dziwne zachowanie silnika :( pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tome89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 25, 2009 13:15
Lokalizacja: SKOCZÓW
Kontakt:

dziwne zachowanie silnika :( pomocy

Post autor: tome89 » śr lis 04, 2009 14:51

mam takie pytanie który czujnik jest odpowiedzialny za utrzymywanie obrotów 850/900??
bo mam taki problem ostatnio zauważyłem ze silnik spada na 600 obrotów i tak je trzyma :|
problem znikał po dodaniu gazu i puszczenia i obroty wracały ok na 900
wczoraj na biegu jałowym w ogóle dziwne zachowanie bo gasł co zapaliłem to wskoczył na 900 po czym na 600i gasł :( wymieniłem czujnik temp wyskakiwał błąd na kompie i potem już normalne zachowanie silnika. ale dziś wracając z pracy problem się powtórzył tylko ze nie gasł a obroty spadały na 600 po przejechaniu paru km i wyluzowaniu znów na 900 co może być przyczyną ??
kable świece nowe przepustnica wyczyszczona ręce opadają :|


a i chciałbym przeprosić za nowy temat ale szukałem informacji i nic konkretnego się nie dowiedziałem :|
Ostatnio zmieniony śr lis 04, 2009 17:03 przez tome89, łącznie zmieniany 2 razy.



Zajdzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 13:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Zajdzik » śr lis 04, 2009 17:04

ja miałem podobny problem ale w drugą stronę obroty rosły i zostawały wyżej niż trzeba i winny był silniczek krokowy który się zawieszał czasem i w moim wypadku nie zbijał obrotów



tome89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 25, 2009 13:15
Lokalizacja: SKOCZÓW
Kontakt:

Post autor: tome89 » śr lis 04, 2009 17:29

hmm no sam już nie wiem dziś mam jeszcze do kumpla podjechać pod vaga zobaczymy co pokaże :|

[ Dodano: 07 Lis 2009 15:49 ]
nie wiem czy to przypadek czy to był ten powód ale jak ostatnio czyściłem przepustnice to musiała mi się odczepić linka od gazu i trzymała się na koniuszku :| jak założyłem ją prawidłowo silnik trzyma idealnie obroty :) tylko mnie ten fakt zastanawia czy to ten powód jak myślicie ?? w końcu za obroty na biegu jałowym jest silniczek krokowy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 513 gości