mam alarm?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jaras99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn paź 12, 2009 09:30
Lokalizacja: Głogówek/Kędzierzyn
Kontakt:

mam alarm?

Post autor: jaras99 » ndz lis 01, 2009 22:00

witam.
jak sprawdzić czy mam alarm? Kupiłem golfa z niby alarmem fabrycznym, ale nie wiem dokładnie czy jest? jak mogę to sprawdzić technicznie, tzn w którym dokładnie miejscu jest syrenka itp. Zrobiłem taki numer, że zamknąłem brata w aucie :grin: a on machał, wiercił się, skakał i nic....:(
Ostatnio zmieniony pn lis 02, 2009 12:04 przez jaras99, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: mam alarm?

Post autor: PinkFloyd » ndz lis 01, 2009 22:03

jaras99 pisze:witam.
jak sprawdzić czy mam alarm? Kupiłem golfa z niby alarmem fabrycznym, ale nie wiem dokładnie czy jest? jak mogę to sprawdzić technicznie, tzn w którym dokładnie miejscu jest syrenka itp. Zrobiłem taki numer, że zamknąłem brata w aucie :grin: a on machał, wiercił się, skakał i nic....:(
Przy fabrycznym alarmie przy ryglu drzwi od kierowcy jest dioda alarmu, niektóe korzystaja z syreny sygnału. Poza tym fabryczny to pryszcz przekrecasz łamakiem wkłądke w drzwiach i alarm dezaktywowany- taki to fabryczny :grin: każdy złodziej VW o tym wie
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 22:10 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » ndz lis 01, 2009 22:03

to zrob jeszcze raz taki numer tylko poczekaj od zamkniecia auta pilotem jakies 30 sekund i wlacz zaplon. Powinien zaczac wyc i migac. Ten alarm to podstawowy alarm nie ma zadnych czujnikow. reaguje tylko na otwarcie drzwi maski lub klapy i wlaczenie zaplonu.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

AJM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: AJM » ndz lis 01, 2009 22:06

Jezeli masz fabryczny to na nic to skakanie i wiercenie. Mozesz to sprawdzić tak: otwórz samochód z pilota, otwórz bagażnik potem zamknij go z pilota i zamknij klape, ale lekko, zeby sie nie domknęła, powinien wyc syrena, tak samo jest jak wsiadziesz do auta, zamkniesz go bedac w srodku i włozysz kluczyk do stacyjki i bedziesz go próbował odpalic.



Awatar użytkownika
jaras99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn paź 12, 2009 09:30
Lokalizacja: Głogówek/Kędzierzyn
Kontakt:

Re: mam alarm?

Post autor: jaras99 » ndz lis 01, 2009 22:06

PinkFloyd pisze:
jaras99 pisze:witam.
jak sprawdzić czy mam alarm? Kupiłem golfa z niby alarmem fabrycznym, ale nie wiem dokładnie czy jest? jak mogę to sprawdzić technicznie, tzn w którym dokładnie miejscu jest syrenka itp. Zrobiłem taki numer, że zamknąłem brata w aucie :grin: a on machał, wiercił się, skakał i nic....:(
Przy fabrycznym alarmie przy ryglu drzwi od kierowcy jest dioda alarmu, niektóe korzystaja z syreny sygnału. Poza tym fabryczny to pryszcz przekrecasz łamakiem wkłądke w drzwiach i alarm dezaktywowany- taki to fabryczny :grin:
no mam diodę która po zamknięciu mruga na czerwono

[ Dodano: 01 Lis 2009 21:08 ]
marcin999 pisze:to zrob jeszcze raz taki numer tylko poczekaj od zamkniecia auta pilotem jakies 30 sekund i wlacz zaplon. Powinien zaczac wyc i migac. Ten alarm to podstawowy alarm nie ma zadnych czujnikow. reaguje tylko na otwarcie drzwi maski lub klapy i wlaczenie zaplonu.
siedział z 5min. u szwagra ten sam numer po 30sek zadziałał(skoda fabia)

[ Dodano: 01 Lis 2009 21:10 ]
AJM pisze:Jezeli masz fabryczny to na nic to skakanie i wiercenie. Mozesz to sprawdzić tak: otwórz samochód z pilota, otwórz bagażnik potem zamknij go z pilota i zamknij klape, ale lekko, zeby sie nie domknęła, powinien wyc syrena, tak samo jest jak wsiadziesz do auta, zamkniesz go bedac w srodku i włozysz kluczyk do stacyjki i bedziesz go próbował odpalic.
tylko problem w tym że pilot od centralnego mi niedziała i jestem w trakcie poszukiwań...



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » ndz lis 01, 2009 22:14

jaras99 pisze:


tylko problem w tym że pilot od centralnego mi niedziała i jestem w trakcie poszukiwań...
pilot = zamkniecie kluczykiem. Jezeli zamykasz kluczykiem i dioda miga to znaczy ze alarm dziala.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
jaras99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn paź 12, 2009 09:30
Lokalizacja: Głogówek/Kędzierzyn
Kontakt:

Post autor: jaras99 » ndz lis 01, 2009 22:18

no ale jakoś nie wyje wogóle. a wie ktoś w którym miejscu jest syrenka?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pn lis 02, 2009 10:17

U mnie jako syrena działa klakson



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn lis 02, 2009 12:21

Shmatan pisze:U mnie jako syrena działa klakson
który jest umieszczony w podszybiu



Awatar użytkownika
jaras99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn paź 12, 2009 09:30
Lokalizacja: Głogówek/Kędzierzyn
Kontakt:

Post autor: jaras99 » pn lis 02, 2009 12:43

a co jeśli nie działa alarm? co jest tego przyczyną. próbowałem już wszystkich opcji typu próba odpalenia auta przy zamkniętym centralnym itd. Może problem tkwi w tym, że pilot od centralnego mi nie chodzi i jak zamykam drzwi normalnie tzn.kluczem to sie alarm nieuzbraja?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości