skrzynia biegów do wymiany??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jasju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt mar 03, 2009 14:32
Lokalizacja: Sosnowiec

skrzynia biegów do wymiany??

Post autor: jasju » sob lis 07, 2009 00:09

witam! jestem szczesliwym posiadaczem golfa4 1.9tdi 98r...jezdze nim przeszlo rok i do tej pory nie mialem wiekszych problemow, przejechalem 40 000km i niestety...najpierw zaczely wchodzic ciezko biegi (jedynka i dwojka) a za chwile zauwazylem ze slychac metaliczny dzwiek pod maska...kiedy wciskam sprzeglo to dzwiek ustepuje...znajomy mechanik powiedzial mi ze skrzynia jest do wymiany...ale szczegolow sie dowiem w poniedzialek jak to obejrzy, co Wy mi mozecie na to powiedziec, czy to moze byc cos mniej szarpiacego po kieszeni??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 07, 2009 00:21

oj może bo nawet jeśli to tylko jakieś tanie łożysko w skrzynce to znaczne sa ceny robocizny. Ale jeśli weźmie się za to dobry mechanik i zrobi dobrze to nawet płacąc tyle co za używaną skrzynię warto robić bo się potem wie co ma. Pownien to być jednak specjalista od skrzyń, przeciętny mechanik nie ma do tego wiedzy ani sprzętu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jasju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt mar 03, 2009 14:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: jasju » sob lis 07, 2009 00:31

bedzie to robil ojciec mojej panny wiec raczej skonczy sie na wymianie skrzyni, a czym sie kierowac przy wyborze skrzni, bo widze na allegro rozrzut od 600 do 1500 zl



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » sob lis 07, 2009 08:04

skrzynie lepiej nie kupywac na allegro bo przede wszystkim nie widzisz co kupujesz a a jak pojedziesz na jakis szrot i masz skrzynie przed soba to ja mozesz wstepnie sprawdzic czy nie halasuje i czy nie ma luzow takie moje zdanie. A jak chcesz remontowac skrzynie no to musisz liczyc sie ze sporym wydatkiem ale pozniej wiesz co masz.


Obrazek

Awatar użytkownika
KrystO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: pt gru 26, 2008 13:08
Lokalizacja: LCH

Post autor: KrystO » sob lis 07, 2009 10:27

Paweł Marek pisze:jeśli to tylko jakieś tanie łożysko w skrzynce
Tanie łożyska....zachodzę do hurtowni i proszę o łożysko do mechanizmu różnicowego,a sprzedawca mówi 115zł. za sztukę!!! :kac:
Do tego dojdzie reszta łożysk,uszczelniacze,może jeszcze synchronizatory i niezła sumka się nazbiera.



pietrekth7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 21, 2009 14:56
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: pietrekth7 » sob lis 07, 2009 11:41

Witam jestem posiadaczem golfa 5 1.6 FSI

Gdy odpalam rano silnik i przejadę ok 3-5 km i stanę na wolnych obrotach słychać jakby zawory lub coś w podobie (odgłosy z silnika ) temp. 90 stopni.
Po 10-15 km. odgłosy ustają !!! .
W serwisie wykasowano wszystkie błędy+olej wymiana i nadal słychać.
Co to może być ??? :grrr: ???

Golf 5 1.6 FSI (115 k.) rok 2004. przebieg 93000 tyś.


Autko zostawiłem w ASO okazało się że coś w skrzyni . Do wymiany łożysko oporowe , docisk tarczy i coś tam jeszcze naprawa 1000zł + 2000zł części.
Ostatnio zmieniony sob lis 07, 2009 11:42 przez pietrekth7, łącznie zmieniany 1 raz.



wojtoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: wawa

Post autor: wojtoo » sob lis 07, 2009 12:18

no to niezle cie ograbili,prawie jak robin hood
ale przynajmniej robota bedzie "dobrze " zrobiona za te 3 tysiaki



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » sob lis 07, 2009 21:01

wymiana takich lozysk w skrzyni biegow to wydatek ok 1200 pln na same lozyska

[ Dodano: Sob Lis 07, 2009 20:03 ]
KrystO pisze:
Paweł Marek pisze:jeśli to tylko jakieś tanie łożysko w skrzynce
Tanie łożyska....zachodzę do hurtowni i proszę o łożysko do mechanizmu różnicowego,a sprzedawca mówi 115zł. za sztukę!!! :kac:
Do tego dojdzie reszta łożysk,uszczelniacze,może jeszcze synchronizatory i niezła sumka się nazbiera.
no to wybrales jedne z tanszych lozysk haha a te z kolniezem np na walku sprzeglowym to koszt ok 100 ojro za szt.


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 07, 2009 21:03

przecież zależy jakie łozysko, najczęściej padające łozysko w mk3 czyli tzw igiełkowe to maks 6 dych,i to miałem na mysli pisząc tanie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jasju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt mar 03, 2009 14:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: jasju » sob lis 07, 2009 21:29

moj golfik poszedl do mechanikow i w poniedzialek beda wyniki, ale jak tak czytam koszty w jakie to wpedza ludzi to jedyne co by mnie ratowalo to puscic go z dymem i wziac 15 000 z ubezpieczenia :)))

ps. a tak przy okazji zapytam nie zakladajac nowego tematu

co to moze byc jak rozpedzam sie do 100 i potem go muli?? czyzby kolejna usterka??
Ostatnio zmieniony sob lis 07, 2009 21:30 przez jasju, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » ndz lis 08, 2009 10:59

jasju pisze:co to moze byc jak rozpedzam sie do 100 i potem go muli?? czyzby kolejna usterka??
taak albo N75 albo zapieczone kierownice - poczytaj o "Notlauf"

[ Dodano: Nie Lis 08, 2009 10:00 am ]
poczytaj to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3215517#3215517



jasju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt mar 03, 2009 14:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: jasju » pn lis 16, 2009 23:15

witam ponownie

auto wrocilo od mechanika, 900 zl zaplacilem za sprzeglo i wymiane...a tu nagle po 3 dniach jak wrzucam wsteczny to jade do przodu, hamulce nie hamuja, twarde jakby zapowietrzone, zakrywka od srub na alufeldze zniknela, pewno zle zalozyli, a do tego dzis zapalil sie brak oleju, wlalem prawie litr, olej jest ustabilizowany, ale auto gasnie i ciezko z odpalaniem, czy to moze przez skrzynie?? poprostu piekny dramat;/



tiktaczek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn lut 27, 2006 13:18
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: tiktaczek1 » wt lis 17, 2009 09:43

jasju pisze:witam ponownie

auto wrocilo od mechanika, 900 zl zaplacilem za sprzeglo i wymiane...a tu nagle po 3 dniach jak wrzucam wsteczny to jade do przodu, hamulce nie hamuja, twarde jakby zapowietrzone, zakrywka od srub na alufeldze zniknela, pewno zle zalozyli, a do tego dzis zapalil sie brak oleju, wlalem prawie litr, olej jest ustabilizowany, ale auto gasnie i ciezko z odpalaniem, czy to moze przez skrzynie?? poprostu piekny dramat;/
To dobry mechanik zabrał sie za grzebanie pod twoja maska ale teraz powaznie jesli wrzycasz wsteczny a masz 1 to na wybieraku jest do tego regulacja linek trzeba ustawic ponownie pewno z pościechu nie dokrecili tego dobrze , hamulec zapowietrzony to moze być wina mechanika poniewaz jak założył nowe sprzegło napewno odpowietrzał siłownik sprzegła i nie dolał płynu do zbiorniczka choć może to byc zwykły wyciek z układu hamulcowego brak płynu lub jego mały stan powinien byc przez kierowce wykryty przez zapalona kontrolkę na desce rozdzielczej , co do stanu oleju w silniku to kiedy ostatnio sprawdzałeś stan?? To że auto gaśnie i ciezko odpala to trzeba zdiagnozowac pod kompem
pozdrawiam



jasju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt mar 03, 2009 14:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: jasju » wt lis 17, 2009 17:57

no dziekuje za rady, rzeczywiscie plynu hamulcowego bylo troszke za malo, jesli chodzi o olej, to sprawdzalem jakos niedawno i bylo tak akurat, a tu nagle sie zapalil brak...od pewnego czasu auto chodzilo mulowato, po zmianie filtra powietrza, ktos mi powiedzial ze to moze byc przeplywomierz, no ale teraz jak proboje jechac, bo olej sie unormowal to auto gasnie...a moze to turbina??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości