kiepsko kreci a czasami nawet nie chce za krecic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ArturC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt paź 10, 2008 20:59
Lokalizacja: mazowieckie

kiepsko kreci a czasami nawet nie chce za krecic

Post autor: ArturC » ndz lis 01, 2009 10:24

w moim mk2 20,16v syncro mam problem z zapalaniem jak i na zimnuym silniku i na cieplym to samo a mianowicie raz kreci szybko a czasami zachowuje sie jakgby sie zkontrowal czyli robi powolny obrot i stoi robie pare razy powrot kluczykiem i probuje go zapalic i zaktoras proba kreci dobrze i zapala. najgorzej jest jak zgasze cieplego i odczekam z 5min lub nie zawsze z rana na zimnym
rozrusznik druki to samo
akumulator to samo'
regulacje zaplonu to samo


oskar

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lis 01, 2009 10:44

tulejeczki w rozruszniku masz dobre ? najlepiej wyjąć rozrusznik i dokładnie sprawdzić , tulejki , szczotki



pawel szymczak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 15:52
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: pawel szymczak » ndz lis 01, 2009 10:45

Te objawy które opisujesz to pasują własnie do rozrusznika, bendiks kreci, a łożysko na wirniku stawia opór, poprzez to ciezko mu zatrybić, ale z koro wymienialeś rozrusznik i dalej tak samo. Sprawdz ustawienie rozrządu, moze przezkoczył i kolo zamachowe ma wiekszy opór :helm: hmmmmmm???????????????



ArturC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt paź 10, 2008 20:59
Lokalizacja: mazowieckie

kiepsko kreci a czasami nawet nie chce za krecic

Post autor: ArturC » ndz lis 01, 2009 11:18

tulejki tez wymienine zarowno w rozruszniku jak i w skrzyni
rozrzad na kulkacz ok mam chec zajrzec pod pokrywe do walkow moze tam jest zle tylko nie mialby wtedy mocy ale kto wie ja go kupilem i moze ktos cos zje....
wczesniej mialem go zalozonego do poloneza i tez ciezej krecil ale nie blokowal nie bylo problemu z zapalaniem


oskar

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » ndz lis 01, 2009 23:29

A może po prostu nie ma dobrego styku na kablach w oczku lub klemie . Spotkało mnie coś takiego , wymieniłem klemę i przelutowałem oczko , mi pomogło .
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 23:33 przez Tomasz Bis, łącznie zmieniany 1 raz.


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

makx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 20:20
Lokalizacja: ostróda
Kontakt:

Post autor: makx » pn lis 02, 2009 20:02

ja bym ci radzil z tym zapłonem jeszcze sprawdzic tez tak kiedys mialem po wymianie aparatu sam sobie ustawilem i niby mialo byc dobrze ape po sprawdzeniu lampa byla kiszka ,radze sprawdzic
:cady:


BYŁ GOLF 2 JEST PASSAT B5 1,9 TDI 115KM

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pn lis 02, 2009 20:13

Tomasz Bis pisze:A może po prostu nie ma dobrego styku na kablach w oczku lub klemie . Spotkało mnie coś takiego , wymieniłem klemę i przelutowałem oczko , mi pomogło .
radziłbym założyć dodatkową masę w postaci miedzianej plecionki podłączonej od karoserii do silnika.
Ostatnio zmieniony pn lis 02, 2009 20:16 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » pn lis 02, 2009 21:45

prezesso pisze:radziłbym założyć dodatkową masę w postaci miedzianej plecionki podłączonej od karoserii do silnika
Ostatnio jak szukałem 1go volta który nie dochodził do aku , to go tam znalazłem :grin:


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 310 gości