Szarpie przy ruszaniu i stuka wymienione poduszki!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Artur_WWL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 16:52
Lokalizacja: WWL

Szarpie przy ruszaniu i stuka wymienione poduszki!

Post autor: Artur_WWL » ndz lis 01, 2009 16:31

Witam nadal walczę z problemem szarpania przy ruszaniu i po wymianie poduszek doszło mi jeszcze to że drży i wibruje cały samochód jest gorzej niż było już nie mam pomysłu co to może być??? Czy możliwe że poduszki się jakoś ułożą itd i nie będzie już tak sztywno?? Przeczytałem już chyba wszystko i wszędzie tych tematów pełno ale żadnych konkretów wszędzie tylko żeby wymienić poduszki co zrobiłem i nic... Golf 3 1.8 ABS 95r. 90km



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » ndz lis 01, 2009 17:24

wymieniłeś poduszki na gumowe czy olejowe?


vwlifestyle.pl
Obrazek

robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Post autor: robert14-83 » ndz lis 01, 2009 17:27

Nowe poduszki gumowe są zapewne twardsze niż te które miałeś bo nie są wyeksploatowane i dlatego buda Ci drży. Musisz sprawdzić dlaczego na wolnych obrotach silnik nierówno pracuje i od tego drży cała karoseria.



Artur_WWL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 16:52
Lokalizacja: WWL

Post autor: Artur_WWL » ndz lis 01, 2009 17:28

gumowe za 3 sztuki zapłaciłem 160 zł identyczne jak te które wyjąłem z samochodu. Tylko np. jak tą starą nacisnąłem to pod nogami mi się bujała a ta nowa już nie więc myślę czy może jakąś wadliwą kupiłem albo się wyrobi jeszcze nie wiem.. Ale z drugiej strony jak pode mną się bujała to silnik jest cięższy więc pewnie była ta stara już rozklekotana :) ale tak tylko głośno myślę hehe

silnik pracuję równiutko...
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 17:30 przez Artur_WWL, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » ndz lis 01, 2009 17:33

poduszki gumowe nie są dobrym rozwiązaniem, jeśli nie są wyposażone w amortyzator drgań, lub nie są to poduszki olejowe. Różnica między nimi jest taka że guma jest sprężysta i "oddaje" szarpnaie, a olejowe amortyzują szarpnięcia i wytłumiają je na tyle że Silnik nie buja się i nie wprowadza dyskomfortu z jazdy.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Artur_WWL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 16:52
Lokalizacja: WWL

Post autor: Artur_WWL » ndz lis 01, 2009 18:08

Co jeszcze mogę spróbować zrobić żeby to naprawić?



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » ndz lis 01, 2009 22:59

jeśli nie masz problemów z silnikiem i chodzi równo, masz nowe poduszki to nie pozostaje Ci nic innego jak nauczyć się tak zmieniać biegi żeby nie szarpać silnikiem....


vwlifestyle.pl
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości