencie kiedy się zatrzyma na tych dziurach.

Mam nadzieję, że ktokolwiek z Was zrozumie, co chciałem przekazać. Generalnie najmocniej słyszalne jest w momencie kiedy auto się pochyla, na prostych odcinkach praktycznie wcale.

Jeszcze raz powtórzę, że nie jest to skrzypienie takie jak w postaci zużytych gum stabilizatora, tylko bardziej trzeszczenie, tak jak ocierały się o siebie jakieś elementy zawieszenia. Z góry dzięki za pomoc!



lebi3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 15, 2008 20:56
Lokalizacja: pomorskie

Re: Trzeszczenie z prawej strony

Post autor: lebi3 » czw lis 12, 2009 16:08

witam, ja mam to samo tylko że z tyłu. Byłem na stacji diagnostycznej, u mechaników i nic nie mogą znaleźć. Ale nie trace nadzie, może w koncu ktoś coś znajdzie na bolączki mojego mk IV



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » czw lis 12, 2009 18:01

mi trzeszczały amortyzatory, znowu u znajomego zalozylismy nowe z odbojami i trzeszczaly odbojki na amorku jak sie suwaly



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 267 gości