Aku Bosh Silver -długi czas ładowania?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

neontree
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 04, 2009 21:22
Lokalizacja: Warszawa

Aku Bosh Silver -długi czas ładowania?

Post autor: neontree » czw lis 05, 2009 00:06

Witam,
potrzebuję odpowiedzi na konkretny przypadek.

Podłoączyłem Aku Bosh Prosilver 60Ah do prostownika 5A/12v Absaar, wisi tak już
ze 13 godzin i wciąż wskazuje stan ładowania. Aku ma temperaturę pokojową,
nie widać aby elektrolit się tam gotową czy coś podobnego.
To pierwsze ładowanie, aku ma 10 miesięcy.

Czy to normalne? Ile czasu może trwać ładowanie i czy ten prostownik jest dod tego odpowiedni?



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw lis 05, 2009 00:28

a co spowodowało że ładujesz aku który ma dopiero 10 miesięcy?? Mój aku (centra futura) ma 2 lata i jeszcze nigdy go nie ładowałem, a nie raz zostawiałem auto na światłach postojowych przez pół nocy. Najprawdopodobniej wina leży w pękniętej celi, na oko tego nie sprawdzisz, radził bym oddać aku na gwarancji - bosch daje chyba 12 m-cy


Obrazek

Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » czw lis 05, 2009 00:32

eśli akumulator doładowywany jest poza pojazdem, za pomocą zasilacza, należy zwracać uwagę aby prąd ładowania nie przekraczał około 1/10 pojemno¶ci (np. przy pojemności 50Ah, prąd ładowania powinien być równy 5A). Akumulatora nie należy ładować dłużej niż 10 godzin. Jeżeli samochód nie jest eksploatowany, należy doładowywać akumulator co około półtora miesiąca. Należy uważać aby nie przeładować akumulatora, ponieważ kończy się to uszkodzeniem płyt.
to są ogólne wytyczne :) Czyli Twój prostownik ma za mały prąd ładowania. Czas ładowania nie dłuższy niż 10 godzin.


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 487 gości