Wskaźnik temperatury nie działa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pittereck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:11
Lokalizacja: Włocławek

Wskaźnik temperatury nie działa

Post autor: pittereck » śr lis 04, 2009 00:02

Witam. Jestem od niedawna użytkownikiem golfa mk2. Gdy kupiłem samochód, od poczatku nie działał w nim wskaźnik temperatury. Poprzedni właściciel tłumaczył sie tym ze padł mu jakiś czujnik, , który powinien wymienić na czujnk wypisazony w 3 kable ale że czujnik na 2 kable był tańszy to wziął ten i zaistalował. Wentylator sie załączał więc odpuściłem to na troche ale teraz chciałbym sie tym zająć. Jak dojśc do tego co jest nie tak w moim samochodzie że wskaźnik temperatury lezy??
Czy ktos wie ilu biegowy jest wentylator w mk2 1.6 PN??

Aha i jeszcze jeden taki drobny problemik- wycieraczki działają tylko na najwyższym biegu. Co może byc tego przyczyną?



Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: patryk2340 » śr lis 04, 2009 00:49

Z tego co się orientuję, to wskaźnik w zegarach i wiatrak chłodnicy biorą sygnał z innego czujnika. Ten od chłodnicy jest w nią wmontowany, ten od zegarów jest w bloku silnika.
Musisz sprawdzić ten w silniku, gdzieś na forum pewnie znajdziesz tabelkę jaki opór powinien stawiać przy jakiej temp.
Zawsze też istnieje możliwość uszkodzenia ścieżek w zegarach.

A co do wycieraczek, mogą to być zużyte manetki


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr lis 04, 2009 09:19

pittereck pisze:wycieraczki działają tylko na najwyższym biegu
Wyciągnij dmuchawę ,odginasz zaczep i obracasz ją.( pod pianką deski rozdzielczej nad stopami pasażera ).Sprawdź czy dochodzi do kostki masa i + w 3 pinach przekręcając pokrętło na desce rozdzielczej. Jeżeli dochodzi, wyciagnij rezystor z dmuchawy i sprawdź czy ma przejście bezpiecznik termiczny ( srebrna rurka z dwoma drucikami )

[ Dodano: Sro Lis 04, 2009 08:20 ]
O, sorry, niedoczytałem :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 477 gości